Starší komentáře ke článku: modrydelfin

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vlasta

Datum vložení: 27.11.2006 7:34:44

Stranky jsou velmi pekne... Pokud bych mel hledat nejake chyby jsou to: - chybi drobeckova navigace - preDIVovano <div class="box"> <h2>co tu ještě máme</h2> <div class="box-inside"> <div class="submenu"> - title pred definici kodovani <head> <title>69. skautský oddíl Modrý delfín</title> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /> - tabulky nemaji hlavicku - "<strong>>></strong>" strong slouzi k necemu jinemu - adresu bych dal do tagu address <div class="box-inside"> Pavel "<em>Šampus</em>" Šabatka<br/> <em>vůdce oddílu</em><br/> tel.: 776 236 855<br/> email: <a href="mailto:sabatka@tiscali.cz">sabatka@tiscali.cz</a><br/> <div class="right"> <a href="kontakty.php">další kontakty <strong>>></strong></a> </div> - sitemap bych radeji pojmenoval "Mapa stranek" (proc mixovat aj a cj) - duplicitni odkaz na titulni stranku (napr v sitemap je to http://www.skauting.cz/modrydelfin/index.php - index.php je zbytecne)

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 27.11.2006 14:55:00

Chtěl bych vidět, jak by jste dosáhl naprosto stejného výsledku ve všech hlavních prohlížečích, kdyby jste odebral byť jediný DIV z té stránky, nebo ji udělal jinak. Který DIV je tam podle Vás zbytečně nebo špatně použit? Zdá se mi, že poslední dobou se tady v kritice stránek většinou jen automaticky přidává "přeDIVováno" bez toho aby to mělo opodstatnění. Samozřejmě teď nemluvím o tom, když se DIVy používají namísto odstavců, nadpisů, atd., tam ta kritika opodstatnění má, ale pokud jsou DIVy použity na "konstrukci" stránky, tak nevím co je na tom špatného. Jaký je "ideální" počet DIVů na stránku? Myslím, že žádné takové číslo neexistuje a vždy to závisí na složitosti stránky. (podotýkám že nemám s dotyčnými stránkami nic společného)

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 27.11.2006 17:53:28

Teď se na to dívám znovu, a pár DIVů je tam skutečně asi navíc, takže sorry, nechal jsem se trochu unést s tím, že by to odebráním pár DIVů nešlo. Ale stejně to podle mě není příklad přeDIVované stránky.

Avatar

Autor komentáře: Sigmund

Datum vložení: 27.11.2006 10:51:33

Chválím autory, stránky vypadají velmi pěkně, i když působí spíše dojmem korporátního webu, než webu skautského oddílu. Působí na mě ale velmi dobře, solidně a příjmně. Jen škoda, že oddíl nemá vlastní doménu - že by ty tři stovky ročně nedali členové dohromady? Nebo alespoň by v tom URL mohlo být místo "modrydelfin" použito rozumnější "modry-delfin"...

Avatar

Autor komentáře: Jakub Marecek

Datum vložení: 27.11.2006 13:56:40

Muzes prosim zkusit popsat, v cem spociva ta "korporatnost"? Skutecne by mne to zajimano -- chapu, ze weby jako http://www.fi.muni.cz/~xbrozek/ maji "nizsi faktor korporatnosti", u "mainstreamovych" webu mam ale rozliseni mezi "korporatnim" a "spolecenskym" za slozite, ac dokazu bezpecne odlisit "amaterske" a "profesionalni". Diky. j.

Avatar

Autor komentáře: Sencha

Datum vložení: 4.12.2006 18:04:02

Ahoj, reaguju na vlastni domenu, me to tak neprijde, navic tusim, ze pro takovy oddil jsou obcas kazde tri stovky dobre a je spousta veci, na ktere je treba je dat vic....a skauting.cz je skautska domena, takze to neni tak daleko od sebe (nez by bylo treba volny.cz/modrydelfin apod.) - aspon myslim:-) nevim, jaky je rozdil mezi"modrydelfin" a "modry-delfin"? prvni se snadneji zapamatuje a clovek nevymejsli, jake podtrzitko nebo pomlcka tam vlastne je....me teda pomlcky v nazvech naopak vzdycky spis vytoci....

Avatar

Autor komentáře: Torque

Datum vložení: 5.12.2006 12:28:48

Tri stovky rocne jsou pro dvacet lidi patnact korun rocne - to je jedna jizdenka na mestskou hromadnou dopravu... Slovo "modrydelfin" je neco jineho nez slovni spojeni "modry delfin" a slova v adresach se prave proto oddeluji pomlckou kterou pak treba vyhledavace berou jako mezeru Pokud bude nekdo hledat oddil "modry delfin" stranky s adresou "www.modry-delfin.cz" dostanou prednost. A kdyz uz to nemuze byt treba "www.modry-delfin.cz" muze to byt "modry-delfin.skauting.cz" a je to zadarmo...

Avatar

Autor komentáře: DFly

Datum vložení: 27.11.2006 12:58:40

urcite casti tohoto webu mi pripominaji jeden z weblogu, zatim jsem ale nenasel ktery - hlavne efekt z sedivymi uvozovkami..

Avatar

Autor komentáře: r3c1d1v15t

Datum vložení: 27.11.2006 14:41:08

Celkom dobrý web, ale mám dve pripomienky: 1. V poslednej dobe sa mi zdá že sú všetky amatérske weby rovnaké: primitívny nudný look, bez originality, bez designu bez grafiky, pastelové farby prevláda svetlomodrá. Pri každom novom webe mám pocit dejavu. To fakt nikto neviete používať Photoshop? 2. prečo má tá stránka doctype XHTML keď je posielaná ako "text/html"?

Avatar

Autor komentáře: Toque

Datum vložení: 27.11.2006 15:42:25

[i]prečo má tá stránka doctype XHTML keď je posielaná ako "text/html"[/i] Moozna proto ze autor necte jen blaboly fanatickych odpurcu XHTML ale obcas i nejaky ten dokument proti kteremu tak strasne protestuji treba http://www.w3.org/TR/xhtml-media-types/xhtml-media-types.html

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 27.11.2006 14:58:36

text v px v FF a Opře při zvětšování zmenšování bez rozsýpání, ale pohrál bych si s hlavičkou a menu pod ní, sem tam se někde něco překryje, ale jsou to drobnosti, které by měly jít odstranit bez stylů dobré, pouze další drobnost, přidal bych "přeskočit menu" a "nahoru" odkazy bez obrázků se Vám h1 h2 nadpis v hlavičce slije s pozadím text v odstavcích bych více provzdušnil (line-height) barvy ( horní menu hover ) vůči podkladu odkazy ( navíc odkaz "zde" je opravdu SEO čuňárna :) ) title se mění jen u některých položek vůbec navigace mi trochu vadila, například "co tu ještě máme" na úvodní straně a některých dalších stránkách, bych považoval za celkem důležitý blok menu s podstatnými informacemi, na některých stránkách ovšem chybí, možná bych pouvažoval o zásazích do struktury informací, ale to je na Vás, při snaze o návrat jsem chvíli tápal hledaje klikací logo (když není čekal bych odkaz z h1) pak jsem zahlédl "titulka" a prozřel, tímto se omlouvám :) xhtml validní css s chybami a obrovskou spoustou warningů jinak počet objektů i celková velikost slušná, s konstrukcí nijak zásadní nesouhlas o pár divů navíc, ale neřekl bych předivováno. možná se zdá, že jsem toho vyjmenoval dost, ale veskrze mám z toho pocit dobrý (až na to zeleno modré menu) , určitě mrkněte na to css snad jsem poukázal na většinu mušek s pozdravem SP jo a závěrem, chybí Vám print.css

Avatar

Autor komentáře: BooVeeTer

Datum vložení: 27.11.2006 20:28:23

Vsechno vem cert, ale web je necitelny. Ja mam zrak dobry a nedela mi problemy bily text na svetle-modre (nadpis v hlavicce) a svetle modra na bile (vsechny odkazy), napr. muj otec ale takove stesti nema. Prosim, nechte i meho otce precist tyto stranky bez nutnosti pouzivat CTRL+A trik.

Avatar

Autor komentáře: BooVeeTer

Datum vložení: 27.11.2006 20:31:56

...svetle-zelena na svetle-modre (hover menu) neni moc prijemna ani pro me.

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 28.11.2006 11:51:18

to jsem již psal :)))

Avatar

Autor komentáře: neimenuje

Datum vložení: 1.12.2006 17:34:00

Ty barvy v banneru - nadpis vs. pozadí moc nesedí

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Páleš

Datum vložení: 4.12.2006 8:13:07

Já nevím, pominu-li fakt, že to rozpůlení loga je naprosto zásadní prohřešek proti grafickému manuálu Junáka, stejně se mi to vůbec nelíbí. Myslím si, že to logo šlo do webu zapracovat líp. Ale jinak se mi to celkem líbí. Možná je to přecejenom trochu moc světlé a chtělo by to oživit nějakými sytějšími barvami. Taky by se možná dalo "rozházet" různě po webu víc fotek - opět pro oživení a zpestření. Takhle mi to přijde trochu nudné - a ve skautu to přece pořád žije!:-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz