Starší komentáře ke článku: obecsloupvcechach.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: vobr

Datum vložení: 30.1.2006 0:47:17

Design mi přijde nenápadný. Žádné velké dílo, ale docela sladěný a nebijící do očí až na malé výjimky o kterých se zmíním. Co se týče struktury, hodilo by se více členit text, používat nadpisy. Na titulní stránce mě bijí do očí datumy. Jednak nevhodně zvolená barva, jednak velikost a konečně i použitý tag. Právě zde by se hodil nějaký podnadpis. Dost nevhodné mi IMHO příjde řešení horního pruhu (klikací mapa na znak). Nehledě na to, že u klikací mapy chybí parametr alt, což narušuje jinak validní kód. Další nepřehlednou částí je [b]podnikatelé[/b]. Chtělo by to lépe nastylovat. U diskuze je pruh možná zbytečně vysoký. Chápu, že bylo nutné použít fixní výšku kvůli iframe z blueboardu, ale pruh nemusel být tolik dlouhý. Toť vše co jsem zaznamenal. Myslím, že kdyby všechny obce měli web alespoň na takovéto úrovni, mohli bychom být spokojení.

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:18:03

Máte pravdu, že design je nenápadný, ale byl to zároveň i účel. Jednak musím uznat, že nejsem zdatný grafik a zadruhé pro web samosprávy mi přijde lepší použít jaksi "konzervativnější" design. Neřekl bych, že datumy nějak "bijí" do očí. Jsou sice výraznější, ale to je z důvodu, aby návštěvník okamžitě rozpoznal čerstvost informací. Jak byste lépe vyřešil horní pruh? Paramentr alt jsem napravil. Uznávám, že u diskuse je stránka dlouhá - je použita z blueboardu pomocí iframu. Každopádně díky za připomínky.

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 2.2.2006 15:11:36

[i]Jak byste lépe vyřešil horní pruh?[/i] no já bych ho udělal klikací celý...

Avatar

Autor komentáře: smajlik

Datum vložení: 30.1.2006 1:39:13

Myslím si, že každý, kdo prokliká celý web zjistí, že je velmi přehledný a je na něm vidět, že ho autor dělal s rozmyslem a je na něm vidět spousta autorovy práce. Jde o vcelku klasický design bez módních výstřelků, což prospívá přehlednosti a srozumitelnosti. Nutno uznat, že moje představa dobrého webu je velmi odlištá od pana "vobr", jež se vyjadřuje výše. Nejsem zde však od toho, abych kritizoval jeho představy. Jednoho se ale dotknout musím a to jsou výše zmíněné "bijící" datumy na titulní stránce. Myslím si, že je dobře, že jsou bijící, neboť jsou pro častého návštěvníka těchto stránek velmi důležité. Ze svého pohledu bych snad udělal jednu úpravu, a to, možnost otevření každé fotografie ve větším rozlišení. V současné době LCD monitorů a používání poměrně velkého rozlišení, jsou pak fotečky dosti malé. Závěrem bych chtěl říci, že web považuji za velmi povedený, díky datové nenáročnosti prohližitelný i na pomalých připojeních a hlavně bez tzv. profi nesmyslů (blikajících, přesunujících etc. textů a obr.), kazících, dle mého názoru, spoustu podobných webů.

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:20:24

Děkuji. Se zvětšováním fotek se pokusím něco udělat.

Avatar

Autor komentáře: Timy

Datum vložení: 30.1.2006 9:43:49

- podtrhl bych odkazy, kupříkladu v sekci "úřední deska" nejsem schopný poznat, jestli je odkazem "vše" nebo právě "úřední deska". Navíc bych spíše čekal klikací "vše", neboť jsem před chvílí na jeden odkaz "úřední deska" klikl - v menu by mohla být zvýrazněná položka, na které se právě nacházím, docela by to usnadnilo orientaci - osobně mám radši, když je v titulku jako první název konkrétní stránky a až potom název celého webu. Prohlížím-li si více stránek z Vašeho webu zároveň, vidím v panelu pořád stejný text. Ale berte to jenom jako nápad. - pracujete v transitional verzi, můžete s klidným svědomím použít pro menu značku <menu>. - používáte tam dost prezentačních atributů (align, border apod.), které by měly jít správně přes kaskádové styly jinak je kód pěkný, celkově jsou stránky takové obyčejné, ale za to přehledné.

Avatar

Autor komentáře: Klára

Datum vložení: 30.1.2006 11:40:41

Chtěla bych jen reagovat na kritku Timyho a to přímo na jeho kritiku ke zvýraznění položky, kde se právě na webu nachází, pro usnadnění orientace. Vím,že je to jen jeho názor,ale ráda bych podotkla,že kdyby se pozorně díval, zjistil by, že pokud klikne na jeden odkaz, má jeho název uvedený na té dané určité stránce, kde se právě nachází.

Avatar

Autor komentáře: Timy

Datum vložení: 30.1.2006 13:01:47

Myslím, že jsem se díval docela pozorně, toho nadpisu si nelze nevšimout :-). Přesto je to dobrý zvyk zvýrazňovat aktuální položku v menu. Například pokud procházím odkazy postupně a aktuální odkazy nejsou vyznačeny, musím při každém přechodu na další stránku zdlouhavě hledat v menu, kde se právě nacházím. Kdyby byla položka zvýrazněna, automaticky kliknu o odkaz níž a je to. Jinak jsem si právě všiml, že adresa nefunguje bez www, což je možná škoda, už tak je ten název dost dlouhý :-).

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:24:32

Díky za připomínky. Jak lze vyřešit, aby adresa fungovala i bez zadání www?

Avatar

Autor komentáře: uzivatel

Datum vložení: 30.1.2006 16:18:19

IMHO to je problem registratora a vy s tym nic nenarobite

Avatar

Autor komentáře: Enti

Datum vložení: 30.1.2006 16:23:02

kontaktujte vaseho technickeho spravce, je to o nastaveni serveru, na kterem stranky bezi

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 17:10:47

OK, díky.

Avatar

Autor komentáře: Ali

Datum vložení: 2.2.2006 14:31:15

na to se muzete v klidu vykaslat , radeji si proctete clanky o mod rewrite zde na intervalu , reseni je primo zminovano a naucite se pri te prilezitosti i cool URIs

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:30:04

S úřední deskou je problém. Podle nového zákona musí každá obec zveřejňovat svou úřední desku. Lidé ze zastupitelstva si tak zaplatili systém e-deska.cz, který umožňuje vkládat různé dokumenty. Mně tak nezbylo nic jiného, než tento systém na stránky vložit prostřednictvím iframu. Z toho vyplývá, že nemohu ovlivnit vzhled odkazů. Také z toho nejsem nadšený.

Avatar

Autor komentáře: sdfg

Datum vložení: 30.1.2006 10:18:57

tak máme tu v poslední době oblíbený bug: <p>∓nbsp;</p> a hned nad hlavičkou autor nějak zapomněl přes css vypnout zobrazování bázvu webu:"www.obecsloupvcechach.cz", pokud to tam je úmyslně tak je to INHo blbost, přece vím kde jsem :)

Avatar

Autor komentáře: Fido

Datum vložení: 30.1.2006 11:52:04

Jednoduché a příjemné. Z připomínek jen malé postřehy: - Nadpis nahoře vlevo www.obecsloupvcechach.cz mi taky připadá zbytečný. - Při kliknutí na logo mě trochu zmátlo, že klikací je jen znak, ne nadpis webu. - Při zvětšení písma se ztratí spodní položky v horním menu. - V IE je 1px rámeček fotky nahoře vyšší než fotka sama. - Hlavní textový blok hlavní stránky bych oživil nějakými fotkami. - Validátor hlásí jednu malou chybičku. Jinak O.K.:-)

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:07:17

Díky za postřehy. Po Vašich připomínkách musím uznat, že odkaz www.obecsloupvcechach.cz vlevo nahoře mi přijde taky možná zbytečný. Nikdy předtím jsem si nevšiml, že při zvětšení písma se ztratí spodní položka v horním menu - díky za postřeh, musím to napravit.

Avatar

Autor komentáře: Fido

Datum vložení: 30.1.2006 13:35:25

Koukám ještě na grafické zpracování - osobně bych doladil některé maličkosti: líbilo by se mi větší odzazení textu od okrajů (cca 25px). V Novinkách bych jednotlivé zprávy oddělil nějakou velice jemnou čárou. Červené 1px orámování boxů bych udělal stejnou barvou jako má pozadí nadpisů (#FAC434). Pravý okraj hlavního boxu s textem přesahuje pravý okraj hlavičky (o pár pixelů).

Avatar

Autor komentáře: Hans

Datum vložení: 30.1.2006 13:06:07

Při vupnutých stylech zustává na stránce celkem tři obrázku které tvorří grafickou podobu webu a to na sekcemi pro občany, turisty a novinky, chtělo by to odstaranik, teda abych svyjadřoval přesně prřesunout do css. Jinak celkem povedenej web.

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 30.1.2006 13:32:14

Máte pravdu, musím na tom zapracovat. Díky

Avatar

Autor komentáře: Veronika

Datum vložení: 30.1.2006 13:46:18

Mně,jako laikovi,který nemá tušení,co je iframe nebo blueboard se tyto stránky líbí a jako občan Sloupu za ně děkuji. Nenašla jsem na nich jedinou věc,která by mi vadila.

Avatar

Autor komentáře: Klára

Datum vložení: 30.1.2006 13:59:54

Myslím si, že stránky jsou pěkné a hezky přehledné.Nejsem odborník,ale našla bych na nich co bych o Sloupu potřebovala vědět a hlavně k tomuto účelu stránky slouží,ne? Celkový dojem na mě působí příjemně. Stránky nejsou nijak "přeplácané" a obsahují veškeré potřebné a dostatečné informace. Oceňuji i vhodnou dávku dalších odkazů pro podrobnější informace pro "nenasycené". Líbí se mi..

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 30.1.2006 18:04:05

Design se k obci celkem hodi... Jeste dodelat to zvyrazneni aktualni sekce v menu a odstranit obrazky z HTML a bude to super!

Avatar

Autor komentáře: Maňas

Datum vložení: 30.1.2006 22:53:54

musím vesměs souhlasit s ostatními komentáři, jen bych byl ještě rád, kdyby se celý pruh s fotografií, logem a nadpisem používal jako pozadí elementu H1, jehož obsah by se poté skryl - s vypnutým stylopisem to potom vypadá lépe

Avatar

Autor komentáře: Metju

Datum vložení: 1.2.2006 17:33:07

souhlasim, zladit obrazek v hlavicce. tak, aby to fungovalo bez CSS. jinak je to fajn. a jeste v spodnim menu odkaz "Turistika & sport" by nemel obsahovat "&", anebo by mela byt pouzita entita "&amp;" , jinak to haze "HTML Warning" pri kontrole.

Avatar

Autor komentáře: Menci

Datum vložení: 2.2.2006 17:53:45

Stránka je pěkná, do místopisu by bylo vhodné přidat mapku ČR s červenou tečkou "SLOUP v Čechách". Pletu si ho se Sloupem na Moravě. Nebo použít utilitu z Atlasu.

Avatar

Autor komentáře: Roykinen

Datum vložení: 3.2.2006 18:44:26

Přesně taková mapka je k dispozici po kliknutí na odkaz "Prohlédněte si mapky" v sekci "Místopis".

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz