Starší komentáře ke článku: Regulární výrazy a JavaScript - metody search() a replace()

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jm

Datum vložení: 22.6.2005 15:21:40

Regulární výrazy jsou silný nástroj. Samozřejmě, že existují i jiné (složitější, ale pochopitelnější) cesty jak docílit stejného výsledku i bez použití regulárních výrazů, ale myslím že stojí za to se s regulárními výrazy naučit pracovat. Mimochodem, jak by se napsal regulární výraz, který by vrátil pozici druhého jednoduchého lomítka před slovem "hodnotne" když řetězec by byl následující? http://example.net/clanky/hodnotne/clanek.asp?article=3926 Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk

Datum vložení: 24.6.2005 9:02:11

Dobrý den. Často do reakcí na články nepíši, zde ale chválím autora za voblu tématu i zpracování. Regulární výrazy řeší velkou část problémů, které neznalý uživatel programuje složitě ručně. Jen připomínka, že by možná stálo za to zmínit využitelnost i v jiných jazycích a případně shrnout rozdíly (pokud nějaké jsou). I když chápu, že článek je psán o JavaScriptu, takže to asi nepůjde. Další důležitou vlastností je rychlost regulárních výrazů. Každopádně díky za dobrý článek. Zdeněk.

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 24.6.2005 9:10:21

Taky bych rekl, ze dnes se bez RV clovek neobejde pokud chce trochu inteligentne zpracovavat retezce, specialne vstupy z formularu. Pokud vim, tak tady probehl serial o RV v PHP, ted v JS, takze treba budou i dalsi. Leos Ondra

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Pecka

Datum vložení: 10.8.2005 18:04:11

ad rozdíly v implementacích: Ve 4. dílu tohoto seriálu ([i]Regulární výrazy a JavaScript - metody test() a exec()[/i]) jsem sepsal určité rozdíly mezi PHP (Perl-compatible) a Javascript RV.

Avatar

Autor komentáře: Vincent

Datum vložení: 10.8.2005 16:33:48

Chci se zeptat, jestli by šlo nahradit více částí řetězců jinými více částmi. například jedním regulárním výrazem nahradit všechny výskyty 'ahoj' za 'čau' a zároveň všechny výskyty např. 'váleček' za 'hranolek'.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Pecka

Datum vložení: 10.8.2005 17:56:40

Bohužel, toto v Javascriptu nejde (samozřejmě neuvažuji volání v cyklu a čtení z nějakého pole). V PHP to ale možně je, protože přimo funkce preg_replace($patterns,$replacements,$input) dovoluje přijímat regulární výrazy ($patterns) a náhrady ($replacements) jako pole.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz