Starší komentáře ke článku: nedomareznik.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Osof

Datum vložení: 11.10.2004 0:31:41

Obsahove to vypada ok, ale ta grafika..to je neco otresneho!!

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Krasny

Datum vložení: 11.10.2004 0:33:41

Ta grafika je opravdu hrozna, zejmena me upoutalo anti-spamove zapsani emailove adresy.. Dnes opravdu nic moc

Avatar

Autor komentáře: Jimi

Datum vložení: 11.10.2004 14:58:03

Je to děs...po grafické stránce...styděl bych se být vlastníkem této prezentace.

Avatar

Autor komentáře: Martin Nový

Datum vložení: 11.10.2004 17:49:23

Neboj, také jím nejsi.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 11.10.2004 9:55:50

Takového "třítečkáře" jsem ještě v životě neviděl.

Avatar

Autor komentáře: Latzy

Datum vložení: 11.10.2004 11:00:47

mas pravdu, tvuj "web" byl ovela lepsi...

Avatar

Autor komentáře: Finwe

Datum vložení: 11.10.2004 9:56:40

Koukám, samá konstruktivní kritika, zatím...
Je to opravdu slabé. Hlavně po grafické stránce. Dva odstíny modré a černá k tomu je nepřehledné a nevýrazné barevné schéma - menu musí člověk hledat očima, ani ten horní "banner" z webu nevyčnívá - chtělo by to víc kontrastu...

Z hlediska kódu - HTML 4 s jednou chybou ve validátoru - budiž.
Zdá se mi v něm ale moc "přespanováno", to by šlo s pomocí CSS řešit určitě líp.
Navigace je (pominu-li problémy s barvou, kontrastem a výrazností) dobrá a požití speciálních tagů (abbr) je plusem...

Obsah, kód vcelju jde, na grafice je ještě spousta práce...

Avatar

Autor komentáře: Martin Nový

Datum vložení: 11.10.2004 13:21:41

Díky Finwe za reakci, jsi aspoň jeden, co se neomezil na jednořádkovou reakci a napsal toho víc. Proto jsem to sem dával, abych se něco dozvěděl - zkusím (až bude čas) tedy zapracovat na barvách.

Avatar

Autor komentáře: mat

Datum vložení: 11.10.2004 13:41:53

Ono opravdu občas stačí web jen trochu oživit nějakým obrázkem v hlavičce a udělat různě podbarvené bloky - vím o čem mluvím (kritika 10.9.04)

Avatar

Autor komentáře: maruschka

Datum vložení: 11.10.2004 14:02:09

jako první mně do očí uhodila modrá, všude modrá, subjektivně na mně působí až moc výrazně, což je pro barvu na poozadí zbytečné. já osobně používám kombinaci například #3399CC a #006699, které jsou tlumenější a napohled příjemnější. jinak by to chtělo tu "tíhu" modré odlehčit například bílou. také bych zde uvítala optické oddělení obsahu od krajů stránky, takhle mi to připadá (při vyšším rozlišení), jakoby tmavomodrý obsah volně plaval ve světlemodrém pozadí.

dále jsem nepochopila efekt teček oddělujících položky v menu. nelíbí se mi to. asi jsem zvyklá na položky klasicky uzavřené do rámečku jedna za druhou.

kód vypadá na prví pohled ok, možná by bylo vhodné převést menu na seznam a tím jej o pár řádků zmenšit, podrobněji jsem ho neprobírala.

obrázky v hlavičce mi tam jaksi nesedí, působí na mně jaksi nahodile a překrytí poloprůhlednou modrou (nebo nevím proč jsou tak namodralé..) jim moc nepřidalo. nevypadají tím moc kvalitně. spíš bych je uzavřela do nějakého rámečku, nechala jim původní barvy, pokusila se je více propojit s logem firmy.

myslím že autor je na dobré cestě k povedenému webu, jenom zlepšit tu grafiku:)

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 11.10.2004 16:35:23

Chtěl bych se autorovi omluvit za můj minulý příspěvek, byl nicneříkající (neměl jsem čas) a urážlivý. Ovšem tak jsem to nemyslel :o). Pustím se teda do kritiky.

Musím zopakovat, že té modré je tam opravdu příliš. Pomohlo by udělat rámeček kolem stránky, okolo nechat modrou a tělo stránky udělat v bílé.
Logo bych nechal tak, jak je. Co bych spíš změnil je už zmioňované ...menu... Místo teček tam zkuste dát třeba | (nevím, jak se ten znak jmenuje).
Na hlavní stránce v Opeře je obrázek s chybným hover efektem rámečku. Na bílou barvu se mění jen vrchní (asi) pětina.
Dále chválím popisky u odkazů.
Patičku z hlavní stránky bych nechal konstantní na celém webu.
Nakonec jsem se podíval do Objednávek a ta modrá chce fakt předělat. Zkuste to trošku prohodit s bílou, mohlo by to web trošku vyjasnit.

Toť ode mě asi vše

Avatar

Autor komentáře: Aleš Dobrovolný

Datum vložení: 11.10.2004 17:13:49

Jenom ještě dodám maličkost, když jsem skočil z úvodní stránky na informační systémy, nenašel jsem tlačítko zpět na úvodní stránku, logo vlevo nahoře taky nefunguje jako odkaz. Jinde je to asi stejné, zkoušel jsem jen namátkou. Zpět jsem musel přes tlačítka prohlížeče. Doporučil bych udělal odkaz "Zpět na hlavní stranu" a klikací logo.
Grafice moc nehovím, ale zdá se mě to taky takové ponuré "Tmavomodrý svět".

Avatar

Autor komentáře: Martin Nový

Datum vložení: 11.10.2004 17:50:33

To už je lepší kritika. Všem vám děkuji za podnětné nápady.

Avatar

Autor komentáře: Jirka VK

Datum vložení: 11.10.2004 20:53:34

O té grafice nemá cenu mluvit. Jedné co ve mě vyvolává jsou vzpomínky na socialistické formuláře ap. (nic ve zlém - prostě vzpomínka). No jinak kouknul jsem na kód úvodní stránky a nutno říct, že s designem jde tímtéž směrem. Možná validní (nevim už mě nebaví rvát vše z kritiky do validátoru to stejně udělají jiní), ale brutální:
- tuny <span> - je mnoho elegantních a často sémantických přístupů jak řešit věc jinak
- 'nobreakspace' v desítkách ks za sebou to fakt neni to pravé (lepší práce s CSS a bude to)
- no a CSS to je (podle mě) rarita - ukázka toho jak z CSS tabulky stylů udělat nepřehledný nesmysl, jinak řečeno na tenhle design spotřebovat 9kB je dost a omlouvám se ani nejsem schopen v tom vyhledat jak hodně ignorujete kaskády a dědičnost. Hned první řádek pro - vše před závorkou lze nahradit prostou '*', použití '.trida tag {vlastnosti}' by bylo taky často vhodné, ale nějak jsem to tam neviděl. No a dál fakt už ne to je práce na hodiny.
Omlouvám se za strohost a možná až ironický náhled, ale po dvou týdnech rozebírání nuancí relativně slušných webů je tohle celkem rána i když už tu bylo určitě hodně mnohem horších projektů.

Avatar

Autor komentáře: Vlasta

Datum vložení: 12.10.2004 9:25:46

Zdravim,
co mne nejvice vadilo byly naprosto necekane odskoky do novych stranek. Klikal jsem primo, aniz bych cekal na popisku - mozna nejak zvyraznit primo na strance (tusim Pixy to ma pekne reseno).

Menu cele je velmi neprehledne. Pokud tam ty tecky k nicemu neslouzi tak proc tam jsou?
U nekterych casti ( pismo ) mate velikost relativne, coz je super, ale kdyz se s texty nezvetuji i bloky tak to stejne moc nepomuze, protoze se ty texty ztrati.

Myslim si ze na prvni stranku by mel patrit kratky textik o tom komu jsou stranky urceny, resp. co vse muze firma nabidnout. Na druhou stranku, zabiraji kontaktni udaje mnoho mista a velka cast stranky je nevyuzita.

Podtrzene by mely byt jenom linky.

To menu je docela prespamovane - stacilo by pouzit ul, ale urcite o tom psal nekdo nahore. :-)

Nektere classy jsou dle meho soudu take zbytecne, stacilo by stylovat primo elementy.

Grafice nerozumim, ale nelibi se mi modre pismo na modrem podkladu.

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 13.10.2004 20:41:28

Mizernou grafiku tu jiz strhali jini, tak ja uz jen podotknu, ze se to bohuzel tyka temer vseho na strance - celkoveho rozlozeni, volby barev, bitmapove grafiky i typograficke upravy. Autor by mozna mohl celou vec probrat s nekym, kdo ma lepsi graficke citeni, to myslim uprimne, bez sarkasmu.

Jinak uvedene "odkazy ruzne" na firemni web vubec nepatri, nesouvisi s tematem. To preci neni ani osobni stranka, ani web o tvorbe webu.

Pak by to samozrejme take chtelo lepe odlisit odkazy a zprehlednit navigaci. A to jak po graficke, tak po strukturalni strance.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz