Starší komentáře ke článku: PhpMyAdmin - základní funkce

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.2.2002 8:28:13

Druhý díl lepší prvního ;-) Jen mne poněkud mrzí, že článek nebyl přizpůsoben nejnovější verzi phpMyAdmin 2.2.4, která trochu jinak vypadá a je opět o něco inteligentnější. Kromě toho se domnívám, že začátečníci, pro které je konec konců tento článek především určen, by uvítali trochu obšírnější vysvětlení jednotlivých voleb a funkcí, kterých je opravdu dost. Nicméně, musím chválit, dobrá práce!

BTW: Pro phpMyAdmin 2.2.4 můžete nalézt poněkud dokonalejší překlad do češtiny na <a href='http://vmalek.hyperlinx.cz/sluzba/download/czech-win1250.inc.zip' target='_blank'>http://vmalek.hyperlinx.cz/sluzba/download/czech-win1250.inc.zip</a>
Stačí rozbalit archiv a nahradit příslušný soubor v adresáři phpMyAdmin/lang.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 2.3.2002 9:48:42

Vazeny kolego, mel bych jen otazecku - budete v serialu pokracovat?

Avatar

Autor komentáře: profoo

Datum vložení: 3.3.2002 15:13:28

Mam phpmyadmin, aj vyuzivam , ale potrebujem radu.
1. Ako by sa dal zmeniť excelovsky format suboru na mysql-ovsky format??
2. Ked definuje miesto zápisu do databazy, treba určit aj tabulku, ako by sa dalo urobit, aby som nemusel definovat a tabulku, ked je v danej databaze iba 1 tabulka???

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 3.3.2002 22:50:55

add 1) phpMyAdmin (v2.2.4) umi "Excel", takze lze exportovat zaznamy do excelu jeste snaze, nez drive, ackoli to ve spojeni s importnimi filtry Excelu nikdy nebyl problem. Pokud jde o opacny smer, staci v Excelu zvolit "Ulozit jako...", vybrat "CSV (text oddeleny strednikem)(*.csv)" a v cilove tabulce v phpMyAdmin pak vybrat "Vložit textové soubory do tabulky". Nasledujici okno umoznuje radu operaci, ale vyse popsanym zpusobem vytvoreny soubor pujde nacist bez jedineho zasahu ;-) Jinak jsou si Excel a phpMyAdmin ve vstupne-vystupnich operacich minimalne rovni. (Vsechny tyto operace ovsem predpokladaji odpovidajici strukturu tabulek v Excelu a MySQL.)

add 2) Pri zapisu do databaze je nutno vzdy jednoznacne urcit misto zapisu, tedy zadat minimalne jmeno databaze a nazev tabulky. Pokud je v databazi jen jedna tabulka, slo by operaci osetrit programove (napr v PHP) tak, aby se nemuselo pri zapisu do ni zadavat jeji jmeno, ale je to typycky programatorsky problem - je to zbytecne slozite. Jednodussi je uvest rovnou jmeno tabulky ;-)

Avatar

Autor komentáře: Milan Fast

Datum vložení: 13.10.2003 12:54:14

Kamarádi prosím Vás snažím se sehnat nějaké manuály, jak už v češtině tak ani v angličtině nemáte nějaké odkazy???? Dělám chvilku v PhpMyAdmin a moc se mi líbý. Za vaše články jsem šťastnej pokud mate tedy nějaké manuály odmejlujte mi prosim odkaz!! Moc diky mifa
E-mail: milan.fast@atlas.cz

Avatar

Autor komentáře: Igor

Datum vložení: 22.1.2006 22:22:23

Pokud jste obdržel nějaký manuál nebo návod, mohl byste mi přeposlat? Děkuji. Email: igor.ivan@volny.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 22.1.2006 22:35:09

Viz http://interval.cz/clanky/phpmyadmin-efektivni-sprava-mysql/ ;-)

Avatar

Autor komentáře: Milan

Datum vložení: 18.4.2009 10:26:26

Zdravim, mam problem, co se tyce spojeni PHP s MySQL. Kdyz pouziju funkci mysql_connect se zadanymi parametry host, username, password - spojeni s MySQL serverem se mi podari navazat, tyto udaje jsem vlozil nasledovne: use mysql; insert into user (host, username, password) values...atd. pokud ale pouziju funkci mysql_list_dbs, vysledek je pouze ten, ze se mi vygeneruje seznam databazi obsahujici pouze databazi "information_schema" a ostatni databaze zustanou "bez povsimnuti". To same v php myadmin - v leve casti se ukaze pouze databaze informatin_schema a pokud chcete kliknout na "vytvorit novou databazi" - odkaz je neaktivni s poznamkou "nemate opravneni..". Mohl by mi prosim nekdo poradit, jak to udelat, aby se mi zobrazily vsechny databaze? Diky moc, jsem zacatecnik....Milan.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz