Starší komentáře ke článku: Psychonaut.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 2.9.2002 9:48:59

Používám Mozillu (1.0, 1.1), někdy Links 2.0. Z toho budu vycházet.
- V Linksu mi nevyskočí nové okno s hlavní stránkou, takže tady končím hned na začátku a ani se z té, co se mi objevila, nedozvím nějaké základní info. Neškodil by odkaz na hlavní stránku (tu vyskakovací) nebo alespoň základní informace. (Bez javascriptu se prostě nehnete, i když Links 2.0 javascript umí)

- V Mozille to samé pokud máte vypnuto otvírání nevyžádaných oken,což je skvělé pro komerční servery s vyskakujícími okny - máte od nich pokoj. Ovšem máte pokoj i od <a href='http://www.psychonaut.cz' target='_blank'>http://www.psychonaut.cz</a>. Odstranil bych tuto "bariéru" odkazem na alt. verzi stránek.

- Např. v albech a mp3 mi nejde scrolovat. Možná je na vině nefunkční javascript, ale nechce se mi po tom pátrat, prostě zase bariéra.

Celkově vzato: zajímavý design (to je samozřejmě hodně subjektivní, zrovna tohle tedy nechci moc hodnotit), osobně jsem spíše pro heslo "V jednoduchosti je krása", do čehož počítám nejenom design, ale i strukuru a ovladatelnost stránek.
Horizontální pohyb po stránce - jsem zvyklý na kolečko u myši a když musím sáhnout na posuvník, tak jsem nevrlý, natož když je to posuvník vodorovný - grrrrrrrr !!!
Je otevřeno příliš mnoho oken. Zbatečně. A přitom právě u fotek bych nové okno potřeboval, když chci fotku vidět zvětšebou (jedině v tomhle případě mi nová okna nevadí).

Možná, že jsem příliš zaujatý, ale nemůžu jinak. Vzhled hodnotit nebudu, to je každého osobní věc (někdo holky, jiný vdolky), ale internet je informační technologie a podle toho by se měly stránky dělat, tzn. nejdříve informace, potom vzhled (když je to napopak, je to spíš reklama). Chtělo by to prostě trochu více bezbariérovosti, aby si takhle tahle kapela neodradila fanoušky, co nepoužívají IE.

Avatar

Autor komentáře: ToFF

Datum vložení: 4.9.2002 14:13:42

<B>Ke grafice</B>... libí se mi .. asi to bude pěkně praštěna kapela. (Ač jsem z Ostravy, neznám je, letošní majáles sem vynechal) Akorát mně ted štve ta móda dělat stránky na šířku, z toho chytám kopřivku (taky mám kolečko na myši), a nejhorší je že to dělají i renomované servery, které jsou dávány za příklad výborného web designu. Asi to souvisí i s tím, že "informační dálnice" se mění na "reklamní ".

Teď něco k technice. Vyzkoušel jsem to v IE6 a NN7... abych vyvážil kolegův pohled na věc. (Mimochodem někdy taky používam lynx, a po prvním pohledu na své stránky, které sem vyplodil v okenním editoru, sem zalapal po dechu a přehodnotil svůj přistup k menšinám)

Na první pohled je jasné že to bylo děláno pro "(M)íru" s IE...

<B>Otevírací okna</B> -
V IE pohoda - předefinované rámčky a podobné fajnovůstky. Znechucen sem byl z uvodní stránky, že se roztáhla a překryla mi navigační lištu ve windowsech, to nesnáším, lištu musim mit pod konrolou a také jak jinak v rozrušení z šefa si vybrat to "spravné" pracovní okno.
V NN je to jinak, tam jsou rámy zachovány, ale nejde listovat v novinkách a mp3, což se mi zdá jako zbytečná diskriminace. Vyřešil bych to zkracením textu... ať se do toho okna vleze...

<B>Fotky</B> - souhlas s kolegou - otevřou se do stejného okna, které je povětšinou pro ně malé, a pak musím rolovat na vladaci tlačitka pro prohlížení dolů pod fotku.

<B>Bublinky na hlavní stránce</B> - ty roztomilé texty napomáhající nám tupějším v pochopení o co go jsou vidět pouze v IE, v NN jsem si neškrt, tam sem jen pochopil, že je tam schovaný odkaz...

Tak to jsou asi moje připomínky, bohužel jsem ve fázi, kdy vymýšlím koncepci pro jeden web a tak jsem asi poznamenán tím, že fáze promýšlení a vymýšlení co a jak a v čem bude fungovat mi tentokrát patrně zabere více času, než samotná realizace...

Jinak je to fajne :-)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 6.2.2003 8:39:14

Děkujem všem za odbornou kritiku a hlavně za návrhy. Dáme řeč s webdesignérem a pokusíme se to vychytat.
Psychonaut

Avatar

Autor komentáře: honza

Datum vložení: 22.10.2002 17:13:18

Napsal jsem adresu, okno vyskočilo na celou obrazovku, zavřel jsem okno.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz