Starší komentáře ke článku: pohodli.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jm3no

Datum vložení: 19.5.2006 8:06:05

obchod s hudbou, to je přeci důvod se graficky odvázat a pustit uzdu fantazii (v určitých mezích) a tenhle webík je šíleně nudný a vypadá jak z minulého století /včetně kódu/ ten flash v hlavičce je na dvě věci, je na škodu věci (SEO) stejně jako grafický logo v hlavičce hodil by se nějaký podcast, aby si člověk mohl poslechnout ukázku z CD než si ho objedná

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 9:12:50

Web jsme udělali jednoduchý, protože cílem webu je jeho obsah a ne jeho vzhled, vzhled by měl obsah jen doplnit, nikoliv na sebe upozorňovat.. Je škoda, že Vaše kritika není více konstruktivní. Ukázky z prodávaných CD chystáme v nejbližší budoucnosti.. Díky.

Avatar

Autor komentáře: cybe

Datum vložení: 19.5.2006 10:32:42

web na sebe upozrnuje odpornou zlutou barvou, prisernym patternem v pozadi, velice spatnym logem, mrzkym pozicovanim, chaotickym kodem a vubec autorovou neznalosti tvorby webu. Pardon za tu negativni kritiku, ale vase reakce me dost popudila.

Avatar

Autor komentáře: Breďák

Datum vložení: 19.5.2006 10:40:58

Opravdu opravdu slabota. Podíval jsem se na to jako potencionální zákazník a za minutu mě z tohoto webu začali bolet oči z příšerných kombinací barev a textu. Jinak se v tom webu intuitivně vůbec nevyznám takže web podle mě nemá šanci získat víc jak deset zákazníků....za rok

Avatar

Autor komentáře: r

Datum vložení: 19.5.2006 11:18:55

Souhlasim web chce redesign, je to strasne. Dneska se s prominutim sere do grafiky kazdy a tohle je vysledek. Pritom jsi myslim ze je pomerne dost profiku kteri to udelaji vkusne a levne.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 19.5.2006 12:25:24

Milé "r", myslím, že trocha slušnosti by neškodila. Každý jistě dělá web tak, jak nejlíp umí. To, že je někdo zdatnější a jiný méně, není důvod k urážkám, zvláště jde-li o amatérskou práci. Design mi "strašný" nepřipadá, ale s řečenými konkrétními výhradami převážně souhlasím. Barevně to působí agresívně, flash je zbytečná překážka v přístupnosti. "Zastaralý doctype" mi neva - je to pořád platná norma. Řešení boxů pomocí tabulek není dobré (navíc je jejich formátování provedeno přímo v kódu namásto pomocí CSS), lépe by bylo využít divů. 247 chyb v kódu (na hlavní stránce) je opravdu dost ;)

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 11:26:27

Dekuji, můžete však být konkrétní? Vaše emoční komentáře náš web pravděpodobně moc nezlepší. Rád bych se něčemu novému přiučil a náš web zlepšil (proto je předmětem této kritiky), ale myslím, že napsat, že je vše špatně bych mohl zrovna tak.. Zákazníky naštěstí zajímají naše tituly a ne barva na pozadí.. Avšak, kdyby to mělo být OPRAVDU nepříjemné, tak to je to nejmenší ji změnit.. V čem je špatné pozicování, v čem je špatný kód?

Avatar

Autor komentáře: cybe

Datum vložení: 19.5.2006 11:44:29

Pro lepsi pristupnost bych vyuzival elemety h1, h2... Flash top by mel byt h1 - pohodli - orientalni hudba, cd, e-shop... vsechno mate v <p>. Nechapu, proc je proc je hlavni menu v <ul> a dalsi menu v <p>. neexistuje tiskova verze webu. tabulky, divy, tabulky, divy... ponekud zmatene uziti, chapu smiseny layout, ale zde by se to dalo vyresit daleko jednoduseji. Design je opravdu spatny a chtelo by to trosku grafickeho citeni.

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 11:53:05

Děkuji. To druhé menu je v p, protože jsme ho přidávali později a stylovat ho do css jsem chtěl později - zapomněl jsem však:( Tisková verze existuje.. je pravda, že jsem ji rovněž dělal na rychlo, ale podstatné věci jsem změnil (barvy, obrázky, atd..) Design by opravdu mohl být lepší, možná si najmeme nějakého zdatného grafika na redesign webu. Jinak díky za upozornění ohledně <p> -> <h1>, to rád předělám..

Avatar

Autor komentáře: jm3no

Datum vložení: 19.5.2006 11:56:16

zastaralý doctype keywordy v hlavičce nemají téměř žádnou váhu, jen spomalují načítání formulář není tabulka! existují tagy label a legend u formulářových tlačítek se nezobrazuje "ručička" nereagují na mouseover a vůbec jsou nastylována tak že vůbec nevypadají jako tlačítka tabulky neslouží k layoutu!

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 12:27:24

Přiznávám se, že je to první web, na kterém jsem použil php, které jsem do té doby snad ani neznal. Trochu mi převládla snaha to správně naprogramovat nad správným zobrazením, potažmo css.. Po Vaší smršti kritik se jistě budu snažit toho co nejvíce opravit:)

Avatar

Autor komentáře: r

Datum vložení: 19.5.2006 16:28:17

Jo to PHP je na zacatecnika dobre aby jenom neprudil. Zkladem dobre designu je najaka barevna skala ktere jse bude web drzet ale hlavne www prezentace by mela byt pristupna a ergonomicka. To znamena design meze byt efektni klidne i FLash atd. ale nesmi branit v uzivani www jako aplikace .

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 16:37:03

ó děkuji, dokonce i pochvala:) No dokonce se mi to někdo dnes snaží hackovat a já mám za to, že zatím neúspěšně. Doufám, že jedině neúspěšně:))

Avatar

Autor komentáře: Breďák

Datum vložení: 19.5.2006 12:49:42

jm3no: keywordy v hlavičce spomalují načítání??? ten keyword má pár desítek bajtů. Si myslím žei přes modem se keyword načte rychleji než mrknete okem. Jinak souhlasím

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 19.5.2006 15:51:10

- z té žluté opravdu bolí oči - téměř žádný kontrast nadpisů boxů s pozadím, při vypnutých obrázcích opravdu nečitelné - při vypnutých obrázcích je pozadí stránky bílé -> bez borderu to celé splývá - "Zpracování dotazu zabralo 0,262 sekund." - pro uživatele naprosto nepodstatná informace - obchod*pohodli*com - normální uživatel (méně zdatný v internetu) nepozná, že se jedná o e-mail - ve formulářich zkuste používat labely - normální uživatel také nebude psát žádné příspěvky do diskuse - scrollovat do patičky a hledat rok založení je dost složitá ochrana... účinná i na normální uživatele ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.5.2006 16:10:34

1. Doporučil bych poeditovat nastavení PHP a přesměrovat výstup chybových hlášení ze stránek do logovacího souboru. 2. Doporučil bych reformátovat formuláře pro vyšší přístupnost. 3. Doporučil bych umožnit objednávku zboží bez registrace a bez získávání zbytečných dat od zákazníků (kterým se to nemusí líbit a mohou odejít bez nákupu). K oběma posledním bodům bych doporučoval jako zdroj informací přednášky Miloslava Lešetického a Jiřího Chomáta z letošního ročníku konference INSPO, viz http://inspo.interval.cz ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 19.5.2006 16:21:50

Děkuji, zkusím nad tím zapracovat;)

Avatar

Autor komentáře: Spachal

Datum vložení: 20.5.2006 16:59:21

Zdravim, jsem tez zastancem nazoru, ze pokud je kvalitni obsah, neni nutny prehnany design, ale tohle me - bez urazky- primo odpuzuje.. Bohuzel v primem rozporu s nazvem webu, vse prilis kontrastni, agresivni na oci. Kod neprehledny (ale to neni nutne), styly primo v kodu (i kdyz se externim predpis vyuziva), premnozeni trid, spatne vyuziti kaskadovani. Formatovani pomoci tabulek, v tomto pripade naprosto zbytecne. Zapracujte na designu (zacnete treba u toho pozadi :)) ..), navstavnik webu se nesmi 'snazit navstevu prezit', ale 'citit se pohodlne' ...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz