Starší komentáře ke článku: PHP - práce s řetězci a PHP

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Skřivan

Datum vložení: 21.8.2000 10:21:00

Dobry den, kdyz jsem v PHP skriptu pouzil funkce StrToUpper a StrToLower, tak me to s cestinou fungovalo v poradku. Pisete, ze tyto funkce mohou mit problemy s cestinou. Kdybych chtel, aby moje PHP skripty byly obecne prenositelne (treba i s windows na unixove platformy a naopak), jak zajistim, aby mi vzdy ta cestina ve funkcich fungovala? Napr. v jazyce Perl mohu dat na zacatek skriptu volani "use locale", ktere mi zaruci, ze cestina (at uz win1250, nebo iso-8859-2) bude vzdy fungovat. Je neco obdobneho i v PHP - jde rict explicitne skriptu, ze ma pracovat s retezci dle lokalnich nastaveni? Resp. budu predpokladat, ze to automaticky funguje, ale co mam pak udelat, kdyz to fungovat nebude? Diky Jarek Skrivan

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 21.8.2000 13:31:00

Ty jmenovane dve funkce jsou snad jedine problemy s cestinou, na ktere je mozne narazit, jinak me zadne nenapadaji. Nevidim tedy duvod, proc by mely na nejake platforme byt problemy. Interpretu je celkem jedno, co ta pismenka znamenaji, pracuje s nimi pouze jako se znaky. Sam jsem prenasel jednu aplikaci z Win na Linux a s cestinou vubec zadne problemy nebyly. Pokud jde o kodovani textu, mely by byt ve stejnem, jako pak budou vygenerovane stranky, vyhnete se tak nutnosti delat nejake prekodovani. StrToUpper a StrToLower jdou obejit pomoci StrTr, pak je kompatibilita zarucena.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 6.6.2003 17:34:31

prosim o radu, aby mi fungovala cestina, mam vypsanou databazi do tabulky, kouknete na to prosim
<a href='http://rangers.unas.cz/bodovani.php' target='_blank'>http://rangers.unas.cz/bodovani.php</a>

Avatar

Autor komentáře: Antonin Kmoch

Datum vložení: 13.9.2000 16:48:00

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevi, proc PHP skript osetruje vsechny promenne ziskane z formulare (metodou get i post) tak, ze pred metaznaky (apostrof, zpetne lomitko, uvozovka, aj) dava zpetne lomitko. Jak se tomuto da vyhnout. Priklad: Skript, ktery zobrazi presne to co dostal z formulare. Pokud do formulare napisete "Ahoj 'lide' ", tak pred ' " da zpetne lomitko. Predem mockrat dekuji!!!

Avatar

Autor komentáře: Screamer

Datum vložení: 26.11.2003 12:48:11

chtel bych vedet, jak se dostat k jednotlivym znakum v retezci, zkousel jsem to tak jak v C/C++ tedy promenna[3]='a'; ale to mi hlasilo nakou chybu, pomozte prosim

Avatar

Autor komentáře: Peter Laboš

Datum vložení: 2.7.2006 20:44:33

Mne tie funkcie na prevod znakov na veľké či malé písmená fungujú v pohode so slovenčinou. Prípadne ak by niekomu nefungovali, stačí do StrTr() zadať iné dva reťazce nahradzovania písmen ako sú v článku a efekt je ten istý, len možno pomalší (to neviem naisto, nechce sa mi to teraz overovať). Čiže zadať tam celú malú slovenskú či českú abecedu ako prvý reťazec a veľkú ako druhý, alebo naopak. A určite je ešte hromada iných riešení takého problému.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz