Starší komentáře ke článku: siteone.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 28.7.2006 5:04:31

Prosím nenahnevajte sa na mňa, možno to bude tým skorým časom ale: celkový dojem u mňa: pod 10%. Prečo? Aby som jednoducho zistil, čím sa firma zaoberá, musel som očami prejsť doslova celú stránku, kým som na to narazil vpravo dole. Dokonca na niektorých podstránkach, napríklad kontakt, už táto informácia nie je vôbec. Byť vaším návštevníkom cez google, nemám absolútne tušenia čím sa firma zaoberá. Aj teraz po preštudovaní ponuky služieb mi to spadá pod šedý priemer "webdesignu". Tomu sa dnes venuje hociktorý Honzík (ospravedlňujem sa za náhodný výber mena, myslím, že urážlivcov aspoň čiastočne uspokojí, že i ja som nositeľom jeho spisovnej slovenskej varianty). Jednoducho ponuka vašich služieb je fádna. Ak chcete na takomto poli dnes preraziť, musíte byť iní. Inak mám pocit, že vám ide iba o peniaze... Ku grafike: niektoré časti na mňa robia dobrý dojem, vyznievajú naozaj moderne (grafické spracovanie formulárov, hlavička (i keď bez poriadneho podnadpisu), celková jednoduchosť). O to viac zabolí, ten obrovský modrý nič nehovoriaci hviezdičkový pás. Čo to je? Máte radi Star trek? Ja naozaj nevidím dôvod vkladať tam takú ozrutu - pri čítaní som si neustále uvodomoval jej zbytočnosť a znervózňovalo ma to. Zhrniem môj názor: stránka určite nebola robená amatérom, lenže ten neamatér si na nej nedal záležať. Ako prezentácia grafickej a technicke úrovne je to v poriadku, obyčajná tuctová stránka, lenže... Čo keď zákazník bude požadovať stránku, ktorá mu aj niečo zarobí. Ako mu ju ponúknete, keď tá vaša je iba relatívne pekná a dobre technicky spracovaná (to iba predpokladám, aby som sa vyhol útokom ľudí, ktorí ma odsudzuju za môj koníček - prechádzanie stránok validátorom).

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 28.7.2006 7:18:54

U prezentace webového studia bych předpokládal, že taková základní věc jakou je nastavení barvy pozadí stránky, bude vyřešena. Kdybych měl být Vaším zákazníkem, toto by byla asi první věc, která by mě odradila. Grafika je poměrně střídmá, ale to asi není příliš na škodu. Líbí se mi maskot firmy. Pokud jde o ten obrázek v hlavičce (jestli jsem to pochopil, je to nějaký flash), tak se mi moc nelíbí to, že za prvé není na každé stránce stejný (proč je na úvodní stránce dvakrát vyšší obrázek než jinde) a pak to, že se při přechodech mezi stránkami pořád znovu načítá. Nebylo by lepší vyhnout se flashi a použít raději statický obrázek, který by se jednou nakešoval a pak už se znovu nenačítal? Přiznávám, že nemám rád zbytečné flashe. A když už je použit flash, nebylo by lepší jej oživit například tím, že by kolem toho stromu občas proletěla ta včelka a udělala nějaké veselé gesto (třeba zamávala na uživatele, nebo na něj vyplázla jazyk nebo tak něco)? Pokud jde o samotný kód stránky, tak vypadá celkem dobře (nezkoumal jsem úplně podrobně), ale například hlavní menu bych udělal jako seznam UL LI.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 28.7.2006 7:42:03

Flash v horní části prezentace mě skutečně irituje. Nechápu, k čemu je tam dobrý - informační hosnotu zjevně nemá žádnou (i bez něj vím, jestli je noc nebo den) a estetická hodnota je minimalizována tím, že v každém ze tří prohlížečů, které běžně používám, vidím něco jiného, přičemž v jednom z nich (shodou okolností v tom nejpoužívanějším) vidím jen hloupý prázdný čtverec. Aplikace evidentně selhává v určení, kterému klientovi má posílat Flash verzi a kterému "noflash". Lepšího výsledku s menším úsilím lze dosáhnout obyčejným gifem, který je možno posílat všem prohlížečům stejně... Navíc kombinace Flashe a JavaScriptu je velmi hloupá, protože pokud jen jedna z těchto technologií nefunguje podle očekávání, nefunguje vůbec nic. A protože JavaScript bývá například blokován na firemních proxybranách, tedy právě potenciální zákazník neuvidí nic.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz