Starší komentáře ke článku: Rich Internet Applications a Flash Remoting 2.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 10.4.2003 5:01:54

---> Bonjour, přátelé,

už jde do tuhého, Pavel zveřejňuje zdrojové kódy. :-) Myslím, že technologie AMF PHP by neměla flašerům uniknout. Už jen kvůli tomu, že konečně pořádně podporuje aplikační vymoženosti Flashe MX a je grátis, což se o serverovém řešení od Macromedia říci nedá.

Krom toho si to PHPko můžete na server umístit sami bez spolupráce s adminem, kdežto jediný, kdo podporuje originální platformu Macromedie na sdíleném webhostingu, je Globe a nechá si to slušně zaplatit (na druhou stranu -- AMF PHP umí jen zlomek toho co Flash Communication Server).

Aplikace, které se dají s AMF PHP vytvářet se rozhodně nedají srovnávat s maličkostmi, které lze zvládnout s pouhým loadVariables (Flash Remoting with PHP and the DesDev Resource Kit 2; <a href='http://www.impossibilities.com/blog/entry_blog-93.html)' target='_blank'>http://www.impossibilities.com/blog/entry_blog-93.html)</a>.

Avatar

Autor komentáře: ota sanek

Datum vložení: 24.4.2003 13:40:24

Clanky jsou opravdu super a diky Pavle za ne.

Martine rad bych si to AMF PHP zkusil, doporucis mi nejaky free server, kde bych si to mohl vyzkouset? ¨

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 24.4.2003 13:49:00

Díky. :)
<a href='http://zadarmoweb.webpark.cz/webhosting.htm' target='_blank'>http://zadarmoweb.webpark.cz/webhosting.htm</a>
(Ale osobní zkušenosti nemám...)

Avatar

Autor komentáře: Jindrich Recina

Datum vložení: 10.4.2003 9:11:17

Pekny clanek. Diky.
BTW, nejde stahnout ten*.fla soubor.

Avatar

Autor komentáře: Hocimin

Datum vložení: 3.5.2003 13:38:23

Stahnul jsem si vse, udelal to podle navodu a porad to nejde, ,v DEbugeru se to spoji, ,pak se dlouho nic nedeje a nahlasi to chybu. Muzete to nekdo testnout ? Brana je na <a href='http://www.deckonachod.cz/flash/priklad.php' target='_blank'>http://www.deckonachod.cz/flash/priklad.php</a> . Pouzivam tez Astrologie.php

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 3.5.2003 14:12:09

Když spustíte bránu normálně z browseru jako stránku (což by se mělo dělat vždy jako test než se pustíte do hledání chyb ve Flashi), tak by se měla zobrazit prázdná stránka. Vám se zobrazí chyba "Fatal error: Call to unsupported or undefined function require_once() in flashservices/app/Gateway.php on line 16". V dokumentaci k PHP se lze dočíst: "Note: require_once() was added in PHP 4.0.1pl2". Chybu bych tedy viděl ve starší verzi PHP. Řešením je novější verze PHP nebo by možná stačilo přepsat "require_once" na "require" (bez záruky... nejsem expert na PHP).

Avatar

Autor komentáře: Hocimin

Datum vložení: 3.5.2003 19:37:39

Problem z chybou jsem odladil se spolupraci kamose, ktery me psal stejnou vec a to prepisu. Nicmene jsem si nasen na Internetu free hostng s PHP a tam tato chyba uz neni a presto nefunugu tento tutorial. Na adrese flashremoting.wz.cz/priklad.php je brana. A na adrese flashremoting.wz.cz je index.php a ten ukaze aktulani verzi PHP, pri je to nejnovejsi verze. Prosim jeste o pomoc

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 4.5.2003 23:27:10

Když si ve Flashi otevřete NetConnection Debugger a spustíte ukázkovou aplikaci (při lokálním spouštění se lze připojovat k libovolné bráně, v ostrém provozu jen k bráně ve stejné doméně jako je SWF), tak uvidíte, že vám volání služby vyhazuje chybu "NetConnection.Call.BadVersion". To v tomto případě nesouvisí s žádnou "špatnou verzí", ale důvodem je, že flash neobdržel korektní AMF paket. Tipnul bych si problém v tom, že skript služby obsahuje nějaké prázdné znaky před nebo za PHP kódem. Na tohle to je citlivé... více informací: <a href='http://amfphp.sourceforge.net/?g=documentation' target='_blank'>http://amfphp.sourceforge.net/?g=documentation</a> (vpravo).

Avatar

Autor komentáře: Hocimin

Datum vložení: 5.5.2003 14:58:27

Super uz to slape, byli to ty mezery. Me to nenapadlo a tu dokumentaci jsem moc neprochazel. Dik moc, ted se da ve flashy daleko vic veci.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 4.5.2003 23:28:32

Zapomněl jsem se podepsat. Hej, Intervale, nemohl by mi to ten formulář připomenout? ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pitrson

Datum vložení: 20.6.2003 13:58:09

Zdravicko, vse jsem udelal podle navodu a nejde mi to. Kdyz zapnu flash animaci tak to akorat napise prosim cekejte na spojeni se serverem. Zkousel jsem to pomoci knihoven AMF PHP. Ale nejsem si jist jak se nastavuje action ve flasny jak je to pripojeni k priklad.php je to stejen jako pro Flash Remoting? Cestu atd na ten soubor mam take dobre. Zkousel jsem to jak doma na localu tak i na netu. Diky za radu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz