Starší komentáře ke článku: shamseya.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: LuxuryGamestyle

Datum vložení: 28.12.2005 2:01:33

Pěkné stránky :D Výhrady co mě napadají: - některé (většina) fotografie na stránkách by si zasloužili alespoň menší úpravu.. pohrát si s kontrastem a jasem.. je to za pár vteřin a výsledek by vypadal o mnoho lépe. Ať už jde o tu buchtu v logu, dvě fotečky v kontaktech a vlastně i fotky ve fotogalerii (kdyžuž jich je pevný počet(=14), tak to zas tolik práce není). Náhodná změna pozadí - sice pěkný nápad, ale podle mě zbytečnost. Některá pozadí zbytečně webu ubírají "až moc" na kráse. Klidně nechte jedno nejlépe padnoucí a ještě si s ním trochu pohrajte, aby lépe sedělo k celému webu. Všechna pozadí mají jednu společnou vlastnost, vypadají nějak "světle" oproti zbytku webu.. Samotný web a pozadí mají možná společně téma (orient), ale mají úplně odlišný styl a dohromady je to pěst na oko, mohlo by to vypadat daleko líp. Ikdyby se použila jen nějaká vhodně vybraná barva jako pozadí.. Jinak k záhlaví stránky - tady by myslím stačilo text ztučnit a vypadalo by to o poznání lépe. Jo a vycentrovat. ;) Vlastně klidně byste jej mohl udělat podobným stylem jako hlavní banner, jak web začíná tak by klidně mohl i končit. Včetně stejného oddělení obsahu od zbytku tím přechodem jako nahoře. Kvalita obrázků - logo a i ikonky W3 validity v záhlaví.. nějak "nevyhlazené".. Nějak to nechápu.. vždyť je rok 2006, už není potřeba stahovat velikost obrázků takto viditelně na úkor kvality. Topmargin, bottommargin - každopádně bych dal obě hodnoty na stejno. Nejlépe by to asi vypadalo na 0. Menu - pěkné, reagující na pohyb myši.. ale něco mi tam furt chybí. Jednak bych asi nějak zvýraznil sekci, kterou mám zrovna rozkliknutou a deaktivoval u ní mouseover. A také bych možná trošku zvýraznil texty v něm, podle mě by tomuto stylu sedlo něco výraznějšího. Ještě při mouseoveru bych tu šedou nechal přejít směrem doleva do bílé. Takhle to vypadá trošku useknutě.. Jinak layout obsahu samotného, nic moc: O MĚ - ještě celkem ok KURZY A AKCE - no, nelíbí se mi to.. asi hlavně použíté oddělování pomocí HR (či co to je ta "šedá lajna" - aspoň to tak vypadá;)). A určitě bych tu "šedou lajnu" nedával i na spodek pod všechen obsah. FOTOGALERIE - no, vypadá to fakt divně.. asi bych udělal miniatury o stejné velikosti. A po kliknutí otevíral full-size obrázky v novém okně, kdyžtak si přečtěte můj komentář u webu Poldy, jestli vás zajímá proč. Znovu to tu psát nebudu ;) KONTAKT - tolik místa mezi obrázky a texteM?? No, předělat.. obrázky s upraveným kontrastem blíže k textu. Jestli tam "nemáte co dát" tak to alespoň vycentrujte, nebude to působit tak "poloprázdně". Volné místo se rozloží rovnoměrně. Suma sumárum to na mě působí nějak "nekomerčně", jakože pod tímto pojmem si představuju "No money, můžu to trochu vosrat". Obvzvláště oproti některám vydařenějším dílkům z vašeho portfolia. Stačilo by málo a web by vypadal o třídu "profesionálněji".

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 28.12.2005 12:12:06

- menu bych udělal jako seznam (při vypnutých stylech jsou "napláclé" vedle sebe na jednom řádku) - u nadpisu sekce bych dal pryč to ">", při tisku to vypadá blbě - nadpis sekce by se měl udělat jako h2 a jako h1 dát nadpis celého webu, při vypnutých stylech (nebo při tisku) není poznat, o jaký web jde - při tisku se tiskne i menu a patička -> pro lidi, kteří si stránku tisknou, to nejsou vůbec důležité věci...

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 2.1.2006 13:30:32

>- nadpis sekce by se měl udělat jako h2 a jako h1 dát nadpis celého webu, při vypnutých >stylech (nebo při tisku) není poznat, o jaký web jde To bych zase ja nedelal a v H1 bych dal napis, ktery bude identifikovat aktualni stranku. Vzhledem k tomu, ze nazev webu neni vubec SEO zajimavy, byla by blbost davat jej do H1.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 28.12.2005 12:35:17

Zaujal me jeden vas vzorek pozadi. Opravdu povedeny. Nechapu, jak neco takoveho dokazete stvorit. Vyhrady bych mel ale k celkovemu dojmu. Nektera pozadi se k webu vubec, ale vubec nehodi. Navic je nahodne (?) menit na me nepusobi dobre... :o(

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 28.12.2005 20:06:19

Velmi dobre a kvalitni stranky az na nejake nedostatky: Myslim ze by pozadi melo byt na vsech strankach stejne, dole v paticce je napsano XML 1.0 tak si to opravte na XHTML :) Mozna bych zvazil pouziti modu_rewrite pro hezci url, osetril serverove chyby ( 404, 500...) Kontkt >> proc je tam odkaz na ten web, neni to zbytecne? nebo jen chcete dalsi zpetny odkaz? :). Mozna bych take pridal primo formular pro vyplneni a odeslani a email prevedl do podoby neco(zavinac)example(tecka)com Aby nepribyval pocet spamu Nejvetsi minus je podle me staticky title na vsech strankach a nedostatecna klicova slova, popis.

Avatar

Autor komentáře: radsi anonym

Datum vložení: 29.12.2005 0:13:30

Nejsem o nic lepsi, ale stejne ses pekna lama, Vasku.

Avatar

Autor komentáře: grer

Datum vložení: 29.12.2005 9:44:54

:-o

Avatar

Autor komentáře: LuxuryGamestyle

Datum vložení: 29.12.2005 11:52:09

přesWědčivé argumenty ;) ...taky bych se pod to nepodepisoval...

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 29.12.2005 21:52:15

na co se podepisovat, když si každý zjistí, že stejnou IP má o kus nahoře Adam Vašíček... tohle je nevýhoda Intervalu, že zobrazuje IP adresy (celé)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 29.12.2005 23:12:34

Interval.cz je odborné médium a diskuze pod články je určena pro seriózní výměnu názorů. Pokud má někdo důvod se za své názory stydět, nemá zde co pohledávat. (A ne, IP není ani soukromé, ani nepodléhá zákonu na ochranu osobních informací.)

Avatar

Autor komentáře: LuxuryGamestyle

Datum vložení: 30.12.2005 0:47:46

Tak to jo.. nějak mi nepřišlo důležitý se dívat, kdo to mohl psát.. Ale vypadá to s tou IPinou fakt niceovně :D O tom jak s IPinou někdo nakládá tedy rozhoduje jen majitel serveru? A může s ní dělat cokoliV??

Avatar

Autor komentáře: Otto

Datum vložení: 31.12.2005 1:29:29

nemůžu si pomoci, ale ten obrázek v záhlaví na mne působí rušivým dojmem...

Avatar

Autor komentáře: rel(ative)

Datum vložení: 2.1.2006 13:27:00

Celkem ok, jen mam dve poznamky: 1/ Nemyslim ze je dobre zacinat web rubrikou O mne. Myslim, ze uvodni stranka je proste uvodni stranka, alespon mam pocit, kdyz jsem nekde dal na webu, ze se chci vratit na zacatek a vy tam zadny zacatek nemate, jestli mi rozumite... s tim souvisi i ABSENCE ODKAZU NA 'index' NA ZAHLAVI!!! 2/ ty pozadi jsou pekny, ale nejak pomalu se nacitaj... ze by pomaly server?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz