Starší komentáře ke článku: Nové přechody - přehled 2.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: mfj

Datum vložení: 23.9.2003 8:37:05

Hmm.... moc pekny a jak je to spodporou v Mozile a spol...?

Avatar

Autor komentáře: astarte

Datum vložení: 23.9.2003 8:44:45

Proc by mela Mozilla prebirat syntaxi Microsoftu? V clanku je prece psano, ze to neni standard. Predpokladam, ze v Mozille neudelaji proste nic.

Avatar

Autor komentáře: Dominik Fišer

Datum vložení: 23.9.2003 21:18:15

Opravdu je v clanku napsano, ze je to vyhradne zalezitost produktu Microsoftu, a jeho veci alespon na bazi prohlizecu nikdo moc prebirat chtit nebude, skoda. jinak vsechny ne WSIE prohlizece budou prechody ignorovat, takze zobrazi jen prvni prvek.

Avatar

Autor komentáře: Andrej Mikula

Datum vložení: 23.9.2003 20:51:14

O com to prosim vas pisete? Ake prechody z Microsoftu? Ste zaspal dobu nebo co??? Slova standard a kompatibilita vam nic nehovoria?

Andrej Mikula

Avatar

Autor komentáře: Dominik Fišer

Datum vložení: 23.9.2003 21:25:44

Pisi o prechodech! Nevite-li co to je, poucte se! Nevim kdopak tu zaspal dobu??? Prechody zdaleka nejsou mrtva zalezitost, o cemz mimojine svedci tento clanek. Nove prechody, znamena ze jsou opravdu nove!!! Prosim o vysvetleni vasi nekompatibility??? Kde prechody podporovany nejsou, zadna chyba nikde nevznikne!!! Pouze se nezobrazi vse.. Ale prechody take nejsou urceny k primarnimu zobrazovani informaci, ale pouze k doplneni! A co jsou standardy vim moc dobre, takze pozor! Prechody nepatri do standardu, to ale neznamena ze neexistuji!!!

Avatar

Autor komentáře: Andrej Mikula

Datum vložení: 24.9.2003 14:57:34

Ukazte mi aspon tri stranky, ktore tieto microsoft efekty pouzivaju.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 24.9.2003 16:20:08

Neni to tak davno co jsem dva z techto efektu pouzil. Konkretne se jednalo o dynamicke menu, neco podobneho jako je na mesci. Co se tyce efektu, jednalo se o pruhlednost (opacity) - menu melo 10% pruhlednost (= 90% nepruhlednost ;)) a pri odsunuti mysi z nej tam byl vterinovy timer a nasledne zpruhlednovani az do absolutni pruhlednosti (a nasledne display: none).

Druhy efekt byl vrzeni stinu pod pismo ktery byl pouzit pod nadpisem.

Je treba si uvedomit jednu vec - ano, nejedna se o vec standardni. Jednalo se o xhtml 1.0 strict validni stranky s css pouze s temito dvema hrichy. Druha vec je ovsem neco jineho - tedy fakt ze zapis filtru odpovida syntaxi CSS (narozdil treba od -moz od mozilly) - a protoze CSS neni verzovane (zadny ekvivalent HTML doctype), prohlizec se s tim musi nejak porvat. Javascriptovou chybu to taktez hlasit nebude protoze menite (neexistujici) CSS property.

Eh, ma to jeste jedno vyuziti. Jeden nas kolega pracoval na takovem dost rozmazlem monitoru. Neni nic lepsiho nez nekomu svihnout na stranku na ktere pracuje (tedy nikoli jeste webovou ale navrh na disku) do css jemny blur, neveril byste kolik srandy si uzijete pri pohledu na krepciciho cloveka snaziciho se 'opravit' rozmazany monitor ;)))

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 24.9.2003 21:33:27

A reknete mi, kolik procent lidi pracujicich s webem o nich vi vic, nez ze existuji, pokud vubec to??? Mozna Vam vase odpoved pomuze odpovedet na tu Vasi otazku. Tezko se muze pouzivat neco o cem se nevi!

Avatar

Autor komentáře: Jimi

Datum vložení: 25.9.2003 13:41:35

Ale ano, ví se o nich. Jenomže mi přijde blbost něco takovýho používat. Web vznikl původně jako čistě textové médium a používat přechody mi přijde zbytečný. Používám to JEN PROTO, protože to jde. To je podle mě blbost.

Avatar

Autor komentáře: Dominik Fišer

Datum vložení: 25.9.2003 13:51:59

Nikde nikdo něřekl, že by se měli používat jen proto, že to jde! To je i podle mě blbost... Nikomu jejich používání nenutím, sám je nepoužívám. Ale jsou tu i lidi, který si chtěj web zpestřit o něco ne textovýho a na výběr maj širokej, přechodu do něj patřej taky.

Avatar

Autor komentáře: bYp

Datum vložení: 25.9.2003 14:38:53

no nevim jeslti je vhodné v dnešní době argumentova tím že i-net vznikl jako textové medium... to bysme rovou mohli zůstat u tam-tamů a kouřových signalů a nepoužívate mobil a i-net... ale jde tady taky o to že něktří lide berou svoje stránky buď zcela čistě nebo častečne z uměleckého (pseudouměleckeho) hlediska... a tak by filtry a přechody a podobne "nesmysly" využitelné být mohly... a jen takový soukromý dotaz... vy nepoužívate děrné štítky??? vždyt na tom to začínalo.... :o)))

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz