Starší komentáře ke článku: RSS feed přes ASP.NET HTTP handler

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jarda Jirava

Datum vložení: 20.4.2006 14:24:19

Nemusí vždy platit, že dotazem na .aspx stránku se zpracovává, kompiluje, Page. Osobně mám zaregistrováno několik http handlerů, které mají příponu aspx (tim ovšem neříkám, že to nemůže být pro návštěvníka matoucí). Jinak ovšem nevidím mezi použitím přípony té, či oné, žádný rozdíl. A ještě jednu poznámku bych měl k uvedenému. Přijde mi, že konstruovat a držet celé RSS v objektovém XmlDocument je nepraktické. Osobně bych použil XmlWriter a jeho výsledek - string - si držel v cache. Na úplný závěr se jen přídám k autorovi, protože si myslím, že handlery, společně s httpmoduly, jsou velice užitečná věc a dokáží řešit spoustu úkolů, které se někteří jedinci snaží "nacpat" do BasePage, případně Global.asax. Díky za pozornost

Avatar

Autor komentáře: T

Datum vložení: 25.4.2006 22:08:19

Suhlasim, ten XmlDocument je v tomto scenary absolutne neefektivny medziclanok(rychlost/pamat). Zaroven modul neriesi cachovanie. Vyhoda pouzitia http handlera spociva v tom, ze neprechadza celym zlozitym "spracovanim" ako .aspx page, nie v tom, ze by sa tam generovalo cosi tajomne na viac, coho sa neda zbavit(response.clear). Co sa tyka pripony, moze byt akakolvek staci na nu asociovat aspnet_isapi filter na IIS. Niektore pripony ho asociovany maju. Dalsim krokom je priradenie http handlera, ako su asociovane defaultne najdeme v machine.cofig. Tiez mi nie je jasne, ako si autor predstavuje, ze IIS a .NET F. obsluhuju requesty, ked si mysli, ze koli kazdemu sa vytvara novy process (která indikuje, jestli může jiný proces využít instanci daného HTTP handleru).

Avatar

Autor komentáře: rarouš

Datum vložení: 23.4.2006 8:16:29

Osobně bych taky nepoužil XmlDocument, více sympatičtější a přehlednější je mi způsob, kterým to dělá dasBlog. Pro RSS mají objektový model, který se na výstupu serializuje do XML. Nevím jaké jsou výkonostní rozdíly, ale z pohledu programátora je to mnohem jednodušší a přehlednější, nehledě na to, že nemusíte znát RSS, vše vám napoví Intellisense. :)

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 23.4.2006 13:10:43

Jestli je třída napsaná pěkně, výkon tím tratit nemusí ;-) Možností, jak vyplodit xml programově je hodně a nekladl jsem si za cíl polemizovat nad tímto problémem. To je ostatně na každém programátorovi... spíše jsem chtěl zaútočit na používání http handlerů pro rss...Pro extremní výkon by samozřejmě byl lepší výše zmiňovaný writer, pro komfort programátora nějaká třída k tomu přímo určená.. Všechny tyto techniky mají ale společné právě to, že by měly být včleněny do samostatného http handleru.. ;-) Nicméně za mě i za čtenáře děkuji za věcné a konstruktivní připomínky!

Avatar

Autor komentáře: DavesMan

Datum vložení: 27.4.2006 15:18:50

.NET sice nemusim (a ani ASP.NET, C#, ... neumim), ale viděl jsem feed (tušim zboží pro Centrum), kterej byl "nacpanej" do JSP stránky, místo, aby dotyčný napsal rovnou servlet. I když v tomto případě je to "menší zlo", protože z JSP stránky při prvním použití udělá kontejner servlet (ve kterym je ale i tak spousta zbytečností, který pro vygenerování XML nejsou vůbec potřeba).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz