Starší komentáře ke článku: php-o-php

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: mone

Datum vložení: 28.3.2005 20:09:55

Na takovýto design na stránkách podobného typu jsem si již zvykl. :-) Není špatný, docela se mi líbí, aspoň co se výběru barev a layoutu týče. Naprostá jednoduchost, v tomto případě vyhovuje. Menu je naprosto přehledné, to se mi líbí. Horší je písmo. Oči se mi mihotají mezi řádky, ztrácím se v textu. Větší písmo a větší line-height!! Prospělo by i více odstavců místi jednoho dlouhého. Co se mi ale nelíbí vůbec, to je text-align:justify, to je šílenost. Diskuze jsou nepřehledné. Jste si jisti, že v horním pruhu musí být počet návštěv?? Odkazy zvýraznit. U ankety zobrazte obrázek znázorňující počet odpovědí. Není to špatné, ale graficky to v žádném případě nevybočuje. Pracujte na tom. Docela se mi to líbí!

Avatar

Autor komentáře: mone

Datum vložení: 29.3.2005 14:22:02

(k aktuální verzi) Ano, line-height již je větší, což je dobře, ale ještě by to chtělo zvětšit písmo. Klidně o hodně. Reklamy v prostředku stránky jsem si všiml již minule, ale zapomněl jsem na ni. Posunul bych ji až dolů, to snad zadavateli reklamy nebude vadit, ne? Na "skriptovací okénko" jsem narazil také minule, ale opět jsem na něj zapomněl. Velmi zajímavé!! ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ronnie

Datum vložení: 28.3.2005 20:21:14

Zdravím, stránka se mi líbí, napadá mě jen pár drobností. 1. Myslím, že je tam mnoho vnořených divů, hned na začátku jich tam máte 8, určitě by to šlo minimalizovat 2. Na každé stránce máte stejné Keywords a Description 3. Některé atributy class jsou tam zcela zbytečné, např. máte tam zápis <div id="rght"> <br class="mozilla"> </div> Pokud je tam nutné vůbec br dávat, class pak není třeba uvádět, v css lze jen nadefinovat #rght br{vlastnosti}

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 28.3.2005 21:14:45

1.) REKLAMY - všude je strašně reklam. (chápu, že se začínající web musí něčím uživit), ale tady je toho opravdu moc. Navíc reklama uprostřed stránky znepřehledňuje text a ruší od jeho pozorného čtení (alespoň podle mne). 2.) Nevalidní stránky, při 800x600 vzniknou 2 posuvníky. 3.) Vrchní menu je při zaměření červené, dolní žluté (navíc nechápu ohraničení z vrchu). Autor brzy pochopí, že mu nebude toto menu stačit (pokud bude chtět tuto stránku rozšiřovat) a bude to muset vyřešit elegantněji (jaknaweb.com - asi podobně). 4.) Líbí se mi vzhled a dobré kontrasty barev (až na tu žlutou v menu). 5.) Vyhledávání - v inputu vyhledávání by to mělo být tak, že když klepnu zmizí nápis vyhledávání.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 28.3.2005 21:21:18

Ještě dodatek (už sem skoro jako Kolombo :-)) V anketě by to chtělo sloupeček pro snadnější orientaci ve výsledcích.

Avatar

Autor komentáře: PEFak

Datum vložení: 28.3.2005 22:49:22

Mam takovy dojem, ze webu o PHP se vyrojilo nejak moc, na to jak primitivni je to jazyk :o)I kdyz to bude asi prave tim. Tim, ze je to web pro zacatecniky, tak opet nevybocuje. Takovych webu je jako maku. No to bylo jen tak na uvod. Zpet k webu :) Namatkou z obsahu: "PHP 4 je momentálně poslední uvolněnou verzí PHP. Již byla započata práce na modifikaci a vylepšení jádra Zend Engine k integraci prvků, které byly navrženy pro PHP 5.0." ..trochu stare ne? :) Orientoval bych se vice prave na PHP5 a zminoval PHP4, ne naopak. Layout bych radsi udelal jako rozpinajici, ne s pevnymi rozmery (myslim tim, tu cast s obsahem), at nemusim pracne skrolovat, kdyz mam pulku monitoru nevyuzitou. Pak se mi nelibi taky diskuze. Je to jen pouhy vypis, neni razena do stromu => neprehledne. Pismo clanku bych taky zvetsil, takze souhlas s predchozim prispevkem. ... ... validator mi nahlasi 77 chyb... ty reklamy taky uz byly zmineny... thats all folks

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 30.3.2005 11:11:35

>Co se tyce PHP4 vs. 5< (Snad neurazi tykani - mysleno pratelsky..) Nevim, proc chces, aby na zacatecnickych webech bylo instruovano PHP5, kdyz od 4ky se lisi v podstate jen prvky, ktere vyuziji pokrocili... Kdo se nauci 4ku, umi delat i v 5ce. Kdo to mysli vazne a chce dohnat trnd aspon v PHP, vrhne se na kazdej detajl 5ky. Pokud ale nekdo nevyuziva tridy, nema podle me smysl, aby se zajimal o 5ku... A ten web je podle me spise pro ty, kteri se uci napr. vyuzivat sessions a tem dokaze pomoct velice dobre. Me se ten web svym vyuzitim moc libi, ale stejne bych vsem zacatecnikum doporucil knizky, ktere jsou sice drahe, ale nic je nenahradi (pokud jde o ty dobre)

Avatar

Autor komentáře: Adalbert

Datum vložení: 3.4.2005 17:31:26

A mohl by jste třeba nějakou knížku doporučit? Je jich hodně, ale určitě jsou některé lepší a některé horší. Díky, jsem začátečník

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 29.3.2005 0:33:31

V Opeře mi ujíždí rámeček na příspěvek do strany a mám špatnou diakritku. Jinak dobrý, snad jen ty reklamy, to je fakt hustý! Určitě zvětšit line-height i písmo v menu.

Avatar

Autor komentáře: vfb

Datum vložení: 29.3.2005 8:17:31

dost mně zmátly odkazy na příklady kódu, mělo by tam být nějak naznačeno, že se to otvírá do nového okna, já když na tomklik, jak jsem zvyklý prostředním tlačítkem, tak se otevřela jen další kopie toho samého okna do nového tabu, teprve když jsem na odkaz klikl normálně , tak se ptevřel ten příklad do nového okna, tak jak asi má být, navíc nevím, proč je to okno "očesané" o ovládací prvky (tlačítka, adrewsní řádek a spol)

Avatar

Autor komentáře: Petr Rozsypal

Datum vložení: 29.3.2005 9:03:09

Dobrý den, jsem autorem zmíněného webu. Mám několik málo připomínek : 1) bylo mi jasné, že kritika se pohrne především na nedodělky v CSS a designu obecně, to jsou ale věci v tuto chvíli méně podstatné 2) podstatnější je pro mne bezpečnost stránek jako takových. Přijde mi, že spousta lidí, co odtud stránky navštíví, si ani nevšimne ,,hackerského,, okénka pro vlastní psaní skriptů, které je téměř pod každým článkem. (třeba na http://www.php-o-php.jicinet.cz/sessions.php). Rád bych to nechal proklepnout především z této stránky - funkce je to totiž dost využívaná a nerad bych jí z důvodů bezpečnosti stahoval. Při zkoušení vlastních skriptů jde samozřejmě především o vyzkoušení konstrukcí pro začátečníky, tzn. cykly, jak je to s proměnnými či obrázky, uvítal bych tedy cenné rady, jaké funkce zakázat/povolit. V současné době není povoleno vykonávat passthru, práce se soubory a některé další. 3) Opravil jsem některé výtky co se týče designu (line-height, barva odkazů v levé liště, velikost v menu) a zvalidoval to. Díky za případné komentáře.

Avatar

Autor komentáře: Josef Jedlicka

Datum vložení: 29.3.2005 12:30:48

trochu jsem si s tim hral a vysledek jsem vas poslal do mailu... vase hackerskeho okenko muze opravdu slouzit jako okenko pro hackery...

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 30.3.2005 10:38:04

Aha, tak na základě tohoto příspěvku hackerské okénko asi už zmizelo :-(.

Avatar

Autor komentáře: lukas

Datum vložení: 29.3.2005 21:32:55

Ale je to super napad!

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 30.3.2005 10:41:24

Na první pohled jsem si všiml toho, že pozadí stránky je dělané obrázkem, takže když mám obrázky vypnuté (nebo než se stáhnou), zobrazuje se černý text na tmavě modrém pozadí. Doporučuji kromě obrázku pozadí použít také co nejpodobnější barvu. Také mám rád favicon, na serveru ale chybí (přestože je ze stránky odkazovaná).

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 30.3.2005 12:28:59

Zobrazení ukázek kódu by mělo fungovat i s vypnutým JavaScriptem. Lze používat konstrukce jako <a href="config/sql_priklad.php?file=pub/4_db1.php" onclick="return !window.open(this.href, '', '...')">.

Avatar

Autor komentáře: Petr Rozsypal

Datum vložení: 30.3.2005 14:28:35

nejdříve díky za příspěvky do diskuse :) Okénko zmizelo potom, co jsem já a několik dalších zjistil, že život je opravdu tak snadný.... Rád bych jej na stránky opět přidal, avšak nejprve je třeba udělat některé zásadní změny. Byl bych rád, pokud by se mi na ,,druhou vlnu,, ozvali opět schopní lidé jako nyní, a pomohli otestovat bezpečnost.

Avatar

Autor komentáře: Pepa Zdepa

Datum vložení: 30.3.2005 16:55:42

V rozlišení 800x600 jsou v mém prohlížeči (MSIE5.0) stránky naprosto rozhozené - první řádek s počtem návštěv, pak x stránek nic, nato levé menu a na 30. page down je vidět text.

Avatar

Autor komentáře: Michal Stankoviansky

Datum vložení: 3.4.2005 14:41:38

"PHP je objektově orientovaný programovací jazyk" Heh? Rasmus says: "PHP has traditionally been a procedural language, and OOP features have crept in over the years to the point where PHP can be used as a decent OOP language." (http://www.computerworld.com/softwaretopics/software/appdev/story/0,10801,67864,00.html)

Avatar

Autor komentáře: dimmu

Datum vložení: 18.4.2005 12:04:42

jenom mi trošku štvě, že na hlavní stránce je halda příspěvků a i v rozlišení 1280x1024 sem se málem uroloval. to je novy zvyk pojmenovávat hlavní stránku(myslím soubor) uvod.php, jí bych řekl, že standard je index.php

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz