Starší komentáře ke článku: policka.org

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: dada

Datum vložení: 7.12.2005 7:50:38

v pohode, ale prilis fadne a tie tabulky a tak a tie css take skaredo vkladane, zbytocne divi, to pismo v banneri je nevyrazne ako aj cela hlavicka

Avatar

Autor komentáře: karya

Datum vložení: 7.12.2005 8:06:25

Trochu mi vadí členění menu - po kliknutí na položku v levém menu se mi objeví u některých sekcí další možnosti, ale v pravé části - skoro bych si toho ani nevšimla... Asi bych čekala, že po kliknutí na městský znak se dostanu na homepage Vyhledávání je fajn, ale proč zrovna 6 různých druhů? Využije to někdo?

Avatar

Autor komentáře: Petr Musil

Datum vložení: 7.12.2005 10:43:20

[b]Kód:[/b] Kód podle validátoru validní, ale: - chybí deklarace XML, protože ve stránce není nastaveno kódování a posílá se jako Windows-1250 - XHTML 1.1 by mělo být posíláno s mime-typem xhtml/applicatiox+xml, ne text/html Takže XHTML nevalidní. CSS také nevalidní(1 chyba), chaotický zápis a autor nezná dědění. :) Hromada zbytečných(formátovacích) tagů. Bez stylu se menu utápí někde v textu. Sémantika skoro žádná. Menu jako tabulka? [b]Vzhled:[/b] Celý web zahalen do nudné šedi. Menu nevýrazná, malé písmo. Header by měl být opravdu proklikávací na hlavní stranu celého webu. Prohlášení o přístupnosti je sice pěkné, ale obsahuje plno nepřesností.

Avatar

Autor komentáře: Ondřej (autor)

Datum vložení: 7.12.2005 22:36:12

Díky za názory, co se týká chyby v CSS - ta byla opravena již dříve, ale bohužel se mi při update stránek vrátila. co se týká XHTML 1.1, mám pocit, že s tím má tak trochu problém přímo VS 2005 a .NET 2 - možná je to tou Betou, uvidíme co to udělá až to v lednu překlopím na ostré, určitě se tím pak budu zabývat. Ohledně menu, již mám pracovní verzi v ul-li, ale ještě není 100% odladěné na změny velikosti písma a i sloupce. V CSS jsem spíš začátečník, počítám s kompletním překopáním. Co se týká malého písma - není nic jednoduššího, než si jej zvětšit. 95% je přes em. Nicméně nejen Vám ale i ostatním velmi děkuji za Váš čas strávený nad těmito stránkami a za Vaše názory.

Avatar

Autor komentáře: Josef Kotva

Datum vložení: 7.12.2005 22:37:40

[i]- XHTML 1.1 by mělo být posíláno s mime-typem xhtml/applicatiox+xml, ne text/html Takže XHTML nevalidní.[/i] Dobrý den. Zajímavé je, že když jsem to samé říkal panu Votrubovi přímo na fóru Poličky (http://work.policka.org/forums/138/ShowPost.aspx), tak mě sjel a udělal ze mě hloupé a nesvéprávné dítě (za použití zajímavých argumentů, třeba že ve Visual Studiu to validní je). Když mu to samé vytkne někdo na Intervalu, tak se k tomu radši nevyjadřuje. Opravdu zajímavé.

Avatar

Autor komentáře: Ondřej (autor)

Datum vložení: 7.12.2005 23:02:41

vzhledem k vašim "dobrým" referencím, Vím, že s Vámi moc diskutovat nejde - s tím mime typem co po internetu vidím, má tento problém snad 90% webů - ostatně co jsem viděl, tak i některé Vaše práce zrovna moc validní nejsou * ani validátorem (přesto tam máte ikonku) :-)

Avatar

Autor komentáře: Josef Kotva

Datum vložení: 8.12.2005 17:50:01

[i]s tím mime typem co po internetu vidím, má tento problém snad 90% webů[/i] A proto ho musíte mít taky? Zajímavá logika. [i]ostatně co jsem viděl, tak i některé Vaše práce zrovna moc validní nejsou * ani validátorem (přesto tam máte ikonku)[/i] No nepovídejte. Žádné reference jsem Vám nikdy neposílal, takže nevím, kde jste je vzal. Navíc všechny mé stránky jsou validní a ikonky o validitě zásadně nepoužívám. Asi jste měl vlčí mlhu. Zkuste prosím příště uvádět konkrétní argumenty, webové adresy apod. Plkáním nesmyslů ničeho nedosáhnete. A tím končí tento offtopic. Jen tady ztrácím čas.

Avatar

Autor komentáře: Autor stránek

Datum vložení: 8.12.2005 18:31:11

Pokud nejste Josef Kotva z Poličky (hoween), pak se hluboce omlouvám - jedná se o shodu jmen - pokud jste, tak stránky co jsem viděl vč. Vašeho blogu jsem asi neviděl - hold hodně hustá mlha :-)

Avatar

Autor komentáře: Petr Musil

Datum vložení: 8.12.2005 9:07:25

Stačilo panu Votrubovi argumentovat odkazem na W3: http://www.w3.org/TR/2002/NOTE-xhtml-media-types-20020801/xhtml-media-types.html#summary Dále bych se s ním už nehádal. Z osobní praxe vím že ve VS 2003 s nastavením mime-typu application/xhtml+xml nebyl problém. Dokonce se dají v .NETu 1.1 dělat stránky validní podle XHTML.

Avatar

Autor komentáře: Autor stránek

Datum vložení: 8.12.2005 17:31:55

jasně, v úvodu mi chybí deklarace <?xml... ?>. Jinak by to mělo být o.k., teď jen, zda pro starší prohlížeče nenechat v head meta content-type na text/html.

Avatar

Autor komentáře: Petr Musil

Datum vložení: 9.12.2005 8:52:20

Ano, úvodu chybí deklarace XML. Ale nastavení content-type neovlivní mimetyp v hlavičce http. V .NETu se mimetyp nastavuje pomocí Response.ContentType Pro IE se MUSÍ nechat text/html, jinak chce stránku stahovat. Zdroják pro správné zasílání mime-typu(Global.asax, metoda Application_BeginRequest): Try If Request.ServerVariables("HTTP_ACCEPT").ToLower.IndexOf("application/xhtml+xml") > 0 Then Response.ContentType = "application/xhtml+xml" Else Response.ContentType = "text/html" End If Catch ex As Exception Response.ContentType = "text/html" End Try

Avatar

Autor komentáře: Fido

Datum vložení: 7.12.2005 10:58:34

Oceňuji validitu a dnes málo viděný layout pružný na šířku. Dojem z kódu trochu kazí fakt, že obsah (včetně menu) je zarovnáván tabulkami. Grafika je jednoduchá, ale to není na škodu. Trochu bych přece jen ale osobně zvýraznil a zatraktivnil alespoň logo a hlavičku - při roztažení stránky na 1024x468 mi připadá neúměrně nízká. Pro intuitivní ovládání je lépe, když jsou odkazy podtržené (nejde-li evidentně a na první pohled zřetelně o menu). Logo by mohlo být klikací (jediný odkaz na hl. stránku "Úvod" je maličký). Jinak na mne stránky působí sympaticky :-)

Avatar

Autor komentáře: Fero

Datum vložení: 7.12.2005 14:22:57

Pouzivam Firefox 1.0.7 a v niektorych sekciach stranky sa mi zobrazuje spodna cast laveho menu orezana. Teda nie su viditelne jeho vsetky polozky. Tato spodna cast sa zobrazi spravne az po znovunacitani stranky (F5).

Avatar

Autor komentáře: Autor stránek

Datum vložení: 7.12.2005 14:56:31

Ano, o tom vím - po spousty stráveného času nad zjišťováním proč (i když zdrojový kód načetl FireFox celý), jsme s pár lidmi dospěli k závěru, že je to chyba FireFoxe - m.j. pod FireFox 1.5 je to již o.k.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 7.12.2005 14:29:15

Profesionalni tvorba? To mozna je profesionalne udelane asp ale web ne :-). Kdy uz si konecne pani programatori uvedomite ze dobry program neznamena dobry web.... Chaoticka organizace menu (nejlepe udelate menu pres <ul>) nemohu se nejak vyznat na strankach, nikde sem nenasel, kde vlastne mesto lezi. Mapa stranek - hrozne slozite, mozna byste meli uvest do hlavicky nebo do souboru robots.txt aby stranku neindexoval (snizuje PR) Hrozne udelane css - to profik nedelal, polo-tabulkovy design. kontakt_info.aspx - podtrzitko spojuje, pomlcka oddeluje zkuste do hledani dat <style>body { background-color: black; !important } </style> mozna by bylo lepsi tu chybovou stranku osetrir Co takhle udelat lepe chybu 404 Ve vyhledavani osetrete diakritiku, napr. kdyz napisu mesto >> nic nenajde město >> spousta vyslednk Proc je u vsech vysůledku poradi oznaceno otaznikem? .....co nejvíce blížit standardu HTML 4.01 Transitional, vizuální.... Vzdyt pouzivate xhtml 1.1 Okousane ikonky prohlizecu u pristupnosti Odkaz na prohlaseni o pristupnosti nefunguje s vypnutym js Jednotlive obrazky ve fotogalerii by mohly byt zarovnane na sterd stranky Ani po graficke strance to neni zadna slava... to je z me strany asi vse, jinak pochopitelne souhlasim s predchozimy prispevky.

Avatar

Autor komentáře: Ondřej (autor)

Datum vložení: 7.12.2005 22:50:29

Díky za názory, na většině zapracuji - jsou pro mě přínosné. něco na vysvětlenou: - menu - pracovně již ul verzi mám (viz výše) - co se týká tabulek a CSS - také píši výše. V CSS jsem spíše začátečník, ale usilovně na sobě pracuji - tabulky doufám také brzy eliminuji. - poradí je číslem označeno u inteligentního fulltextu (rank), u ostatních hledání toto samozřejmě nelze použít, ale máte pravdu, lepší tam nedat nic než otazník - zarovnání obrázků na střed budu muset také vychytat - ono to na střed je, ale funguje mi to nyní jen pod IE - díky - Grafika je záměrně co nejjednodušší, dle statistik na stránky více jak polovina lidí navštěvuje stránky přes dial-up - kde to naše město asi leží? Jéééjé, na to jsem úplně zapoměl :-) Situační mapku doděláme. Moc díky za strávený čas.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 9.12.2005 15:29:26

Obrazky ve fotogalerii >> zkuste udelat nejaky div napr <div id="fotka-na-stred"> a do nej dejte neco jako margin-left: 50%; a dejte to pred fotku - treba to pomuze - nevim urcite.

Avatar

Autor komentáře: vfb

Datum vložení: 7.12.2005 15:36:14

to odkazování na celý článek bych udělal spíše přes odkaz "zobrazit celé" nebo nějak tak, vpravo, pod zkráceným článkem a ne přes klikatelný nadpis, ne každého napadne, že tam má kliknout a u stránek města je větší pravděpodobnost, že je budou číst BFU :) sice to bude šlapat jen v novém FF, ale ty články články bych použil "dvou sloupcovou sazbu" na velkých monitorech mají ty články nehezky dlouhé řádky (daň za gumový layout) proč není u toho odkazu na vypínání a zapínání stylů použito textu, ten obrázek se mi zdá zbytečný

Avatar

Autor komentáře: Ondřej (autor)

Datum vložení: 7.12.2005 22:52:46

S tím odkazem to je dobrý nápad, co se týká dvousloupcové sazby to bude problém - 95% návštěvníků je na IE. díky.

Avatar

Autor komentáře: gab

Datum vložení: 8.12.2005 8:00:25

To prece neni pravda, viz. treba posledni vyzkum zde na intervalu, nebo treba na navstevnosti google. A nemyslete si ze ie jde nahoru, prave naopak. Pada jak podzimni listi. http://podklady.interval.cz/malek/1205/audit-struktura-navstevniku-prohlizece.png Mozna budete namitat neco na stari tech dat, ale jsem zvedavy co budete rikat az budou vyveseny statistiky za posledni pulrok.

Avatar

Autor komentáře: Autor stránek

Datum vložení: 8.12.2005 8:51:03

Ano, všeobecně má IE již jen něco kolem 80% a stále klesá :-), nicméně mě zajímá číslo těchto stránek a za minulý měsíc je 92,4% pro IE, 6,2% FF. (zdroj Google Analytics)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.12.2005 14:20:52

http://www.jakpsatweb.cz/clanky/vypuzovaci-chyba-mereni.html

Avatar

Autor komentáře: Petr Musil

Datum vložení: 8.12.2005 11:14:21

'sice to bude šlapat jen v novém FF, ale ty články články bych použil "dvou sloupcovou sazbu" na velkých monitorech mají ty články nehezky dlouhé řádky (daň za gumový layout)' To je ještě větší blbost než 'Stránky jsou potimalizovány pro IE 6.0 800x600'. Takovéto stránky musí být správně zobrazeny v 99% zastoupených prohlížečů! Jestli optimalizujete pro FF 1.5, což je pod 10%(a to ještě hodně přeháním), tak nemáte v téhle branži co dělat!

Avatar

Autor komentáře: hatlapatla

Datum vložení: 27.11.2008 21:28:02

me se to lííbí sou to nej stranky co sem videl tak nestvete:D:D:D:D

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz