Starší komentáře ke článku: mediafabrica.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 3.11.2007 0:13:23

To se mi líbí:) "V případě, že byste chtěli mluvit se ženou". Až budu chtít mluvit s ženou, zavolám :-) Né teď trochu vážněji. Už mi připadá trapné jak všichni kopíruji NUVIO. A to jak logem tak o ostatními prvky. Autor určitě ví o čem je řeč. Barevnost textů je nejednotná a nepůsobí dobře.

Avatar

Autor komentáře: Ska!Es

Datum vložení: 6.11.2007 14:28:39

Pěkný web, je pravda že je podoba s http://www.nuvio.cz/. Každopádně pěkně zpracované, jen texty jsou trochu divné, viz: "pracujeme s grafikou již "mnoho let", (necituji váš text) nevypadáte moc staře ... :o)) Je pravda že SEO URL nemáte, ale nemyslím si že by to byl problém ohledně SEO a pozic ve vyhledávačích. Trošku vázne orientace na stránkách, uživatel musí informace hledat, což nepůsobí moc dobře ..., viz příspěvek ohledně "referencí". Bylo by dobré změnit návaznost url aby bylo jasné kde jsou informace o službách které nabízíte, reference, atd ...

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 3.11.2007 0:17:34

Chlubíte se na svém webu, že umíte udělat "pěkné url". Formát http://www.mediafabrica.cz/o.php?o=multimedia---reklamni_bannery&skip=4 mi nepřijde moc pěkný.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 3.11.2007 0:20:54

Na webu se nepříliš dobře orientuji. Snadno se mi může státá, že některou ze stránek vynechám. př. vyberu "Specializovaná řešení" a kde pak narazím na "E-shopy a portály"? Když dám tlačítko zpět? 3 - úrovňová navigace se musí promyslet lépe.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 3.11.2007 0:27:47

Máte nějaké reference? Přes poměrně rozsáhlou strukturu stránek jsem nenalezl žádné reference. Máte nějaké reference? Mylím skutečné, adresné, reference - klient, datum, popis zakázky. Nikoli seznam logotypů velkých společností v patičce úvodní stránky. Připadá mi, že pro VODAFONE pracuje dnes každý druhý. Nikdo ho nemá v referencích. čím to to že? :-)

Avatar

Autor komentáře: Ska!Es

Datum vložení: 6.11.2007 14:21:17

Jestli jsi nenašel reference na jejich website, tak jsi trdlo ... :o)

Avatar

Autor komentáře: Skalní fanoušek

Datum vložení: 6.11.2007 22:24:11

V navigaci jsem je nanešel ty Trdlo :)

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 4.11.2007 15:07:14

Pánové, předem díky za vaše reakce (reakci). Ad Kritik č.1: mohu vás ubezpečit, že naše logo v tomto tvaru existuje [b]již hodně dlouhou dobu[/b] takže váš nuviopředpoklad je mylný. Na druhou stranu takhle dokáže [b]plácat každý druhý[/b] takže když už tvrdíte něco o kopii, tak uveďte konkrétní body - já osobně nevidím ani jeden společný. Ad Kritik č.2: ano není moc pěkný, ale ani výrazně špatný. Upřímně se poté divím, že nereagujete na formát adresy l.php?l=... Na úpravě adres možná [b]zapracujeme[/b]. Ad Kritik č.3: ano, to je asi tak jediná výtka, kterou si [b]bereme k srdci[/b. ]Na webu ale budou v jednotlivých sekcích různá videa a texty, které pak celý web propojí. Ad Kritik č.4: Jediná "reference" [i](tedy doporučení, dobrozdání, posudek)[/i] je viditelná na úvodní stránce [i](zatím ty tři, které jsou v levé spodní části)[/i]. Časem buduou přibývat další, protože až do této doby nám bylo proti srsti obtěžovat zákazníky tím, aby nám ještě něco sepisovali. Nicméně nyní vidíme, že je to zřejmě nutnost. Na webu jsme se snažili jít úplně jiným směrem [i](který jste asi až tak zcela nepochopil)[/i] a to je prezentace vlastní práce místo řečí. Ad klienti - ono se stačí podívat do jednotlivých částí webu a v detailech je přímo uvedeno pro kterou společnost jsme pracovali atd. P.S.: nebylo by jednodušší sepsat komentář [b]do jednoho[/b]? I když chápu, že takhle k ránu, v rozmezí několika minut, to dá asi zabrat.

Avatar

Autor komentáře: Další Kritik

Datum vložení: 4.11.2007 22:53:52

Připadámi, že na tomto webu není nijak promyšlená typografická úprava. 151 znaků dlouhé řádky.. to není uplně to pravé ořechové. Ono těch 80 znaků se prostě čte lépe. Všemožné velikosti, barvy i fonty písem.... zkuste si schválně ofotit úvodní stránku webu a vyříznout všechny varianty textů.... Pak si ty ústřižky naskládejte v grafickém editoru pod sebe a uvidíte to zbytečné množství všech variant řezů, fontů, tučností, stínů a obarvení textů... Je jich moc. Působí je neučesaně. Rozmazaná kurzíva v menu Pak pod tím naprosto zbytečně nenápadná drobečková navigace. Kapitálkama napsané názvy firem. Odrážky má smysl opužívat i seznamů, které obsahují více než jednu položku.

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 5.11.2007 9:53:18

1.) ne další kritik, ale pořád ten samý ... ach jo, chtělo by to změnu. 2.) dlouhé řádky - nevím, mně to tak hrozné nepřipadá, ale rád se nechám poučit. 3.) barvy a fonty - nemáte pravdu, na celém webu jsou použity tři fonty. Myriad Pro (menu, úvodní titulek). Trebuchet (nadpisy sekcí). Sans-serif (tělo webu). Což mně tedy jako "všemožné velikosti, barvy...." nepřipadá. 4.) drobečky - ano, můžeme zvýraznit. 5.) kapitálky - problém? 6.) odrážky - nerozumím. P.S.: Vy jste zřejmě noční pták což?

Avatar

Autor komentáře: BO

Datum vložení: 5.11.2007 17:38:50

Paklize vlozim web do kategorie kritika webu, musim pocitat s tim ze bude kritizovan a ne utocit na ty co ho kritizuji, i kdyz s nimi(respektive s nim) nesouhlasim.

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 5.11.2007 18:13:24

Ano, s tím jsme samozřejmě počítali a já osobně se snažím na komentáře ragovat stejným způsobem, jakým je komentář napsán. Nic víc, nic míň.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.11.2007 18:40:08

Někdy je lepší některé komentáře prostě ignorovat ;-) Nicméně bych celkem souhlasil s jedním bodem, a to požadavkem na nějakou stránku s referencemi. I když je nemusíte považovat za důležité a můžete se domnívat, že jejich absenci zbylý web plně nahrazuje, fakt je ten, že lidé jsou na podobné věci zvyklí a často si jimi pomáhají, chtějí-li se rychle zorientovat. Možná by tedy stálo za úvahu samostatnou stránku referencí vytvořit. Konec konců, nemusí na ní být všechny vaše projekty, ale třeba jen několik vybraných, které stojí za to zdůraznit a pochlubit se jimi ;-)

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 5.11.2007 19:41:36

Ano, určitě je to dobrý nápad, to nepopírám. Budeme si muset od klientů vyžádat reference. Zároveň plánujeme takový "perex firmy" ... informace všeho druhu, takový výcuc na jednu stranu tiskové A4. Něco v duchu - najít, zobrazit, vytisknout, předložit šéfovi ;-).

Avatar

Autor komentáře: bedňa

Datum vložení: 5.11.2007 19:49:34

No mňe sa ten dizajn páči, minimálne niektoré časti, jediné čo by sa dalo zlepšiť je možno celistvosť celého webu.

Avatar

Autor komentáře: SuperKritik

Datum vložení: 5.11.2007 23:35:42

Líbí se Vám design? Je podobnost s http://www.nuvio.cz/ čistě náhodná? Co myslíte? No já myslím, že ne. Autor to tedy nepřizná, ani kdyby ho na nože brali :))

Avatar

Autor komentáře: SuperKritik

Datum vložení: 5.11.2007 23:38:24

Do kontaktů bych přidal IČO. "V případě, že byste chtěli mluvit ".... s finančákem třeba :) Snad se zase neurazíte :)

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hájek

Datum vložení: 6.11.2007 8:29:12

Tady bych se zastal autora, protože podobnost těchto webů je asi taková, jako libovolně vybraných dvou webů. Vždycky tam bude logo, menu atd. a to vše v nějaké fungující kompozici, kterých zase tolik není. A to logo? Kdo podobnost hledá, ten ji najde :) Jinak ten font v logu je strašný. A barvy webu mi taky nepříjdou zvolené štastně. K syté růžové červenou a zelenou? V těchto odstínech? A modrá , přestože to je studená barva, má i teplejší a příjemnější odstíny, které by se hodily víc. Prostě k té výrazné růžové bych to ladil jinak...

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 6.11.2007 9:41:46

Předně díky, protože to vypadá, že máme asi nějakého skalního fanouška. Ad logo - font to není, je to více méně kresba :) a barvy - loga jsou obecně velice subjektivní záležitost a máme na logo jak pozitivní, tak negativní reakce. V každém případě díky za tu vaši. Ad podobnost - Pan SuperKritik asi opravdu hledá důrazně ... já také mohu říci, že logo Nuvio a např. Unno jsou podobné i když vím, že to není účel.

Avatar

Autor komentáře: Skalní fanoušek

Datum vložení: 6.11.2007 11:29:26

Proč se jmenujete MediaFabríca? Co to znamená Fabríca?

Avatar

Autor komentáře: lg

Datum vložení: 10.11.2007 12:43:52

jsou nejlepe videt v novinkach. Pri zvetsenem pismu se nezobrazi text cely - "boxy", ve kterych jsou, jsou nepruzne (to same projekty, studio, cenik, atd.). Taky kroutim hlavou nad tim, proc tam je strankovani dalsich novinek, kdyz tam zadne dalsi nejsou. Taky bych poukazal na odlisnost mezer u nadpisu v sekci multimedia od sekci web a grafika. A problem dlouhych radku tu uz zaznel.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz