Starší komentáře ke článku: pacov.info

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: maikeroo

Datum vložení: 19.9.2005 5:49:27

ahoj, cela stranka na me pusobi dojmem pretlaskanonsti. podle me je to zpusobeno barvami a rozvrzenim stranek. kez pouzity kod neni zrovna 2x pekny - tabulky... podle me je kod snazsi napsat v css, da se pote jednodušeji upravovat layout stranek a hlavne se celkove snizi vysledna velikost kodu.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 19.9.2005 8:30:54

první postřehy a) nejméně čtyři různé druhy odkazů a efektů - to je teda "fičák", především proto, že některé po najetí myší mají pak shodný vzhled s nadpisy sekcí ... b) tabulkový layout - je to ještě dneska potřeba? c) nad hlavičkou umístěná lišta s odkazy - co to je? většina z nich stejně nefunguje a poslední odkaz na hrad Kámen nás zavede na stránky, odkud "není návratu zpět" na domovskou stránku - co je zas tohle?? d) co přináší čtenářům ta obrovská šipka s písmenky? snad má jakýmsi způsobem symbolizovat onu "informačnost", ale zde podle mne akorát obtěžuje .... e) nepřehledné, nelogické až chaotické uspořádání nabídek a odkazů - na stránkách se špatně orientuje

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 19.9.2005 9:39:57

se vším od franty naprosto souhlasím a přidávám druhé postřehy: f) ty "šipky - menšítka, většítka" před jednotlivými položkami menu: říkají Vám něco entity? g) když už jste použil příšernou (subjektivní názor) kombinaci bílá a tmavě růžová, proč proboha ty růžové rámečky kolem radio-buttonů? - hrozný h) s těmi různými odkazy je to opravdu "fičák", "to jako každopádně". zkuste si v IE6 kliknout na odkaz (třeba: Pacovští TOMÍCI na závodech) poté dejte v browseru zpět a wuoala ... nadpis zmizel (a:active je asi white ;) .. ale možná je to chyba mýho IE, víc do hloubky jsem to nestudoval )

Avatar

Autor komentáře: Tibor

Datum vložení: 19.9.2005 12:07:32

ad h) : správne, rovnaká farba písma aj pozadia. i) CSS: skrátka hrôza... Síce to validátor hlási ako valídne, ale tých warningov... K tomu 43 x font-family, padding a margin všetkých strán a podobne... Tried a id-ciek ako maku... Asi to bolo platené za kB

Avatar

Autor komentáře: Tomas Martinek

Datum vložení: 23.9.2005 20:52:15

a) nejméně čtyři různé druhy odkazů a efektů - to je teda "fičák", především proto, že některé po najetí myší mají pak shodný vzhled s nadpisy sekcí ... OK. Sjednotim nektere druhy odkazu, alespon na dva typy. b) tabulkový layout - je to ještě dneska potřeba? Z puvodniho tabulkoveho layout jsem minimalizoval vse na jednu tabulku a zbytek pomoci CSS. Zkousel jsem to i cele dat do CSS, ale neslo mi to. Mozna casem se mi to podari. c) nad hlavičkou umístěná lišta s odkazy - co to je? většina z nich stejně nefunguje a poslední odkaz na hrad Kámen nás zavede na stránky, odkud "není návratu zpět" na domovskou stránku - co je zas tohle?? Ze stranek hradu Kamen nema vest primy signal na titulni stranku. Je to jiz neco jineho co s tim nema souvislost. d) co přináší čtenářům ta obrovská šipka s písmenky? snad má jakýmsi způsobem symbolizovat onu "informačnost", ale zde podle mne akorát obtěžuje .... Tu sipku jsem tam dal z toho duvodu, aby byly lepe videt rubriky. e) nepřehledné, nelogické až chaotické uspořádání nabídek a odkazů - na stránkách se špatně orientuje Muzete mi rict co se vam zda neprehledne? Vsechno dulezite je videt bez skrolovani stranky(menu, vyhledavani, novinky). f) ty "šipky - menšítka, většítka" před jednotlivými položkami menu: říkají Vám něco entity? g) když už jste použil příšernou (subjektivní názor) kombinaci bílá a tmavě růžová, proč proboha ty růžové rámečky kolem radio-buttonů? - hrozný Zmenim na jinou barvu. h) s těmi různými odkazy je to opravdu "fičák", "to jako každopádně". zkuste si v IE6 kliknout na odkaz (třeba: Pacovští TOMÍCI na závodech) poté dejte v browseru zpět a wuoala ... nadpis zmizel (a:active je asi white ;) .. ale možná je to chyba mýho IE, víc do hloubky jsem to nestudoval ) Uz jsem to taky zjistil. Dela to jen IE. Vse jsem delal v Mozille a na vzhled jsem se dival ve vetsine prohlizecu, ale detailne nezkoumal i) CSS: skrátka hrôza... Síce to validátor hlási ako valídne, ale tých warningov... K tomu 43 x font-family, padding a margin všetkých strán a podobne... Tried a id-ciek ako maku... Asi to bolo platené za kB Z toho CSS to vyhazu a pokusim se minimalizovat velikost. Dekuji za vsechny poznamky, pracuje se na vetsine z nich.

Avatar

Autor komentáře: pepa

Datum vložení: 19.9.2005 13:50:54

Neco mi tam chybí. Je to takové nudné, nijaké nezáživné, obyčejné, přeplácané,...

Avatar

Autor komentáře: carnero

Datum vložení: 19.9.2005 15:32:08

[i]17.08.2005: Chat Na tomto webu je nyní i chat. Odkaz najdete v červené liště.[/i] Toto je v novinkách... pro barvoslepého uživatele asi "červená lišta" nebude červená. Navíc je tam červené všechno... tak která?

Avatar

Autor komentáře: Tom

Datum vložení: 19.9.2005 15:44:50

"Webové stránky mají validní XHTML a validní CSS. Web splňuje WCAG1" byla první věc, kterou jsem v patičce čekal, když jsem letmo viděl layout a grafiku webu. Že další tvůrce propadl módnímu trendu "když neumíš skloubit pořádnou grafiku a bandu psaných i nepsaných pravidel, která zrovna letí, dej přednost těm pravidlům". Tedy ne že bych měl něco proti jednobarevným hyperkontrastním stránkám bez grafiky, když mají pružný layout, načítají se svižně na 9,6kbps modemu a jsou přístupné s jednou rukou pod zadkem a zavřenýma očima... O to víc mě u předloženého webu zarazilo nedodržování i těchto pravidel, letmo jsem přelétl diskuzi a našel něco o tabulkách, zpraseném css, červené liště... Alespoň na to by se mohl autor zaměřit, když graficky to nestojí ani za to nic.

Avatar

Autor komentáře: P3pan

Datum vložení: 20.9.2005 10:42:56

SQL injection - myslím, že nemá cenu pokračovat... Pánové - styďte se!

Avatar

Autor komentáře: Adam V.

Datum vložení: 20.9.2005 17:00:39

Zkuste taky omezit maximalni sirku stranky. Uz pri 1280*xxxx to dela problemy. Nevim, jestli zarovnani textu na stred je v diskuzi doba volba.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 21.9.2005 16:11:18

No hlavne mi to neprijde ,pokud je to vytvoreno v nejakem redakcnim systemu. Doplnit si barvicky a styly neni umeni... navic je to fuj fuj fuj....

Avatar

Autor komentáře: Fugas

Datum vložení: 24.9.2005 23:02:32

Jaký to má smysl předkládat ke kritice stránky, které jsou dělané v phpRS (jak již zde bylo zmíněno)?? Kdyby bylo možné aspoň okouzlit grafikou... Souhlasim s nepřehledností: hlavní menu splývá s okolním textem, vše je takové nevýrazné.. V záhlaví bych si představoval nějaký výstižný městský obrázek - červená šipka na mě působí chudě a studeně - bez nápadu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz