Starší komentáře ke článku: pronajemauta.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: garry

Datum vložení: 26.11.2007 12:24:34

Mám dotaz: proč jste použil technologie PHP, MySQL, jQuery když takto jednoduché stránky mohly být vytvořené jako statické?

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Gavenda

Datum vložení: 26.11.2007 13:02:19

Protože jsem použil jednoduché CMS, které jsem si naprogramoval pro vytváření jednoduchých prezentací, jako je např. tato. Jedinou práci pro mě, je nahrání aplikace na server a vytvoření jednoho template, který se používá na frontendu. Takto mám během chvíle hotový dynamický web s podporou více jazyků, které si klient definuje sám pomocí wysivig editoru. Součástí CMS je i galerie, která využívá jQuery, ale pokud si klient ještě žádná fota nenahrál, galerie se nezobrazuje.

Avatar

Autor komentáře: Liska

Datum vložení: 26.11.2007 12:29:16

posledni dobou jsou na intervalu k posuzovani tak spatny weby, ze psat jakoukoliv kritiku je ztratou casu.

Avatar

Autor komentáře: olo

Datum vložení: 26.11.2007 13:06:34

keby som to mal zhrnut tak 4/10 + pouzite cool url + web funguje - velmi biedna grafika - uvod by chcel viac ako "Vítáme Vás na našich stránkách, kde najdete informace o pronájmu vozidel Mercedes Benz třídy E i s řidičem." najprv som si myslel, ze sa nenacitala cela stranka - hyperlinky by mali byt klikatelne, ked uz nie koly seo tak aspon pre pohodlie usera - naco jquery, php a mysql? na celom webe som nenasiel ani jednu vec, ktora si vyzaduje loadovanie z db, pouzitie jquery alebo dynamicke generovanie z php - v hlavicke je 2x nadefinovane favicon, obe nadefinovane zle - css je upraveny original z monster templates - rozhodne to nie je profesionalna tvorba

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Gavenda

Datum vložení: 26.11.2007 13:29:05

- velmi biedna grafika -> Souhlasím, grafika mohla být lepší, třeba se k tomu ještě časem dostanu a vylepším to. - uvod by chcel viac ako "Vítáme Vás na našich stránkách, kde najdete informace o pronájmu vozidel Mercedes Benz třídy E i s řidičem." najprv som si myslel, ze sa nenacitala cela stranka -> totéž jsem již navrhnul klientovi, aby si úvodní text přepracoval. - hyperlinky by mali byt klikatelne, ked uz nie koly seo tak aspon pre pohodlie usera -> opraveno - naco jquery, php a mysql? na celom webe som nenasiel ani jednu vec, ktora si vyzaduje loadovanie z db, pouzitie jquery alebo dynamicke generovanie z php -> jak jsem psal již v předchozím příspěvku, jQuery se používá u galerií a rovněž v administračním rozhraní. viz.: http://www.pronajemauta.cz/interval.jpg - v hlavicke je 2x nadefinovane favicon, obe nadefinovane zle ->děkuji za upozornění - upraveno - css je upraveny original z monster templates -> nesouhlasím, CSS jsem vytvářel z prázdného souboru řádek po řádce - rozhodne to nie je profesionalna tvorba -> není třeba komentáře

Avatar

Autor komentáře: Ady

Datum vložení: 29.11.2007 17:10:19

Co se tyce te prazdne HP... Homepage by mela slouzit jako "vyloha do celeho webu". Proto bych nezustaval jen u rozsireni uvodniho textu, ale i provazani obsahu (napr. nejake bloky, ktere by navozovaly akci - objednavku/kontakt - a navstevu dalsich stranek webu). Takhle uplne zbytecne stranka vybizi ke kliknuti na krizek a zavreni okna :)

Avatar

Autor komentáře: Michal Blahut

Datum vložení: 26.11.2007 15:31:13

Zdravim, nezlobte se, ale me to prijde celkove ne moc povedeny web. Myslim, ze me (jakozto klienta) by takova prezentace neprimela k objednani auta. Fadni, nudne, bez napadu... Na prvni pohled me napriklad nejvic toci absence nadpisu a vubec velmi odflaknuta struktura textu. Kdyz se vratim jeste k pripominam k designu, tak by bylo opravdu vhodne odstranit tu agresivni zelenou. a proc je dole na strance kaktus, to mi take uniklo. Pripominek by asi bylo opravdu moc, doporucuji pro priste prostudovat par textu o pouzitelnosti, pristupnosti, internetovem marketingu... Je potreba se zeptat: Kdybyste mel zajem o pronajem mercedesu po Praze, zaujala by Vas (s ohledem na konkurenci) zrovna prezentace firmy Agave?

Avatar

Autor komentáře: Ondra

Datum vložení: 26.11.2007 20:48:30

Kaktus je tam kvuli nazvu firmy - Agave, jinak se zbytkem nezbyva nez souhlasit.

Avatar

Autor komentáře: Jacksy

Datum vložení: 26.11.2007 16:01:02

Připojím se také ke kritice, z pohledu běžného uživatele. Při první návštěvě jsem jsem dostal chuť na něco osvěžujícího, při druhé jsem chtěl koupit květinu pro přítelkyni:) Kaktus v pozadí je asi podmíněný názvem AGAVE, ale nepřijde mi to moc vhodné. Spíš bych klienta dotáhnul ke změně loga a tam to AGAVE použít /stávající logo bych udělal lépe i pomocí WordArt!) Autor by se měl zamyslet nad návštěvníky stránek, co je asi napadne, když by tam nebylo to auto? Pokud bych si představil, že hledám půjčovnu limuzín, tak stránky asi budou trošku decentní - a luxusní. Ne jak zelinářství. Možná by neškodilo projít pár barevných schémat v kombinaci s tmavě-šedou barvou.

Avatar

Autor komentáře: zwire

Datum vložení: 28.11.2007 13:29:00

Web mi příjde opravdu špatný a nezbýva než souhlasit s výše uvedeným. Když už nic jiného, tak by se mohl opravit alespoň ten obrázek na pozadí textu. Teď když je tam textu málo objeví se jen část obrázku. Například na hlavní stránce jsem si chvíli myslel, že mám šmouhu na monitoru.

Avatar

Autor komentáře: zdenek

Datum vložení: 29.11.2007 15:40:57

moc pekny web, kde najdu to kvetinarstvi ?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz