Starší komentáře ke článku: Několik zásad při vytváření vlastních ASP stránek

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 19.1.2001 7:21:53

Osobně si myslím, že pokud budou všichni dodržovat výše uvedené zásady nejenže pak jejich kódy budou přehlednější, ale i případné chyby budou snadno nalezitelné.

Přiznám se, že pokud píši nějaký složitější script musím po jeho dokončení script příslušně učesat a upravit protože script vypada tak, že obsahuje spoustu blbostí (nefunkční části hozené do komentáře)a ladících informacní typu response.write("id="&id) apod.

Dovolím si připomenout ješte jednu zásadu:
komentovat zdrojové kódy. Ptáte se proč? Mnohdy vhodně napsaný komentář ušetří i 90 procent práce při modifikaci kódu třebas za půl roku, bez ohledu zda to bude dělat autor sám nebo to bude dělat úplně někdo jiný.

Avatar

Autor komentáře: Luděk Roleček

Datum vložení: 22.1.2001 11:20:22

Vámi připomenutá zásada je ve článku samozřejmě také, jenom je třeba číst i poslední odstavce :)))

BTW: i já musím velmi často (havně právě u těch složitějších skriptů) kód "zkrásnět" až poté, co je dokončen. Někdy se to v tom spěchu prostě nedá :)

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 22.1.2001 12:48:23

Já to uplně v záchvatu psaní prvního komentáře v nových diskuzich přehlédl :-)))))

Avatar

Autor komentáře: mck

Datum vložení: 24.1.2001 8:52:13

:) Podla mna este jedna dolezita vec k tymto zasadam patri: Odsazovanie kodu. Bez toho vaznejsi skript po sebe nerecitas ani po pol hodine.... a nakoniec to aj tak spravis. Takze je lepsie to robit hned.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 24.1.2001 9:23:48

IMHO odsazovani je lepsi, ale ja treba v HTML, kde je odsazování take potreba, prakticky nedelam, protože to zvyšuje delku vysledneho dokumentu

Avatar

Autor komentáře: Luděk Roleček

Datum vložení: 24.1.2001 13:47:18

Tak schválně: o kolik se ti prodloužil 5kB HTML dokument, ve kterém jsi odsazoval??? O 100 bytů???

Pokud by ses držel této zásady, tak bys psal HTML stránky do jednoho jediného řádku bez jakýchkoliv mezer.

Není náhodou lepší psát si to "pěkně" a pokud skutešně bazíruješ na těch pár bajtech, tak to prohnat nějakým "optimalizérem" (resp. odstraňovačem enterů a mezer) ???

Co ty na to, kutile? :)

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 24.1.2001 14:28:02

Kutil pise :)
Nejedna se o zadny 5 Kb HTML dokument, ale o cca 60 Kb dokument, a kdyz odstranim prebytecne mezery mezi tabulkami, jejich sloupci a radky, ziskam treba 4-6 Kb a to uz se vyplati. Pritom se v danem kodu osobne vyznam...

Avatar

Autor komentáře: Luděk Roleček

Datum vložení: 24.1.2001 14:42:03

Jenze ono ani tak neslo o to, jestli se TY vyznas ve SVEM kodu, ale jestli je dobre odsazovat nebo ne. Ja myslim ze je!

A jestli ma tvuj kod 60kB, pak ma stranka i s obrazkama urcite neco kolem 80 - 120 kB a porad si myslim, ze v tom uz se tech 5kB taky ztrati :)

Rozdil je mezi strankou 5kB a 60kB, ale mezi 80kB a 85kB uz to neni tak hrozne, ze ne? :) A porad plati spis to, ze je lepsi odsazovat a pouzivat optimizer, ktery pred publikovanim zbytecne znaky odstrani.

A uz toho nechame... :)

Avatar

Autor komentáře: mck

Datum vložení: 30.1.2001 14:55:17

:))) Ale ano, obcas HTML odsadzujem, obcas nie... podla situacie. Ale ja som samozrejme mal na mysli odsadzovanie priamo v asp scripte. Co sa tyka HTML, stretol som sa s tym, ze programator nepouzival ukoncenie riadu, a potom HTML tabulka bola napriklad vypisana do jedneho riadku v kuse... ako spageta. Takze v tom HTML aspon ten riadok ukoncovat ;)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz