Starší komentáře ke článku: postriziny.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Kůďa (2multimedia.cz)

Datum vložení: 3.7.2006 12:09:27

Graficky se mi to líbí. Zdá se mi to přehledné :)

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 3.7.2006 13:50:47

Graficky vypadají stránky celkem dobře, ale sem tam nějaká ta chybka by se našla. Například proč není pro menu použit netříděný seznam UL LI? Stránka se při zvětšování písma ve Firefoxu trošku rozhodí (formulář pro přihlášení zasáhne do menu a pak se odsune hlavní obsah). Pokud jde o obsah stránek, neprocházel jsem všechny, ale například na stránkách s druhy piva, bych očekával víc informací než jen obsah alkoholu a obrázky etiket, které se navíc úplně nesmyslně otevírají do nového okna. Například by tam mohly být uvedeny nějaké informace o chuti piva, způsobu jeho výroby, použitých surovinách, atd. Pokud bych měl hodnotit pouze vzhled, tak je to pěkné, pokud bych měl hodnotit i obsah a technické provedení, nějakou tu mušku by to chtělo ještě vychytat.

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 3.7.2006 17:31:32

Čistý zdroják. Pěkný design, jednoduchý, pohledný. Logická navigace přes horizontální menu. Obsah nepostrádá zajímavosti (vzpomínka Hrabala), přesto by to zřejmě chtělo rozšířit o další informace, jak píše kritik přede mnou. Určitě by se našlo více dalších pěkných fotografií.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 4.7.2006 10:04:59

Ten text nahoře nad stránkou nejde skoro přečíst... V tom levém menu by mohla být zvýrazněna aktuální položka Proč jsou formulářové prvky obalené divem? Nebyl by na to lepší fieldset? "<span>&nbsp;</span>" => ta pevná mezera je tam IMHO zbytečně V sekci hrabal není text v odstavcích Ty kontakty můžete dát do <address>

Avatar

Autor komentáře: petr

Datum vložení: 4.7.2006 22:17:32

jen bych dodal ze sekvence   tedy "pevna mezera" je ve skutecnosti tzv. "nedelitelna mezera". Jeji vyznam je typograficky. Pouzivase v pripade ze se jedna treda o predlozku a slovo, ktere podle platnych pravidel pravopisu musi byt psany spolecne, ohledne predlozek se jedna o tyto K,k,O,o,S,s,U,u,V,v,Z,z,A,I,i. Vice informaci o typografii neni problem dohledat na internetu ci v odbornych publikacich.

Avatar

Autor komentáře: petr

Datum vložení: 4.7.2006 22:18:21

prominte, sekvence &nbsp

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.7.2006 22:42:12

Asi myslíte "&nbsp;" že? ;-)

Avatar

Autor komentáře: petr

Datum vložení: 5.7.2006 18:27:16

jj, v prvnim jsem si spatne prohledl nahled a v druhem zapomel strednik.

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 7.7.2006 9:06:46

Stránka je celkove povedena s hezkym designem. Jediné co bych snad vytkl je prili vyrazny HOVER ktery se nehodi k celkove odlehcenemu desgnu. Uplne by postacilo podtrzeni odkazu :))) Jinak pekne.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 9.7.2006 17:53:54

Už jsem si ani nemyslel že se zde tento web ještě objeví. Přidávám komentář jakožto autor na vaše postřehy. Že se k hlavní navigaci nepoužilo UL/LI mi přijde celkem jedno. Nebo na to je nějaký standard? Kdyby existoval seznam <navigace> určitě jej použiju. Při zvětšení stránky ve FF o velké procento se opravdu o kus web rozhodí... bude upraveno. K obsahu bohužel nemám co říct. Za polovinu obsah jsou odpovědní přímo zaměstnanci pivovaru, a činí tak pomocí XStandardu. A sekce sortiment je právě ta jejich slabší... Vadí to i mě osobně. Fotka na hlavní straně se mění. V některé dny tam jsou černobílé, někomu mohou připadat smutné. Dívejte se pravidelně. Jiné jsou veseljší. Nahoře nad stránkou je text k nepřečtení úmyslně, je to motiv grafičky. Okolo formuláře fieldset nebo div... není to jedno? Všem děkuji za konstruktivní kritiku.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.7.2006 18:48:10

[i]Že se k hlavní navigaci nepoužilo UL/LI mi přijde celkem jedno. Nebo na to je nějaký standard?[/i] Existuje něco, čemu se říká [i]best practice[/i], tedy v překladu něco jako "doporučované řešení". Doporučované proto, protože se jeho použitím vyhnete problémům, o kterých vy sice nemáte ani tušení, ale se kterými se denně utkávají stovky lidí. V tomto případě se vyhnete stavu, kdy textové odkazy splynou do jednoho nerozlišitelného kumulu. Současné doporučení pro tuto situaci je právě použití výčtu (ul, li). Dříve se používaly oddělovací znaky, typicky "|". [i]Okolo formuláře fieldset nebo div... není to jedno?[/i] Není. Opět, použitím doporučovaného postupu se vyhnete vám neznámým, ale reálně existujícím problémům, a zvýšíte přístupnost a použitelnost svého výtvoru. Doporučuji prostudovat http://www.plavacek.net/formulare/ ;-)

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 10.7.2006 9:28:20

Nemůžu vám nedat za pravdu, ale jak často myslíte že se ty problémy o kterých píšete vyskytnou, kdy a kde nastanou... Je hezké být na něco připraven, ale když to něco ani nenastane...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 10.7.2006 11:37:32

Není podstatné, jak často takový problém nastane, pokud existuje řešení, které ho [i]spolehlivě[/i] a [i]vždy[/i] odvrátí... (To byste se také mohl ptát, k čemu jsou v automobilech dobré airbagy, když je téměř nikdy nikdo nepotřebuje ;-)

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 11.7.2006 0:08:56

Teda srovnání s něčím co zahraňuje životy... To je srovnání jablek s rajským protlakem. Ale už je to mírně offtopic... ;)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.7.2006 0:22:24

Srovnání nastupují tam, kde jsou rozumné argumenty ignorovány. Jejich účelem je nadsadit situaci a ukázat její podstatu. Stejně jako airbagy v autě zachraňují život lidem, respektování doporučených praktik zachraňuje život webům. Nikdy nevíte, co může vaše ignorance způsobit. Mimo jiné se můžete připravit o důležitého zákazníka... V této souvislosti bych doporučil k povšimnutí též článek http://www.jakpsatweb.cz/clanky/vypuzovaci-chyba-mereni.html ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jaroslav Hejral

Datum vložení: 20.7.2006 17:40:26

To o čem hovoříte se jmenuje Sémantika. Hlavní výhody poznáte například když zakážete stylsheety. Napsat web umí v dnešní době takřka každy, ale způsob napsání dělí programátory na amatéry/profesionály Doporučuji například: http://www.semantika.name/ PS: Dodržování semantismu vám přidá i několik bodíků u googlebotu a tím se vaše stránky můžou dostat o něco výše..

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.7.2006 21:13:12

Promiňte, ale to, o čem jsem tady hovořil já, není sémantika. Použití výčtu pro menu je sémantické jen vzdáleně, prouze do té míry, do jaké jsou všechny seznamy stejné, bez ohledu na svůj obsah. To, o čem jsem hovořil já, je otázka přístupnosti a použitelnosti - menu konstruované pomocí seznamu je přístupnější než menu složené z volně naházených odkazů...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz