Starší komentáře ke článku: Realtime komunikace Java appletů přes firewall - praktický příklad

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: sejda

Datum vložení: 19.7.2003 17:01:16

Koukam, ze se to obeslo bez vyhrad ..
ja bych snad jen jednu mel .. uplne blbou a spise stylovou

//neco
while(/*podm*/) {
//to same neco
}

(se vetsinou nepise ale ..) by melo se psat jako

do {
//neco
} while (/*podminka*/)

Avatar

Autor komentáře: Tonda

Datum vložení: 21.9.2003 16:09:30

Tento dotaz je asi pro pragramátora v Javě nebo Céčku asi samozřejmostí, ale dělám ve Foxce a Javu si zkouším dle těchto článků jako koníčka. Zkoušel jsem si tento příklad na chat, vše by běželo bezvadně, jen že mi applet zůstane viset v cyklu wait, kde čeká na odezvu serveru a v brouseru se vlastně nic nezobrazí, zůstane ve stavu "Loading applet ...". Je to asi prkotina, ale pokud budete mít někdo chuť odpovědět, budu rád. Díky.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Semecký

Datum vložení: 21.9.2003 20:00:28

Jestli browser píše "Loading applet ...", tak zřejmě applet nevisí v cyklu, ale ještě není spuštěn. Může to být šparnou instalací javy, ale spíše nějakou chybou při nahrávání tříd ze serveru nebo chybou při inicializaci appletu.
Možná by pomohlo kouknout se do Javové konzole, jestli není vypsána nějaká chyba nevo výjimka.
Java konzoli spustíte v Mozille Tools->Web Development->Java Console
v MSIE View->Java Console (ale musíte to napřed nastavit v preferences)

Avatar

Autor komentáře: Robert Máslo

Datum vložení: 22.9.2003 11:28:20

Přepsal jsem to pomocí JS tak že když přijde zpráva ten PHP server pošle klientovi oznámení aby udělal refresh. (Vlasně jsem využil jen to PHP čekání) viz:
<a href='http://forum.builder.cz/read.php?f=20&i=52700&t=52700' target='_blank'>http://forum.builder.cz/read.php?f=20&i=52700&t=52700</a>
a hlavně
<a href='http://forum.builder.cz/read.php?f=20&i=52877&t=52700' target='_blank'>http://forum.builder.cz/read.php?f=20&i=52877&t=52700</a>
reakce byla bouřlivá (viz další diskuze):
To čekání PHP scriptu ve smyčce se všichni strhali, že moc zatěžuje server, bere mu spojení atd..
Má s tím někdo nějaké praktické zkušenosti?
A co autor dělal nějaké testy tohoto typu?
Rob

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 20.7.2005 22:30:56

Prosím o radu, k článku jsem se vrátil po nějaké době a chtěl bych applet vyzkoušet, bohužel se mi nepodařilo jej rozběhnou. cýpis z konzoly je tady: java.lang.ClassFormatError: Incompatible magic value 1013478509 in class file realchat/AppletRC at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method) at java.lang.ClassLoader.defineClass(Unknown Source) at java.security.SecureClassLoader.defineClass(Unknown Source) at sun.applet.AppletClassLoader.findClass(Unknown Source) at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source) at sun.applet.AppletClassLoader.loadClass(Unknown Source) at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source) at sun.applet.AppletClassLoader.loadCode(Unknown Source) at sun.applet.AppletPanel.createApplet(Unknown Source) at sun.plugin.AppletViewer.createApplet(Unknown Source) at sun.applet.AppletPanel.runLoader(Unknown Source) at sun.applet.AppletPanel.run(Unknown Source) at java.lang.Thread.run(Unknown Source) applet vkládám takto: <applet code="realchat.AppletRC.class" width=200 height=80> <param name="R" value="10"> <param name="G" value="50"> <param name="B" value="100"> </applet> Předem děkuji za radu v čem může být chyba.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz