Starší komentáře ke článku: Pulzující barva odkazů

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 19.1.2003 2:03:05

V opere to nejede, v mozille se barva meni jen na modra/cerna. Tenhle web se opravdu pomale ale jiste zacina menit v IE only.

Avatar

Autor komentáře: pepak

Datum vložení: 19.1.2003 8:18:19

Ze v nekterych browserech nefunguje nejakej nesmyslnej efekt, to by mi teda vadilo nejmin ze vseho... Me spis vadi, ze porad cekam, kdy se na Intervalu - nebo kdekoliv jinde - objevi skutecne uzitecny pouziti javascriptu...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.1.2003 8:41:33

kutečně užitečné je použití JavaScriptu (IMHO) v intra/extranetech a webbased aplikacích, případně hrách. V takovém případě jsou ovšem jednotlivé skripty jednoúčelové a naprosto specificky vymezené - takže jejich popis na Intervalu ani kdekoli jinde by žádným přínosem nebyl. (Kromě toho asi nikdo nezveřejní zdarma své draze placené dílo ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Humpolec

Datum vložení: 19.1.2003 10:21:18

Ukazka je velice pomala!

Kliknout na odkaz, v duchu zanadavat, spustit jiny prohlizec, zkopirovat adresu, pokochat se efektem, vypnout jiny prohlizec, napsat tento nazor...

Obcas mam pocit, ze Sova v siti nema s Intervalem ani nitku spolecnou...

Avatar

Autor komentáře: Petr Cerny

Datum vložení: 19.1.2003 16:09:49

Interval jakoby nevedel, kam vlastne patri. Na jednu stranu jsou zde publikovany podle me skutecne hodnotne clanky o standardech a jejich dodrzovani (CSS2, clanky pana Snizka,...), ale zaroven se zde objevuji takoveto skvosty. Pan Halamicek asi jeste neslysel o XHTML (co ja vim, tak atribut ID v XHTML neni, narozdil od atributu id). Ne, nedelejte ze me prosim puristu, ale takto profilovanem serveru by melo byt dodrzovani XHTML samozrejmosti, nad kterou se nikdo nepozastavuje. Doufam, ze se nepletu, ale ve znacce script by se mel pouzit atribut type pro urceni jazyka, nikoliv prekonany language. A to by mel pan Halamicek vedet, pokud to s Javascriptem mysli vazne.

Osobne se snazim Javascriptu vyhybat co nejvice a pouzivat ho nanejvys pro efekty, jejichz pripadna absence nikomu neublizi. Proto me zarazilo, proc onu tabulku s odkazy vypisujete pomoci Javascriptu, kdyz to urcite neni nezbytne. A zminka o pouziti znacky noscript neni podle me dostatecna. Navic mi pouziti teto znacky nepripada jako nejvhodnejsi (ale to je pouze muj nazor)

Rozhodne bych doporucoval zamyslet se nad kvalitou clanku na Intervalu. Obcas je to skutecne k placi...

Avatar

Autor komentáře: Fczbkk

Datum vložení: 20.1.2003 9:57:21

Čo mi na skripte popisovanom v tomto článku vadí najviac, je vypisovanie odkazov pomocou JS. To by sa podľa mňa robiť nemalo. Správny postup je vypísať čistý HTML dokument, ten potom naformátovať pomocou CSS a nakoniec (v prípade potreby) ním manipulovať pomocou skriptov. Vďaka takémuto postupu bude obsah dokumentu prístupný vždy a všade, pričom skripty (pokiaľ sú napísané dobre) budú správne downgradovať.

Ďalšia vec, ktorá mi na skripte vadí, je jeho neuniverzálnosť. Čo ak chcem na stránke viac takýchto blikajúcich zoznamov? Čo ak chcem nejako jednoducho meniť parametre blikátka?

Skúsil som ten skript narýchlo pozbuchať po svojom. Myslím si, že lepšie... ale to musíte posúdiť sami.
<a href='http://js.fczbkk.sk/pulser/' target='_blank'>http://js.fczbkk.sk/pulser/</a>

Avatar

Autor komentáře: Fczbkk

Datum vložení: 20.1.2003 10:33:16

Teraz som si všimol, do akej rubriky patrí tento článok a celkom ma to zarazilo. Vážne si myslíte, že "vývoj aplikací" je tá správna škatuľka?

Avatar

Autor komentáře: Richard Šerý

Datum vložení: 22.1.2003 14:44:41

Nešlo by zavést nějaké hodnocení příspěvků (např. lamerský-normál-libý :) aby bylo na první pohled jasné co nemá smysl číst? Články na intervalu dost znehodnocuje i to že než se člověk dostane k něčemu užitečnějšímu, musí se prodrat tunami takovýhohle balastu...

Avatar

Autor komentáře: Fczbkk

Datum vložení: 22.1.2003 15:11:23

Nejaké hodnotenie tu síce je, ale priznám sa, že som ho ešte nikdy nepoužil, pretože netuším, či sa známkuje ako v škole (jednička je najlepšia), alebo či víťazí väčší počet bodov (t.j. najlepšia je päťka).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz