Starší komentáře ke článku: Nové tagy a atributy HTML formulářů

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jan pokousek

Datum vložení: 27.3.2002 21:21:07

proc zde davate veci, ktere jsou stare a dobre zname ?

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 28.3.2002 7:39:51

Nemyslím si, že by se jednalo o věci staré a dobře známé... je zde však nutné rozlišit úhel pohledu.

Pro mně (a jak vidím i pro Vás) to jsou sice věci známé, ale pro spoustu čtenářů se jedna skutečnosti nové o nichž doposud neví.

Myslím si, že pro řadu čtenářů se jedná opravdu o novinky. Současně se však dá říci, že pro spoustu čtenářů je toto velmi známé neboť se tvorbě webu věnují již dlouhou dobu a mají to takříkajíc zažité.

Když přistoupíme k rozboru stavu kdy je nějaká informace stará a známá dojdeme k závěru, že se vlastně nedá tento čas určit.

Vezmeme-li si fakt, že autor v době psaní článku tuto informaci ví a je pro něj takříkajíc "stará a známa" dojdeme asi dle Vašeho názoru k tomu, že by takovýto článek neměl asi vůbec psát. Pokud však autor začne pracovat na článku na téma které mu není známe, musí se s tématem nejprve podrobně seznámit a načerpat informace a tím se dostane do stavu, že je informace pro něj opět "stará a známá". Tím se opět dostáváme do situace ze začátku tohoto odstavce.

Naším cílem je poskytovat informace každému a je jen na čtenáři jaký článek si vybere, zda si přečte všechno a nebo si vybere jen témata, která jsou pro něj nová.

Každopádně si myslím (je to jen můj čistě soukromý názor), že příspěvky typu "To znám" nebo "To je staré" by se v diskuzích pod články neměli objevovat. Diskuze je určena pro řešení věcí, které souvisí s tématem článků a ne pro podobné dotazy mimo téma.

Ale abych konečně odpověděl na Vaši otázku. <B>Takovéto články se uveřeňují proto, aby se to ti, co to neznají mohli naučit.</B>


Avatar

Autor komentáře: Zero

Datum vložení: 6.4.2002 10:40:37

Naprosto souhlasím s Ondřejem.
Pro staré machry je to nuda, pro začátečníka zase velice poučná záležitost.
A když si uvědomíte, kolik začátečníků podobné věci hledá na webu...

Nafoukanost a machrování poukazuje na nedostatek emociální inteligenci. ;o)))

Avatar

Autor komentáře: viktor

Datum vložení: 28.3.2002 15:40:26

chcem sa len spytat v akom prehliadaci funguje klavesova skratka ALT-p alebo ALT-d (pri poslednom formulari)
v IE 5.5 ani v NN 6.2 mi to totiz nefunguje...
dik za odpoved

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 30.3.2002 11:23:36

Jo, musite si uvedomit ze existuje urcite poradi hotkeys. Prvni je dana programem, tzn. alt+d = focus na adresa v IE. Teprve pokud neni pouzita v samotnem prohlizeci, PAK se bude hledat na strance :)

Avatar

Autor komentáře: -nico-

Datum vložení: 9.4.2002 19:56:01

Ahoj,
potreboval bych poradit, jak se da vytvorit <B>obrazkove tlacitko</B>, ktere mi zresetuje formular. Nejde mi to a nejde.. ja ho vytvorim, ale neprichazim na zpusob, jak mu priradit funkci reset. Obvyklym zpusobem my to nefunguje...
Diky!

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 30.5.2003 17:30:57

Patrim ke s kupine tech lidi, kteri nevedeli o elementu button a velice se mi libily jeho moznosti a hned jsem jej take pouzil ve svych aplikacich. Ovsem zklamani na sebe nenechalo dlouho cekat, mozna by bylo dobre kdyby zde autor uvedl nekolik podle me podstatnych detailu (jestli o nich vedel).

Tak napriklad kdyz mate element button typu submit a odeslete formular, tak hodnota promenne tohoto tlacitka je veskery obsah, ktery jste napsali mezi start tag a end tag tlacitka button, hodnota atributu value je zde jaksi ignorovana, kazdy si snad dovede predstavit jak bude vypadat adresa po odeslani formulare metodou GET, kdyz obsah buttonu budou treba dva obrazky s url a vsemi atributy, jeste uzitecnejsi je potom ta promenna kterou timto zpusobem ziskam.

Druha zajimava vec je to, ze kdyz mate ve formulari dva buttony typu submit, tak pri odeslani se odeslou hodnoty obou tlacitek - i toho ktere jste nezmackli - takze nepoznate, ktere tlacitko uzivatel zmackl.

Tyhle malickosti jsou - rekl bych - celkem neprijemne, takze nezbyva nez nadale pouzivat input typu submit nebo se uchylit k javascriptu.

Avatar

Autor komentáře: BoneFlute

Datum vložení: 29.11.2004 10:32:51

Stručně: element button je uplně nahouby. Dokavad si explorer neopravy své bugi, nebo nevyklidí scénu...
Ale jde to trochu nasimulovat normálním inputem a stylama.
<input type='submit'
value=''
title=''
name=''
class='CEditButton'
style='background-image: url(Icon.gif);'>
Krásný den,

Avatar

Autor komentáře: Karolina

Datum vložení: 20.9.2006 20:35:30

kam se mi to odešle když by klikli na odeslat?nebo jak nastavit aby se nový uživatel automaticky zaregistroval?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz