Starší komentáře ke článku: PPWizard - pokročilá makra, podmínky a standardní definice

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Přemysl Žák

Datum vložení: 31.7.2004 11:27:42

Druhý díl seriálu mě nezklamal (děkuji), ale potřeboval bych nutně poradit s jednou věcí, už jsem to psal do příspěvku k prvnímu dílu. A sice:
Potřebuji zařídit, aby můj XHTML kód zůstal po vygenerování <B>úplně stejně zformátovaný</B> jako před zahájením generování. Četl jsem, že se to nastavuje v dávkovém souboru pomocí <I>/option:Tabs='hodnota'</I>, ale to mi prostě nefunguje. Kód se zformátuje tak nějak...všelijak :/ Můžete mi prosím poradit?

Avatar

Autor komentáře: Michal

Datum vložení: 2.8.2004 8:04:59

zkus tohle: <a href='http://www.labyrinth.net.au/~dbareis/ppwizard/xslash.htm' target='_blank'>http://www.labyrinth.net.au/~dbareis/ppwizard/xslash.htm</a>

Avatar

Autor komentáře: Přemysl Žák

Datum vložení: 2.8.2004 19:11:19

a uvidím ... jestli je to ono, tak Vám patří můj dík ...

Avatar

Autor komentáře: Jan Bien

Datum vložení: 3.8.2004 9:46:21

Buďto přímo v kódu použijte: #option keepindent=ON
Kompresi pak zase zapnete: #option keepindent=OFF
Nebo použijte parametr při spouštění: /option:keepindent="ON"
Viz: <a href='http://www.labyrinth.net.au/~dbareis/ppwizard/keepindent.htm' target='_blank'>http://www.labyrinth.net.au/~dbareis/ppwizard/keepindent.htm</a>

Avatar

Autor komentáře: Přemysl Žák

Datum vložení: 3.8.2004 21:08:23

Jo, to je ono, přesně toto jsem potřeboval, děkuji mnohokráte.

Ten xslash bude asi k něčemu jinému ...

Avatar

Autor komentáře: Jan Bien

Datum vložení: 4.8.2004 11:51:44

XSLASH vkládá lomítko, pokud je zapnuté zpracování XHTML souborů. Praktickou výhodu přináší tehdy, kdy chceme z jednoho zdroje generovat více verzí dokumentů: Jednou XML a jednou klasické HTML 4.0.

Avatar

Autor komentáře: jirkaz

Datum vložení: 31.7.2004 13:18:29

PPWizard je určitě zajímavý, ale připadá mi to že to je prakticky PHP s méně funkcemi.
Přečetl jsem oba díly o PPWizardu zde na Intervalu (ale nezkoušel jsem jej nainstalovat) a všechny tyto triviální základní funkce myslím PHP bez problémů zvládá (vkládání souborů, makra=funkce atd) liší se to snad pouze syntaxí?

PHP lze přeci skriptovat i na lokálu - nepotřebuje přeci web server k běhu - a tedy je jej možné použít jako preprocessor (stačí přesměrovat výstup místo na obrazovku do souboru).

Opravte mě prosím zda se v něčem pletu.

Avatar

Autor komentáře: Přemysl Žák

Datum vložení: 31.7.2004 14:23:01

V podstatě máte pravdu, že by se to dalo přirovnat k PHP. Ale je to trochu k něčemu jinému - největší výhoda je podle mého soudu v tom, že je to za
a) jednodušší - to co se v ppwizardu dá udělat jedním příkazem byste musel v php sám programovat.
b) rychlejší - když budete mít php stránky, na kterých nic dynamického nebude, je to zbytečně pomalé, takhle můžete mít rovnou čisté (X)HTML. Samozřejmě, že můžete použít vygenerované HTML, které Vám PHP pošle do prohlížeče, ale po čase (vlastní zkušenost) zjistíte, že to má spoustu nevýhod. Lepší je si všechno *naprogramovat* a nechat si pak do extra adresáře vygenerovat sadu .html souborů. Taky jsem chtěl zůstat u PHP (resp. includování statických souborů apod...), ale tohle je lepší - věřte mi.
Ale není to PHP - dynamickou stránku s tím neuděláte.

Avatar

Autor komentáře: Jan Bien

Datum vložení: 3.8.2004 10:02:01

To co naznačujete by bylo jistě funkční. Kdybyste to rozchodil, pak o tom napište pro Interval. Určitě by mě to řešení zajímalo.

Nicméně, ač jsem dříve tvořil weby v PHP, dnes preferuji jednoznačně PPWizard. Výborný je např. systém přegenerovávání pouze změněných souborů, práce s CSV soubory a transformace maker.

Takže se neplete. Otázkou ale je, zda nebude rychlejší PPWizard nastudovat, než řešit řešení své skrzevá PHP.

Avatar

Autor komentáře: Michal Tuláček

Datum vložení: 7.8.2004 14:08:14

No urcite bude rychlejsi napsat to v PHP (pokud ho zvladam na rozummne urovni) nez se ucit neco noveho a pak v tom tapat nez to zvladnu natolik, aby to bylo pouzitelny... Ale stejne si ten PPWizard vyzkousim... :D

Avatar

Autor komentáře: Lobo

Datum vložení: 31.7.2004 14:13:27

V posledním příkladu je zapis:
<I>
#else
<li><a href="{$page}.html">>{$text}</a></li>
</I>
přebývá mi tam jeden znak > v ...html"<B>>></B>{$text...

Je to správně a něco jsem nepochopil nebo je to chyba?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 31.7.2004 14:46:56

Překlep opraven ;-)

Avatar

Autor komentáře: Dawe

Datum vložení: 1.8.2004 3:31:29

Asi pred pul rokem jsem hledal nejaky vhodny preprocesor, par jsem jich vyzkousel (vcetne PPWizardu) a jako nejlepsi se mi jevi FMPP (<a href='http://fmpp.sourceforge.net/)' target='_blank'>http://fmpp.sourceforge.net/)</a>. Je naprogramovany v Jave a pouziva FreeMarker syntaxi a scriptovaci jazyk BeanShell (derivace Javy). Oproti PPWizardu ma prehlednejsi syntaxi, netrpi nedostatky programovaciho jazyka, na kterem je zalozen, ma daleko lepsi dokumentaci, je stabilnejsi atd.

Avatar

Autor komentáře: Jan Bien

Datum vložení: 3.8.2004 19:02:52

Líbí se mi na něm, že obsahuje funkce pro práci s XML soubory. Vadí mi ale požadavek instalovanou rozměrnou Javu. Nechcete o FMPP něco kratšího napsat? Rád bych se poučil.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Knop

Datum vložení: 8.8.2004 20:52:36

PPWizard je pred dnes spustil a hral si nim. Je to super vec. Skutecne. Doufam ze bude clanek i tom jak se vytvari pole (array).

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Knop

Datum vložení: 8.8.2004 20:52:55

PPWizard jsem dnes spustil a hral si nim. Je to super vec. Skutecne. Doufam ze bude clanek i tom jak se vytvari pole (array).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz