Starší komentáře ke článku: Průvodce SVG - hlášení o stavu vývoje

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: caracho

Datum vložení: 23.4.2003 8:53:53

A co Adobe Live Motion a GoLive?

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 23.4.2003 10:12:17

... je tady: <a href='http://actionscript-toolbox.com/svgnotes.php' target='_blank'>http://actionscript-toolbox.com/svgnotes.php</a>. :) Samozřejmě spíše pro pobavení a odlehčení tématu. :) Ale docela dobře to vystihuje podstatu mojí námitky, kterou jsem vyslovil už minule, že srovnávat SVG s Flashem je nesmysl. Neřekl bych, že Macromedia ignoruje SVG a "hýčká" si svůj formát. Macromedia pouze v posledních letech silně tlačí Flash směrem k svébytné aplikační platformě, a tam není sebemenší důvod (ani pro MM, ani pro vývojáře, ani pro uživatele), aby se jako interní formát vektorové grafiky používalo SVG. Samozřejmě něco jiného je web a webová grafika coby součást _obsahu_ dokumentů. Tady není sporu o tom, že SVG je výhodnější formát než SWF, a je fakt, že alespoň export obrázků nebo jednoduchých animací do SVG z Flashe či Freehandu by měl existovat. Jenže tahle oblast Macromedii v současné době prostě příliš nezajímá. (Ono totiž i přiřazení této firmy ke "grafickým firmám" je už hezkých pár let mimo realitu.)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 11.5.2003 22:05:26

(1) Ano, pokud se díváte na celý balík programů Flash a spol. od Macromedie jako na aplikační prostředí, pak s tou neporovnatelností máte samozřejmě pravdu.

(2) Zcela nechápu Vaši zmínku ve smyslu: není důvod aby se jako interní formát (pro Flash?) používalo SVG… Nic takového jsem nenapsal. Uvedl jsem pouze, že Macromedia tento formát ignoruje (ani nový Flash MX zcela jistě nemá takový export/import) a za tím si stojím.

(3) Předvídal jsem vášnivé reakce přiznivců Flashe a přesto jsem se dopustil té chyby, že jsem jasně nedefinoval oblast použití, které se porovnávání týká... Sám uznáváte, že SVG jako grafický obsah dokumentů má své místo na webu. Tak tedy zdůrazňuji: Uvedené srovnání se týká jen a pouze použití pro grafickou stránku WWW prezentací. Nic více, nic méně. Pro nic jiného ani není SVG určeno a proto mne ani ve snu nenapadlo, že by diskuze mohla probíhat tímto směrem. Rovněž tento seriál samozřejmě nemá nic společného s tvorbou aplikací, pouze grafiky. Mimochodem, podle toho, co mohu vidět v současnosti na Internetu, většina aplikací Flashe byly a stále jsou právě vektorové grafické animované prezentace.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz