Starší komentáře ke článku: olive.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 28.12.2002 20:52:55

V možnostech pro zaplaceni zboží jsem nenašel možnost zaplatit kartou.

Avatar

Autor komentáře: Ivan Latečka

Datum vložení: 28.12.2002 23:23:56

Máte pravdu, bohužel není. Co vím tak podmínky pro platbu kartou jsou zatím na českém webu takové, že reálné nasazení této platby je v podstatě utopií. Musíte mít jako obchodník smlouvu s KB (jediná banka u nás která tuto platbu podporuje) i s autorizačním centrem MUZO. Ovšem vzhledem k "podpoře" KB této své služby, kdy podepsání nebo nepodepsání smlouvy se řídí dle mě neznámých interních směrnic, je šance na uzavření smlouvy pro běžné obchodníky na netu nulová. Navíc náklady na provoz tohoto typu platby by srazili zisk u mnoha komodit v e-shopech na velkou NULU. Alespoň tolik jsem zjistil já. Možná existuje nějaké přijatelné řešení, ale já o něm zatím nevím.

Avatar

Autor komentáře: Jiri Plistil

Datum vložení: 29.12.2002 0:36:11

Bohuzel mate pravdu, v Ceske republice neexistuje rozumna sluzba pro platby kreditnimi kartami. Doufejme, ze se ceske banky vzpamatuji a nasadi nejake unosnejsi reseni. Kazdopadne je skoda, ze i mikroplatebni systemy museli prozatim ukoncit svou cinnost, byla to alespon jakas naplast na neochotu ceskych bank.

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 29.12.2002 13:46:23

Všechny české banky spí, či spíše se pomalu probouzejí. Otázkou je kdy se vůbec probudí. Mikroplatebních systémů je škoda.

Avatar

Autor komentáře: m

Datum vložení: 30.12.2002 16:52:12

A co sluzby, ktere poskytuje eBanka - nebyly by resenim ?

Avatar

Autor komentáře: Ivan Latečka

Datum vložení: 30.12.2002 19:05:15

Platba eBankou na Olive.cz je. Ovšem tuto platbu mohou použít jen klienti eBanky, není to obecné řešení.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 29.12.2002 9:48:40

Příjemný, decentní a velice vkusný design. Nelíbí se mi jen ta základní barva (kafebraundozelena), ale to asi bude součástí corporate identity, za to nejspíš autor nemůže. Všechno je dobře čitelné a přehledně uspořádané.

Oproti tomu HTML kód se mi moc nelíbí. Kromě toho, že obsahuje spoustu chyb, bych ho označil za ukázkový bloatware. Především layoutové tabulky: máte-li dvacet buněk pod sebou, je zbytečné u každé z nich znovu uvádět (stejnou) šířku.

Ještě jednu jazykovou poznámku: věta "<I>V modelové řadě Seiko Vivace je 7 <B>hodinek</B></I>" trochu kazí jinak velmi profesionální dojem z webu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz