Starší komentáře ke článku: musicfest

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 26.3.2007 10:51:04

Premirou H1 degradujete tento element nekam na uroven elementu STRONG. Napodobne s H2. Je dobra a doporucena praxe mit H1 na strance pouze 1x. Na menu se mnohem vic nez seznam H2 hodi UL/LI, v tomto konkretnim pripade by mozna DL/DT/DD bylo jeste vhodnejsi. Pokud predelate menu, tak to bude OK. Jeste takova drobnost - v hlavicce je zub v navaznosti na linku, ktera je pres cely viewport (aspon v FF).

Avatar

Autor komentáře: Libo

Datum vložení: 27.3.2007 14:16:06

"Premirou H1 degradujete tento element nekam na uroven elementu STRONG. Napodobne s H2. Je dobra a doporucena praxe mit H1 na strance pouze 1x." Blábol. Pokud mám na stránce třeba 10 logických částí stránky, které si zasluhují H2 nebo snad H1, tak tam budou a jeto správně. Nijak se takový element nedegraduje. Chápeš sémantiku trochu špatně.

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 27.3.2007 14:48:17

Ty si opravdu myslis, ze mit menu slozene z nadpisu (tedy H2) je v poradku? A jednotlive sekce v menu oddelene nazvem v H1? Myslim, ze Bedneeho poznamka o premrstenem pouziti Hx konkretne na tomto webu je na svem miste. Zas je pravda, ze ten web bude dobre citelnej bez stylu i pro uzivatele s hodne spatnym zrakem. Mit menu z H2 ma neco do sebe :)) (ironie)

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 28.3.2007 12:26:34

10 casti s H2 ano. 10 casti s H1 ne! H1 je jako nazev knizky, H2 je nazev kapitol. Copak muze mit knizka 10 nazvu? Nemuze. Proto nedava smysl pouziti 10x H1.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 28.3.2007 12:48:23

To je diskuse pořád dokola. Přijměte prosím fakt, že Hx prvků může být na stránce libovolný počet. H1 není ekvivalentem jména knížky a knížka není ekvivalentem webové stránky (když už, tak webu jako celku). Knížka má celou řadu titulů a nadpisů, které v XHTML nelze popsat. Proto také existují speciální jazyky pro popis struktury knih ;-) Je pouze na zvážení autora stránky, kolik souřadných bloků na své stránce chce mít a jakými Hx prvky je vyznačí. Pokud bude stránka složena z deseti stejně důležitých částí, může mít klidně deset H1 nadpisů. Na druhou stranu je fakt, že vyznačovat položky menu pomocí Hx je nesémantické...

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 28.3.2007 14:05:35

Blábol pro blábol. Pokud se bavíme obecně, je možné mít dlouhou stránku složenou z 10 logických částí, které si zaslouží h1. To že je praxí mít jen jeden hlavní nadpis h1 je jednoduše proto, že nikdo (...) tak dlouhé stránky na kterých by bylo 10 různých logických částí (celý web na jedné stránce) nedělá. Dokonce ani v tomto konkrétním případě tomu tak není. ((Samozřejmě existují např. online manuály a podobně, kde to má smysl.)) Ale jinak se většinou se použijí různé stránky, takže ve výsledku má každá zase jen jeden h1. Mělo by tomu tak být i v tom to případě, neboť se nejedná o jednostránkový web. Pokud se bavíme o tomto konkrétním webu, myslím že autor opravdu jde velmi mimo proud, pokud má na stránce h1 Kerio Music Fest h2 Kerio Music Fest 2.0 h2 Účinkující a dále ještě menu, které je celé tvořeno h1 a h2, omg, přestože to jsou jen odkazy a na celé dané stránce se informace, které jsou uvozeny značkou h1 či h2 nevyskytují (je to opravdu jen odkaz na jinou stránku). Nikoliv náhodou jsou v klasických knihách názvy kapitol velké a tučné, podkapitol menší, ale OBSAH knihy takto výrazným písmem není, je to jen seznam. Přestože není vhodné konkrétně přirovnávat web-kniha, určitou analogii tu vysledovat stejně lze. Například vyhledávače by rády odkazovaly přímo na stránku s informacemi. Nadpisy h1 je zvykem tvořit tak, aby obashovaly informace o obsahu dané stránky. Obsahuje stránka na keteré je jen menu tyto informace? Nikoliv, obsahuje pouze odkaz na ně. Máme snad dělat i odkazy elementem h1? Vždyť jde o další logickou a nesouvisející sekci... :D

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Juhos

Datum vložení: 14.4.2007 12:51:57

Ano delat menu pomoci tagu Hx je hloupost je to produkt moji lenosti - uz je to opraveno a vyreseno pomoci DIVu.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 2.4.2007 17:15:33

na muj vkus trochu male pismo v seznamu.. samosrejme muzu zvetsit, ale min. 10% IEonly lameru ani nevi ze tam takova funkce je.. proste mozna ze to bude hezci s vetsim pismem ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz