Starší komentáře ke článku: NumericTextBox control v ASP.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: McMlok

Datum vložení: 30.9.2004 10:21:14

No skoda jen ze to neni dotazene do konce. Chyby tam moznost zadavat cislo jako 1.5 a jeste lepe pokud by to bralo z Culture spraven oddelovace desetinych mist a tisicu.

Avatar

Autor komentáře: Jarda

Datum vložení: 30.9.2004 11:49:55

Presne tak, nejenom cela cisla, ale i cisla zaporna. Take se uzivatelum libi, kdyz muzou nespravne zadane cislo smazat a libovolne se pohybovat v policku pomoci kurzorovych klaves. Pak tu mame lide s notebooky, kteri pisi cislice v horni rade klaves. Je potreba dat pozor, aby uzivatel nezadal dva oddelovace desetinnych mist a cislo bylo skutecne cislem. Ale to uz si snad kazdy dokaze odchytit sam, stacil onen navod.
Osobne jsem si vsak sestavil pro podobny pripad htc soubor, ktery je pripojen ke stylu. Nemusim se tak starat o to, aby se vzdy vypisoval i JS a navic pole ma v cele aplikaci stejny vzhled.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 30.9.2004 12:26:50

no ja si myslim, ze to uz je jen drobna uprava jscriptu, kterou snad zvladnete sami, ne??

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 30.9.2004 22:37:30

Pokud byste měl zájem, rádi podobný článek o Vašem řešení přetiskneme. Stačí mi napsat na redakční e-mail ;-)

Avatar

Autor komentáře: votok

Datum vložení: 30.9.2004 12:01:30

V případě, že se rozhodnu toto použít na webu a uživatel bude mít vypnutý javascript, je to na nic. Proto jsem pro validátory, které mi to odchytí kdyžtak na serveru.

Avatar

Autor komentáře: pavel smejkal

Datum vložení: 30.9.2004 12:18:10

A jak by jste to resil vy ? .... vsechno nechavat na serveru ? ..... nevim ale resil jste nekdy nejaky vetsi projekt ? .... myslite si uzivatele budou nadseni pri kazde zmene cekat nez se prenacte cela stranka .... i sebemensi spomaleni je problem ..... Pohle mne je vypinani JS zbytecna paranoia... zvlaste dnes ... kdyz je nutnosti mit antivir...

Avatar

Autor komentáře: MaD

Datum vložení: 30.9.2004 16:41:35

Validátory v .NETu fungují na obou stranách. Primární je kontrola na serveru, které se uživatel nemůže nijak vyhnout. Ve většině případů zafungují kontroly už na klientovi, takže nikdo nebude na nic čekat, ale aplikace na to nespoléhá. A zásadní výhoda validátorů v .net je právě v tom, že představují jednoduchou cestu, jak mít kontrolu na serveru i na klientovi konzistentní.

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 30.9.2004 21:07:37

Ony jsou i dobre duvody proc vypinat JavaScript ktere s antivirem primarne nesouvisi. Napriklad - otevirani novych oken bez zasahu uzivatele; pokud nemate rad Flashove reklamy a vypnete si v IE Activex, pak na vas porad vudou vyskakovat otravny okna s varovanim a nezbyva, nez si JS vypnout; nebo plovouci reklamy v samostatnych vrstvach - vypnete si aktivni skriptovani a mate pokoj. O bezpecnostnich dirach IE se zapnutym JS ani nemluve, Leo

Avatar

Autor komentáře: MaD

Datum vložení: 30.9.2004 16:34:50

Přesně takhle se to dělat nemá. Základní problémy jsou dva. Kontrola na správnou hodnotu musí být primárně na serveru. Na JS na klientovi se v tomto není možno spoléhat. Tato nezbyná serverová kontrola může být teprv doplněna kontrolou na klientovi, která zvýší uživatelský komfort aplikace.
Druhý problém je, že váš kód vůbec neřeší možnost, že by tyto prvky mohly být v jedné stránce dva. Správný postup, jak přidat do stránky pomocnou funkci, jako je zde EnsureNumeric, je použít metodu Page.RegisterClientScriptBlock.

Avatar

Autor komentáře: kjouba

Datum vložení: 1.10.2004 13:50:07

přesně tak, pokud dám do stránky takových prvků více, je to celé v pr.. protože ten stále se opakující JavaScript se pohádá...
Navíc na Intervalu už článek o povoleném formátu čísla v textovém poli vyšel, dá se použít k libovolnému textboxu jako doplněk včetně nutné validace.
Navíc tu vůbec není řešen stav, když do pole někdo něco vloží pomocí CTRL-C...

Avatar

Autor komentáře: Michal H

Datum vložení: 13.11.2004 23:40:41

Najlepšie sa mi vždy osvedčilo použitie validátora, aj keď pri validácii na numerickú hodnotu som nenabral istotu, ze zohľadní regionálne nastavenia (desatinný oddeľovač a pod.). Preto s úspechom používam custom validátor a validáciu robím na serveri. Klasický validátor na numerické hodnoty má primárne na kontrolu klientský JS, ale nakoniec aj tak robí kontrolu na serveri pre prípad vypnutého JS.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz