Starší komentáře ke článku: moment-bar.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Bandzula

Datum vložení: 15.10.2003 6:14:17

Fatal Error: No DOCTYPE specified!
mam 800x600 tak som to zrusil

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 15.10.2003 7:31:05

Kampak ses poděla, ručičko bělavá?
vstoupiti do baru, možnost mi nedáváš.
Kampak jsi zmizela? Možná žes umřela,
tohle se přátelé, brouzdalům nedělá!

Omlouvám se předem za ranní doušek nedokonalé poezie, ale neměl jsem na výběr. Úvodem bych chtěl apelovat na soudné tvůrce webů a požádat je, aby s notnou dávkou sebekritiky a zodpovědně zhodnotili své šance na úspěch v této sekci a nedávali ke kritice díla, jež nemají už na první pohled naději na úspěch u zdejších kritiků-vlčáků.

V prvním okamžiku jsem byl totiž ztracen nejen já, ale i sympatický wokenní ukazováček, který mi měl ukázat cestu dále přes celkem nesmyslnou uvítací obrazovku. A to jsem ještě netušil, že není jediná. Druhá obrazovka mě nutí pokračovat kamsi, jenže já už ztrácím odvahu na cokoliv kliknout. Nicméně nejsem baba, tak vzhůru do boje. Je sice fakt, že jsem v první chvíli zalitoval, že výrobci monitorů sveřepě trvají na čtvercovém vzhledu jejich výrobků. Jak by se nyní hodil širokoúhlý monitor se sympatickým rozlišením dva tisíce krát něco!

A ejhle, ručička je na světě. Je sice fakt, že se dost nadře, než prozkoumá obrovskou prázdnotou zvící plochu a zjistí, na co se vlastně dá kliknout. Tak důvěřivě zamířím na Orange caviar, byť nemám ani tušení, co to vlastně je. Tak. A zpátky to nejde. Až v této chvíli jsem si uvědomil, že mi chybí to nejzákladnější, co každý prohlížeč vlastní. Totiž tlačitko Zpět. Navigace mizí do nenávratna a mě nezbývá, než se prokousat množstvím fotografií, na které po ránu nemám vůbec náladu. Ale uznávám, že tvůrci to se mnou myslí dobře.

Kdo jsem, abych si sám rozhodoval o tom, kam půjdu a kde se mi líbí? Z jejich pohledu zřejmě nejsem nic, jen nějaký otrapa, který nechápe genialitu a neotřelost jejich díla. Naštěstí lze okénko pěkně uzavřít a uložit ho k věčnému spánku. Což také bez nahlédnutí do zdrojového kódu dělám, oddechuji si a píšu tuto recenzičku.

Hodnotit není co, neboť autor (nebo autoři) porušili VŠECHNA základní pravidla přístupnosti internetové prezentace. Namátkou ty nejhorší prohřešky:

1. Zbytečné uvítací obrazovky se záměrně matoucími navigačními prviky (co má znázorňovat křížek a proč chybí navigační ručička?)
2. Zmatená navigace, která má tendenci mizet právě v okamžiku, kdy ji návštěvník nejvíc potřebuje, navíc není na první pohled patrné, co je odkaz a co ne
3. Otevření prezentace do nového okna bez navigační lišty může být důvodem k defenestraci tvůrce. Vzniknuvší okénko navíc vzdoruje všem pokusům o jeho umravnění, zmenšit nejde, zavřít naštěstí ano
4. to také všem slabším povahám doporučuji a sám se řídím svou radou

P.S. nakonec jsem neodolal a do zdrojového kódu nakoukl. Přátelé - nedělejte to.

P.P.S majitelům jinak vcelku sympatického baru (pokud budou kritiku číst) bych doporučil poohlédnout se po někom jiném, kdo bude ctít alespoň ty nejzákladnější zásady pro tvorbu webu. Návštěvník by totiž mohl získat pocit, že barmani se budou ke svým zákazníkům chovat se stejnou přezíravostí, jako se tvůrci této barové internetové prezentace chovají k případným návštěvníkům.

Domluvil jsem.

Avatar

Autor komentáře: Civilkář

Datum vložení: 15.10.2003 9:01:47

Dobrý den,

vidím, že Plaváček napsal víceméně to, co jsem chtěl napsat i já ...

Autorům bych chtěl jenom sdělit, že v zásadě nemám nic proti snaze o neotřelý a inovativní design, ale v tomto případě ta snaha rozhodně vyzněla naprázdno.

Uživatelé jsou na zažité způsoby navigace bohužel zvyklí - pokud je o ně připravíte, nevědí si rady. Okno, které nelze zmenšit, navíc okno bez navigační lišty, je dost špatný vtip. Jak se mám kruci vrátit zpátky, odkud jsem přišel, když si startovní okno zavřu? A co to vyskakovací okno na začátku - vždyť ta prezentace zeje prázdnotou, proč jeho obsah nezařadíte na titulní stránku?

Mám takový pocit, že si někdo na této prezentaci chtěl vyzkoušet všechny možné triky, které někde viděl a měl za to, že vypadají dobře.

Kříž místo ručky uživatele jenom ZMÁTNE.

Flash by měl mít alespoň alternativní obsah pro ty, co jej nemají (třeba nějaký obrázek) - například pro mě. Tlačítka "česky" a "english" jsou sotva vidět, jak jsou malá, navíc odkazy moc nepřipomínají - co je podtrhnout?

Zkuste si nastavit obrazovku na 256 barev - zdají se Vám zvolené barvy dostatečně kontrastní? Mě tedy ne.

Po vzhledové stránce nic zvláštního, byly zde hezčí weby. Nicméně jde o subjektivní záležitost. Chápu, že web ladíte do podobných barev jako prezentovaný bar. Ale s tím kontrastem opravdu něco udělejte.

Zdravím Vás.

P.S.: Bar vypadá opravdu pěkně ...

Avatar

Autor komentáře: George

Datum vložení: 15.10.2003 8:38:16

Co k tomu dodat, jen se připojím k Plaváčkovi, hrůza, autor to sem vložil asi pro zvýšení návštěvnosti svých stránek, aby mohl majitelům uvedeného baru, ukázat úspěšnost webu. Soukromě, stránky jsou odsouzené k zapomnění. Vyznat se v těch stránkách, vyžaduje opravdu hodně fantazie, a to rozlišení - NO COMENT. Kód radši ani neotevírat, co takhle základ: DOCTYPE. Doporučuji přečíst několik kritik dozadu, tak asi tisíc, a potom to komplet předělet. Sorry, vyjadřuji jen svůj názor. Přeji příjemný den a ostatním kritikům hodně trpělivosti.

Avatar

Autor komentáře: Hermit

Datum vložení: 15.10.2003 8:59:56

Navstevnost se zvysuje Kdyz jsem to videl poprve mel 280 pristupu ted naposled 295 v rozmezi asi 25min coz je dobry

Avatar

Autor komentáře: Hermit

Datum vložení: 15.10.2003 8:56:20

neda se nez souhlasit s Plavackem. Pote co jsem si musel zmenit nastaveni prohlizece abych se moh kouknout co to bude za zazrak, tak jsem se nestacil divit:
- vidim zbytecne intro - jakysi rozcestnik
- autor mi "nastavil" prohlizec - nechal zmizet ovladaci panel (divim se ze neni zakazano jeste pouziti praveho cudliku mysi, aby to bylo dotazeny do konce)
- kod je vazne des a je pro otrlejsi povahy
- informacne a designove se mi to nezamlouva
...
Rek bych, ze to je dost podprumerny vykon

Avatar

Autor komentáře: petr from www.1studio.cz

Datum vložení: 15.10.2003 8:59:44

prezentace...no...ehm
....ale ten bar vypada moc dobre

Avatar

Autor komentáře: deen

Datum vložení: 15.10.2003 11:02:17

ten bar vypada fakt uplne super...na takovou kinder diskoteku bysme mohli nekdy zajit

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 15.10.2003 9:32:14

Po prichodu na stranky vidim prazdnou obrazovku a nikde nic neni. Opera 7.20

Avatar

Autor komentáře: Shaman

Datum vložení: 15.10.2003 9:43:35

Nepsal tu nedávno někdo, že příspěvky do Kritiky webu mají tendenci se zlepšovat? ;-)

Hrůza.

Avatar

Autor komentáře: tom

Datum vložení: 15.10.2003 9:46:33

...lecba sokem...

Avatar

Autor komentáře: Pluto

Datum vložení: 15.10.2003 10:04:01

Nemuzu hodnotit... Jak se mi to zacalo roztahovat po obrazovce, tak jsem to radej rychle zavrel... :-(

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 15.10.2003 10:22:25

Tak tohle už snad ani není možný ... Stránky, kde na něco kliknu a pak se nedostanu zpět, asi opravdu nejsou pro mě. Čeká snad autor, že se budu znovu proklikávat nesmyslnými okny s šíleným FLASHem? Ulehčím mu přemýšlení: NE! A přesně tak je na tom 90% návštěvníků. Stránky jsou zcela nelogicky navržené a to je činí prakticky nepoužitelnými.

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 15.10.2003 10:34:58

Budu sprostý. Móc sprostý. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr... No, trošku jsem se uklidnil, tak teda sprostý nebudu, ale přesto...

Autora těchto stránek zastřelit a budu spokojený. Když někdo vytvoří něco takového, tak si nic jiného nezaslouží. Kromě všeho, co už tu bylo zmíněno mi totiž ještě provedl toto: rozhodl jsem se dnes napsat rádobyvtipnou recenzi a zmínit vše, co mi na mozek přišlo. Celkem se mi dařilo - sloh vytříbený, poznámky k věci, humor břitký. Psal jsem dlouho, minimálně půl hodiny. Poté jsem se rozhodl zavřít okno s tímto pseudovýtvorem. A zapomněl, že se to tváří, že to je na celou obrazovku (což si dokonce psycho javascriptem (a blbě) vypočítává, ale ono to není na celou obrazovku. Takže jsem klikl na křížek. A ten křížek patřil oknu s nadpisem Přidání nového příspěvku. A byl na stránkách intervalu.cz a ne moment-baru.com, takže jsem se fakt, ale fakt hodně na autora stránek na...zlobil. Říkal jsem, že nebudu sprostý.

Nicméně má předchozí literární práce je v čudu. Byla plná dobře míněných rad, byla psána v duchu sice mírně ironickém, nicméně k autorovi více méně vstřícném. Po tom, co míra mé přátelskosti a pokory před prací jiných přetekla pro pana (či paní) tvůrce mám jen čtyři slova, z nichž jedno je sprosté, takže si ho domyslete: v___r se na to. Tudy fakt cesta nevede, dej se třeba na barmařinu, horší stránky už tu moc dlouho nebyly...

BTW: všimli jste si té vlnící se ikony vpravo dole? Na to se dá taky kliknout, ale nedoporučuju, protože se dostaví velmi silné de ja vu.

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 15.10.2003 10:46:22

Jo jo, tak tohle se mi taky stalo. Ale já sprostý budu ... <I>S takovouhle stránkou jděte do pr... </I>Tak dobře, protentokrát ještě nebudu ...

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 15.10.2003 10:53:53

Toto je asi vzkaz pro pana Málka, nebo pro toho, kdo vybírá stránky k recenzování, takový otevřený dopis:

Když jsem se kdysi dávno ptal na osud mnou přihlášených stránek do hodnocení, tak mi bylo řečeno, že pokud nebyly zařazeny do měsíce, tak neprošly interním hodnocením a mám smůlu. Nejsem člověk ješitný, vím, že jsou lepší grafici, kodéři i programátoři, a navíc z dnešního úhlu pohledu šlo co se týče html kódu fakt o celkem humus, tak jsem to tak nějak vzal...

Trošku mě ale zarazilo, že na můj dotaz, jaká jsou zhruba kritéria výběru, mi bylo řečeno, že hlavní kritérium je, že jsou to kritéria tajná. No, nevím, nevím, ale to mi moc nesedí.

Chápu, že přihlášených je moc a na všechny se nedostane (pomalu dobíhá měsíc od doby, kdy jsem sem přihlásil jiné než výše zmíněné stránky, které už jsou XHTML strict, takže asi budu mít zase smůlu). Ale napadají mě jen 2 možné důvody proč sítem projde taková hrůza:

a) Majitel podniku je známý pana Málka a říká si, že přes hrůznost prezentace, které si musí být každý soudný člověk vědom se zvýší povědomí o existenci tohoto klubu. Tuto možnost, jako člověk nepodezřívavý raději předem vylučuji.

b) Redakce uvažuje následujícím způsobem: potřebujeme čtenost. K validním stránkám může přinést kritiku pouze hrstka opravdových odborníků, která si všimne i malých chybek či jen neobratností. Každý trouba na stranu druhou dokáže zakřičet JÁ CHCI DOCTYPE!, popřípadě NEMÁM RÁD TABULKY A SKRIPTY! Počet rozořčených hodnocení se zvyšuje astronomickou řadou, návštěvnost intervalu či aspoň této sekce roste, redakce je happy, recenzent je taky happy, že zas někoho setřel, autor podobných kreací si z toho sice nic nevezme a radši se tu ani neukazuje, ale je taky happy, protože mu roste počítadlo na úvodní stránce a jediný kdo není happy je člověk, který se nad tím zamyslí a řekne si: vážně to má cenu a vážně patří takovéto zhůvěřilosti na stránky pro odborníky na danou tématiku?

Celkem by mě i zajímalo, co si o tom myslíte vy ostatní, takže se nebojte reagovat. Budu rád, pokud se dozvím, že mám pravdu, a budu také rád, pokud mi někdo rozumně vysvětlí proč ji nemám, ale podobné otázky mi při prohlížení si některých sem přihlášených "projektů" prostě začaly nutně hlodat mozek. Jen aby mi ho nevyhlodaly úplně...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 10:58:56

Vzkaz pro par tisicovek mych byvalych spoluzaku, zaku a jinych znamych: Protekce nebude ;-)

Vzkaz pro vsechny ostani: Nebojte se prispivat k diskuzi, navstevnost poroste, majitele budou happy, ja budu happy... ;-)

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 15.10.2003 11:04:21

Takže přece jenom za c) Redakce si tam vykuřuje asi nějakou zelenou rostlinku a pak s došlými příspěvky hraje rozpočítadlo ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 11:27:57

No ale vázne - soucasná pravidla a postupy platí od mého nástupu na Interval do funkce interního redaktora, tedy od února tohoto roku. Predpokládám, ze nová pravidla, postavená na základe predeslých zkuseností vstoupí v platnost k 1. 1. 2004 ;-)

Avatar

Autor komentáře: Hermit

Datum vložení: 15.10.2003 12:59:58

A pravidla budou verejne pristupna nebo se bude zase jednat o interni smernice :) takze zase bude vsechno nepruhledne

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 15.10.2003 13:06:09

...ja uz jedno vim. nicknames jsou zakazany.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 13:39:27

Tentokrat to budou pravidla verejna - respektive verejne budou minimalni vstupni podminky ;-)

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 15.10.2003 13:41:33

a co to takhle zverejnit rovnou, nebo je to tak <a href='http://tajne.cz' target='_blank'>http://tajne.cz</a> at se muzou vsichni podle toho zaridit.

Avatar

Autor komentáře: Hermit

Datum vložení: 15.10.2003 15:14:45

Aaaa ha nechavaji se zadni vratka, takze zase budete v podezreni, ze delate ukrutnyho cenzora :) Ale je to lepsi nez dratem do oka, to musim uznat.
A kdy ze to ty podminky vyjdou a v jaky budou rubrice, kolik budou mit budu, mate uz na to myslenku, ...?

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 15.10.2003 21:27:24

Aaaaa, tak smernice, kolik ma asi interval redaktoru....hmmm, tomu se myslim rika <ru>samoderzavje</ru>. nemuzete to normalne rict, nebo se budete radeji tvarit tajemne a nechate vsechny aby vam jako pitomci posilali adresy a cekali, jestli si je nahodou vyberete...?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 16.10.2003 8:31:42

Pro všechny zájemce o konstruktivní a rozumnou diskuzi - viz <a href='http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=516' target='_blank'>http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=516</a> ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 15.10.2003 10:59:06

No asi tak pred 10dny jsme dal taky neco k recenzia zatim jen cekam, tak jsem zvedav. Ne ze bych se chtel nejak chlubit ale jestli prozezlo tim jejich sitem todle tak to moje musi uplne v pohode. Takze nezbyva nic nez jen cekat a doufat :o(

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 15.10.2003 11:01:38

Po jasnosti a zveřejnění VŠECH kritérií jsme tu volali už před půl rokem! Odpovědi redakce byly takové že žádné nebyly neboli byly, ale nenalezl jsem v nich jediný! odůvodňující důvod pro jejich chování.

Takže do Vaší tabulky dávám i za c)
Důvod je nějaký jiný, ale kromě redakce či spíše její selekce pro výběr stránek do této sekce, nikdo neví jaký.
I když je klidně možné, že k důvodu b) se blíží. Ale netuším...

Avatar

Autor komentáře: Fireman

Datum vložení: 15.10.2003 13:22:29

Ja bych rekl ze postup selekce vypada nasledovne. Rano do redakce pride nekolik desitek emailu zadajicich zarazeni do Kritiky. Ovsem protoze tech mailu je nekolik, tak se vyberou jen ty slusnejsi (rekneme kde autor aspon slusne poprosi). A razem muze prijit nekolik slusnejch vebu pryc ze seznamu (pokud byl poslan treba jen odkaz). Nasledne se rekneme z 10 vyselektovanych vybere (a klikne na....) 5. A z tech 5ti se vybere ten nejhezci (pro selektujici osobu).
Tento zpusob by taky vysvetloval, proc redakce nenapise zpusob selekce. Protoze napsat ze na vsechny se nedivaji prece nemuzou. Nadruhou stranu bych to i chapal, komu by se chtelo prolizat X desitek webu dene, a to jeste pokud ma te na praci dulezitejsi veci.

Omlouvam se za tento prispevek, pokud nekoho nastval. Jedna se pouze o muj nazor a nikomu jej nevnucuji. Take se nesnazim nekoho pospinit, a pokud sem snad nekoho (treba redakci) pospinil, tak se omlouvam.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 13:41:31

Vas prispevek je zajimavy a nabizi jiste formy reseni celeho problemu. Jeho chybou ovsem je, ze nebere v potaz informace, ktere jsem o principech selekce prispevku do "Kritiky" uz zverejnil - napriklad to, ze selekce se provadi pouze jednou za mesic ze vsech doslych prispevku ;-)

Avatar

Autor komentáře: Fireman

Datum vložení: 16.10.2003 7:21:20

Aha, tak se omlouvam. Ale domnivam se ze tim je mi to uplne jasny :-) Tridit dosle navrhy na kritiku jednou za cely mesic... a pritom se probrat uplne vsema navrhama je asi nadlidsky vykon a potom bych uplne chapal, ze se proste neco s toho nedostane ani do uzsiho vyberu. A musim podotknout ze to bych asi ani pri nejlepsi snaze neprobiral vsecko co dorazilo.... :-)

Avatar

Autor komentáře: Medved

Datum vložení: 16.10.2003 17:59:37

No ja som pisal do redakcie asi 3x a odpoved som nedostal vobec ziadnu ani raz tak som to vzdal.

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 15.10.2003 10:40:05

Přicházím: "Aktuální zabezpečení zakazují spouštět..."
Dobře, snad bude alternativní obsah... Kliknu na "Czech" - nic.
Zběžně prohlídnu zdroják. Aha. Sbohem.

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 15.10.2003 10:42:11

No je videt ze autor techto stranek se nove naucil CSS a nejaky filtry tak si to hned chtel ozkouset, z toho krize misto kurzoru sem dostaval skoro tiky vyvlava ve me hooodne blby pocit kam se ztratil svou mysicku...

design NO COMENT taky asi zjistil ze existuje jakysi FLASH tak proc tam nenaplacat trochu zbytecnych animaci at tam nejaky ten FLASH je...

Co se ty POPUP, nevim proc proti nemu kazdy tak bojuje, jsem ochoten akceptovat jedno takoveto okno ..obcas to muze znacne ovlivnit celkovy design a styl stranek. i kdyz zde to podle me neni tak dulezite a klidne by se to dalo resit CSS nebo tabulkmi v klasickem okne..nebo FRAMi....nebo IFRAME... joooo uz vas slysiiim pryc s raamy fuuuj.. ale ja je pro design vyuzivam dosti casto.. a anii zde by to nebylo na skodu

Avatar

Autor komentáře: helena

Datum vložení: 15.10.2003 12:36:43

to je snad takova hra, nebo co? to uz je druhy web ze dvou (xp) co jsou tu
k recenzi, kdy musi uzivatel sahodlouze badat, jak se vubec dostat k nejaky mu obsahu, fakt nechapu proc popup a proc flash?
proste autor se snazil svoje dilo dokonale ukryt pred drzymi zraky uzivatele, jeste by mohl cely site zaheslovat, nebo nejlepsi by bylo jen zaregistrovat domenu a nic tam nedavat, vyslo by to skoro nastejno...

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 15.10.2003 12:49:37

ta stranka je shit taky z duvodu struktury a rozlozeni navigace, umisteni textu, nesmyslne velkeho okna (nevejde se na 1024*765), absence informaci v jednotlivych kategoriich (na obsah webu staci 1 dokument), nejen diky javasc.+flash. to je asi poprve, co se mi udelalo na webu fakt spatne, citil jsem silnou dezorientaci a nevolnost, nutkani to co nejrychleji zavrit. a to proti swf nijak nejsem, delal jsem treba ten omachany web <a href='http://djnipp.com' target='_blank'>http://djnipp.com</a>.

poznamka pod carou: anglicka verze chybi...

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 15.10.2003 13:07:30

JJ to je presne ono, mel sem taky sileny pocit neco jako klaustrofobie..mno spis to byla jen fobie z tech stranek :) proste vsechno mi rikalo rychle pryyyyc ! ty stranky sou "nebezpecny" :)

PS: jo jinak sem mrkl na to co si tu ted avizoval a zrouna tam sem tedy VUBEC ALE VUUBEC nepochopil ptitomnost flashove verze, ktera z jeho intearktivity a moznosti nevyuzila prakticky nic, naopak dalo praci aby to vypadlo jako HMTL :))- to jen tak na okraj... jinak ja sem velky vyznavac a priznivec flashe;)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 15.10.2003 13:11:06

jo...nechci to tu rozebirat, ale je tam nekolik alternativ. jen jsem chtel rict, ze nejsem css radical, a obcas si flash strihnu, ale tenhle site je uplne mimo. nipp uz btw v recenzi byl...

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 15.10.2003 12:58:29

Nesnadno se mi to říká,
já drzý mám zrak návštěvníka.
Zdržel jsem se jenom moment,
co říct více? snad no comment :)

Takže Helenko, díky za inspiraci - ty drzé zraky uživatele si někde poznamenám, to je trefa do černého a vystihuje přesně můj pocit z celého kritizovaného webu.

Avatar

Autor komentáře: Marek Detko

Datum vložení: 15.10.2003 15:04:32

diky za kritiku :-)
ad rozlisenie: co mate proti 1024x768? kazdy to dnes pouziva, podla navstevnosti uzivatelia pristupuju na stranky prave v takomto rozliseni...
ad flash a hra: a co??? v dnesnom uspechanom svete, preco sa troska nepozastavit a celu stranku prekuknut... stale chcete len jednoduche az trivialne nagivacia... ano... suhlasim, kym sa clovek niekam doklikne zacne byt riadne frustrovany... kazdopadne aj ked idete vecer do klubu je to tiez tak hra, pomalinky sa otukavate a po par drinkoch uz hlasite komunikujete...v tomto je idea...
ad design: snazil som sa vytvorit nieco inovativneho co bude na prvy pohlad vypadat pekne a stylovo...
optimalizovane pre explorer, vidim ze to nebola najstastejsia volba...
inovacie tiez tychto koncinach lidicky nemaju radi...ako nahle najdu nieco co sa im vymyka zo zauzivaneho su znechuteny a neprimu nic co nie je v ich standarte. tzn. miesto myska plusko a pod...
dakujem vsak za vase kriticke nazory, budem sa snazit ucit standartom a treba vsak brat do zrelu tu skutocnost, ze nikto z neba uceny nezpadol, tak tiez niekto nie je perfektny... :-)
rad si precitam dalsie zaujimave prispevky...

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 15.10.2003 15:22:11

Tak jo, nedělám to často, ale pokusím se přiměřeně reagovat. Proti rozlišení 1024x768 nemám vůbec nic. Chrochňám si blahem, když ho mohu používat. Bohužel můj domácí počítač je přeživším bratříčkem Gagarina a monitor zvládající takové rozlišení na mém stole nestojí ani náhodou. Tudíž, ač nerad, užívám si spokojeně osmset krát šestset pixelů. Přetože si uvědomuju, že jsem zpátečník a nejdu s dobou. Holt jsem už stará pažba. Navíc díky geniální definici v úvodu zdrjového kódu (BODY SCROLLBAR=NO) se taky nikam po tomto inovativním díle neporozhlédnu. Prostě to nejde. Tolik k prvnímu argumentu.

Čistě mezi námi, pane autore, Flash mě vůbec neuráží, naopak, vkusně a logicky začleněný, nepřeplácaný a nestále dokola nemrkavší mé oko umělce potěší. Což ovšem není případ vašeho webu, kde je flash evidentně využit proto, aby tam byl, protože tvůrce je IN.

Další argumentík mě vzal za srdce. Jsem od přírody hračička, nehorázně rád si hraju s čímkoliv, co ke hraní svádí. Karty, šachy, krásné ženy. Jenže... pozastavím-li se na vašem webu, vidím toliko prázdnou stránku a nic neříkající povel Pokračovat. Nebo... a to je horší, jakési fotografie bez vysvětlujícího komentáře, což mě nepotěší a vůbec to nepokládám za zdařilou hru. Ledaže by se snad jednalo o jakýsi experiment s odměnou - doplňte veselý textík k obrázků a obdržíte oběd zdarma. Jenže - jako zanícený čtenář vím, že NTVJOZ. Tím pro mě hra s vaším webem bohužel končí.

Ani design, o kterém tvrdíte, že je inovativní, nic nového pod sluncem nepřináší. Zelená barva a na pozadí rozmazaná bílá šlehačka, či co to je, mi příliš geniální a hravá nepřipadá. Ale budiž - je to vaše umělecká licence a koneckonců, co se nelíbí mě, může zaujmout někoho jiného.

A na závěr - že nikdo není perfektní ani dokonalý, o tom se všeobecně ví a pokud vím, žádný ze zdejších kritiků platnost tohoto zákona nepopřel. Bohužel jste udělal jednu základní chybu - buď jste si nepročetl desítky předcházejících kritik nebo jste na ně nebral ohled. Protože jinak byste své dílo nechal dozrát. Mimochodem, pokud se vám podaří přijít s něčím opravdu inovativním, hravým, sympatickým a přesto pro drtivou většinu brouzdalů i dostupným, budu jeden z prvních v řadě, kdo vám vysekne hlubokou poklonu. Jo.

P.S - NTVJOZ - není taková věc jako oběd zdarma.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 15:40:12

2 Plavacek: Obavam se, ze v ceskem preklade to neni NTVJOZ, ale NEJÍZDA - Není jídlo zdarma! ;-)

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 15.10.2003 15:41:30

Vím, ale mě se ta moje novozkratka líbí víc. Je taková... modernější :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.10.2003 21:12:41

No jo, jenže NTVJOZ se blbě vyslovuje. My Češi přeci jen více lneme k těm jednoduše vyřknutelným zaklínadlům ;-)

Avatar

Autor komentáře: George

Datum vložení: 15.10.2003 21:59:20

Mám návrh, co takhle dát tady pár hlav /kritiků/ dohromady a rozjet nějakou alternativu ke kritice jednotlivých webů /čistě jen kritika a žadná prezentace/, a samozřejmě kriteria zveřejnit, dát je k diskuzi apod., protože jinak si redaktoři Intervalu asi budou dělat co chtějí, ale pokud jim ubude více jak 50% návštěvníků /profíků/ z této oblasti, myslím že bychom se divili, jak rychle by reagovali na změny. Protože jejich kritiky by četlo pomálu návštěvníků, ledaže by ty kritiky psali oni a tvářili by se, že jsou vždy odjinud. Přeji hezký den, a myslel jsem to vážně.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 15.10.2003 22:17:39

Blablabla ;) Silna slova - muzes to dat na forum, nic ti v tom nebrani.

Avatar

Autor komentáře: Libor

Datum vložení: 15.10.2003 22:37:26

Priznam se, ze si nedokazu predstavit kolik prihlasek do kritiky chodi. Nicmene mi z vyse receneho pripada, ze je velmi obtizne vsechny stranky prohlednout a zhodnotit samotnou redakci intervalu.
Proc to neudelat jinak.
Zda se mi, mozna se pletu, ze je na intervalu uz urcite mnozstvi lidi, kteri zde pisi clanky a mozna i vic. Verim, mozna jsem naivni, ze mezi temito lidmi by se naslo i dostatek schopnych dobrovolniku, pro redakci duveryhodnych, kteri by mohli s vyberem pomoci.
Takze tito dobrovolnici by se mohli prihlasit, podivat se do sekce napr. predvyber kritik, projedou si par webu oznaci znamkou (treba 1-3) a tyto weby se z predvyberu presunou nakonec.
Takhle to projede par ochotnych lidi dle svych casovych moznosti, a dle mnozstvi kritik a pri trose stesti se mozna cele kolecko zopakuje a znamka prepocte prumerem.
Pak tu dostaneme kritiky s jednickou... muzou vychazet treba kazdy druhy den... kdyz (jestli) dojdou jednicky prijdou na radu dvojky a pak... mno na trojky se snad nedostane :-) ... tem by se mohla vygenerovat automaticka odpoved s doporucenim precist si minule kritiky.

Jsem naivni? Predstavuju si to jako Hurvajs valku? Jen mne to napadlo, tak jsem si rekl podelim se o sve myslenky. Jestli se pletu, tak se omlouvam za zdrzeni trosku delsim prispevkem, coz jsem puvodne ani neplanoval:-)

S pranim krasneho dne Libor

Avatar

Autor komentáře: jirka

Datum vložení: 16.10.2003 8:32:11

hlavně je dobrý nápad to s těmi odpovědi, což ale samozřejmě nejde když se maily probíraj jednou za měsíc. Přece jenom když jsem nedávno dával web ke kritice tak by se docela hodilo dostat odpověď zda se ten web někdy vůbec do kritiky dostane a také kdy asi tak, přece jenom někdy je těžké chodit sem každé po,st,pá jestli už se náhoodou neobjevil.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 16.10.2003 8:37:45

Weby, které výběrem projdou, jsou obesílány mailem, takže sem nikdo chodit nemusí ;-)

Odpovídat na každý jednotlivý mail kategoricky odmítám (zvlášť na ty sprosté, úchylné, nactiutrhačné, drzé, egomaniakální, nesmyslné, pitomé a kdo ví ještě jaké). Už takhle píšu denně kolem stovky mailů, což mně naprosto psychicky vyčerpává ;-)

Avatar

Autor komentáře: Civilkář

Datum vložení: 16.10.2003 9:07:52

Dobrý den,

ta participace ostatních na hodnocení není špatný nápad - proč nestanovit pár tvrdých, nesubjektivních kritérií, která pár přihlášených pomůže vyhodnotit a tím sejme část břemena z p. Málka, eventuálně ostatních Intervalářů? Doporučuji se podívat do diskusního fóra na příspěvek <a href='http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=516' target='_blank'>http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=516</a>. Jde jen o návrh, doufám, že přispějí i další ... Jak známo, víc hlav víc ví ....

Zdravím Vás.

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 16.10.2003 23:11:30

NJ je inovace a inovace take nemam rad fadni a neslane-nemastne weby i hra s menu a ovladanim muze byt zajimava hlavne pokud jde o FLASH ale treba ten kriz misto default cursoru je vylozene skokem do prazdna a obsah a prinos stranek krome tech par ani ne prilis povedenych fotek je skutecne nulovy...

Hmm kdyz tak ctu zdejsi kritiky, pripada mi to nekdy spise jako rejpalstvi nez cista kritika. nejdriv nastane jezismarjaa FLASHove intro..bozee nejaka hudba nebo zvukyy-pomoooc....jezismarjaa POPUP...jezismarjaaFRAMY...jezismarja design TABULKAMI jezismarja....a proc mas definovane vlastni styly? proc si nedefinoval HTMLtagy??... nejaky JS nebo VB nedejboze DHTML ...jezismarja ono to nema textovou verzi pro muj unix ??!!...jezismarja na mem MACu jde spatne cestina...jezismraja na mem PDA to se to nezobrazuje uplne spravne...COZE?? ono to nema WAP verzi??!! ....

ano presne tak mi zdejsi kritiky pripadaji neustale se hleda nejak chyba dokud je na webu co zkritizovat dokud tam je neco co se nekomu nezamlouva..vim jde o kritiku ale myslel sem ze by to mela byt ZDRAVA kritika, ne to rypani ktere zde vecina lidi paachaa.!

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 17.10.2003 17:36:32

Aha. Takže zdravá kritika je:
Máš to skvělý!
(Je tam sice plno chyb nebo používáš techniky z roku raz dva, 50% návštěvníků se na Tvoje stránky vůbec nedostane, pokud náhodou ano, z toho blikání nebo otvírání oken dostane záchvat i neepileptik...)

Mně osobně: Hudba na stránkách nevadí (mám jí totiž vypnutou), chybný nebo nesmyslný JS nebo VB mně - POKUD není vyžadován nebo není důležitý - taky nevadí (mám ho vypnutý), nedůležitý ActiveX nebo Flash mně taky nevadí (mám ho vypnutý), INTRO jakéhokoliv směru mi nevadí - POKUD ho mohu přeskočit...

Takže jsem myslím dost tolerantní člověk :-)

Avatar

Autor komentáře: helena

Datum vložení: 21.10.2003 7:25:05

no to ze se nedostanu nikam jinam nez na uvodni stranku kde neni nic jinyho nez dva nefunkcni butony je jen prkotina ahloupy rejpani? a co by potom byla k***a zavazna chyba? ze mne stranka zformatzje disk?

Avatar

Autor komentáře: Marek Detko

Datum vložení: 17.10.2003 18:12:02

pozri sa, ja som nedostal ani mekke a k tomuto webu ani jedno jedninke slovicko, ktore by som mohol hodit na tieto stranky... to ze nie je pod fotkami nazvom a texty k tym fotkam to som tiez nedostal...pochybujem, ze by boli ludia radi, ktori su na takych fotach, ze si precitaju o sebe vtipny komentarr... na koniec ani vam by sa to nepacilo, keby ste sa niekde na webu uvideli a este by ste si precitali o sebe hlupy text... myslim ze by sa vam to absolutne nepacilo...
dalsia vec je aka skupina navstevnikov bude stranky citat... pozrite na tieto stranky nebudu chodit naslapany programotori a odborna verejnost na tieto stranky budu chodit ludkovia bohatiii s nadupanymi LCD panelmi a modernymi technologiami... ktory pojmi ako mozzila a podobne nic nehovoria... dalej bola poziadavka, aby tento web nepodporoval stare kompjutri, tak ze ako ja som bol takovej robotik, ktory totok vsetko spachal za neuveritelnych ani nie 48hodin.
velmi rad sem poslem profesionalne...absolutne zvalidovane stranky...
kritika je kritika... vsetko prijmam, na nikoho sa z prispievatelov nehnevam (nezlobim) neprajem ziadne konflitky...
ubezpecujem ze zatial zijem a este ma nikto neodstrelil ako je to pisane hore... :-() hehe
aj tak dik.

prajem vsetkym uspesne validacne chvile stravene s <a href='http://www.w3.org/' target='_blank'>http://www.w3.org/</a>
cau

Avatar

Autor komentáře: Skrtic

Datum vložení: 17.10.2003 18:44:24

Pak me tedy zajima, proc jste vlastne zde stranky vystavil kritice odborniku ? Nechci podezrivat, ale nebylo to jen proto, aby si lidi zapamatovali onen bar ? Tedy neco jako bezplatna reklama ?

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Prosecký

Datum vložení: 19.10.2003 17:25:01

Občas se snažím sledovat kritiku intervalu a jako tvůrce si jí vůbec nevážím. Jde o to, že by kritizovat měli hlavně lidi z "branže" resp. lidé kompetentní. Možná by interval mohl udělat opatření :-) Neříkám nenechat mluvit běžné uživatele ale odděleně od profíků neboť pak je sekce Kritika Webu nesmyslná a bezvýznamná. Někdo tu něco plácne a dělá to "toršku bordel".

To jen tak na úvod. Abych nebyl úplně mimo a soustředil se na web MOMENT-BAR musím brečet, neboť po shlédnutí této stránky zjišťuji že se dostávám do "internetového důchodu". Jsem staromódní webmaster a stává se ze mně neoužitelný e-invalida :-) Na této stránce jsem objevil několik novinek v oblasti navigace, které bych (asi ze staromódnosti) nikdy nepoužil.

Hned na úvodní stránce jsem marně hledal "bílou ručičku" (pochopil bych i jinou ručičku) na odkazu který jsem chtěl zvolit však žádná nebila a oto víc jsem na tom byl hůř když všude okolo byl křížek (po najetí myší). Nejspíš jsem blbec, ale opravdu mne to nenapadlo. Zároveň jsem nevěřil, že dílo pana Šalandy by nějaký podobný nesmysl dalo na Kritiku. Potupně jsem tedy otevřel zdrojový kód a hledal nějaký odkaz. Mé srdce poskučilo, když jsem objevil "main.html", okamžitě jsem tedy zkusil přidat název souboru za adresu. Najednou mi došlo, že jsem asi neučinil správně neboď v mém rozlišení se začali opakovat tabulkované grafické prvky.

Má důvěra (narozdíl od důvěry normálního uživatele) ve webmastera a tvůrce však nezemřela, jsem dloubal a tak jsem zkoušel klikat nakonec mi došlo, že se na "czech" dá kliknout a otevře se optimalizované okno. Tím si sice tvůrce ušetřil práci s optimalizací webu, ale na druhou stranu... :-)

Co se týče designu, jsem rád když najdu něco hezkého, ale nemám rád, když se ze mně snaží dělat tvůrce slepce (pokud nejdu na web s cílovou skupinou lidí se zhoršeným zrakem)!!! Mluvím teď o MENU webu.

Dále v designu musím zkritizovat (např. sekce "novinky") barevné tabulky, které působí děsivě. Nevěřím tomu, že design obsahu dělal stejný designer jako ten co dělal flash animace. Byla by to rozdvojená osobnost nebo minimálně náladová...

Flash chválím! Celkový design je horší. Rámce už jsou OUT a zde obzvlášť. Mapa v Gif animaci?

P.S: nedoporučuji frame otevírat v rozlišení menším než 1024x465 !!!!!!!

M.Prosecký

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 20.10.2003 8:28:11

ad - lidé z branže

- v tom bych si Vám dovolil oponovat. Je pravda že tu může někdo vyslovit špatný postup a některý záčátečník to po něm obšlehne což uřčitě není dobře, jinak se myslím že jsou zde už zavedení lidé od kterých máte jistotu že jejich názory nejsou pasé.
- navíc který odborník by pořád prolejzal tyto weby a říkal k ním tolik názorů.
- hlavně se ale mluví o tom jak má být web optimalizovaný pro lidi, tak proč by se k tomu také neměli oni vyjádřit, aspoň zjistíme jak se chovají, no sem sice zas tak bežní uživatelé nechodí ale prostě si myslím že není na škodu slyšet názory od jiných lidí než jen od profesionálu, jelikož ti se tím prostě tolik zabývat nebudou.

Sakra, sorry za to hnusný souvětí. Snad se to dá aspoň trochu pochopit :o)

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Prosecký

Datum vložení: 20.10.2003 14:40:11

Já jsem psal, že by bylo od věci oddělit profesionály od amatérů v diskuzi. Alespoň autorizovaný přístup by možná pomohl.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz