Starší komentáře ke článku: skolkakoralek.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Radovan

Datum vložení: 4.10.2004 1:08:13

zvlášní :- ) že bych to menu někde viděl --- <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.czech-beauty.cz/' target='_blank'>http://www.czech-beauty.cz/</a>

Avatar

Autor komentáře: kevin

Datum vložení: 4.10.2004 6:38:27

nějak mi grafika toho menu připomíná výtvory Xary Webstyle :)

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 4.10.2004 7:30:41

(nepochopitelnou nechuť tvůrce používat element "strong") když jsem ho minule používal v jiném webu k zvýraznění textu tak jsem tady byl kritizován, proč nepoužívám CSS. A teď zase opačně. Jak to tedy mám udělat RIGHT?

Menu je děláno v XAŘE - nemohu za to , že už ho někdo použil v nějakém pornu ...

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 4.10.2004 7:48:55

<span class="textstrong">Mateřská škola Korálek</span> - tohle myslím je trochu zbytečné, není důvod nepoužít element, který je ke zvýraznění části textu určen (ať už STRONG nebo B - to záleží na tom, co chcete zvýrazněním říci). Pokud se týká navigace - já osobně nevěděl, že to není vaše originální práce. A v případě, že použijete software typu XARA, riskujete vždy, že někdo podobný motiv už někde použil.

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 4.10.2004 12:02:42

No já jsem původně používal tag strong, ale někdo mě za to zkritizoval tak jsem to chtěl řešit takhle pomocí CSS - osobně mě to také přišlo nelogické, ale chtěl jsem být in. Teď je mě vše jasné Děkuji

A poznámka k menu nebyla míněna na Váš článek, ale na první dva komentáře. Xara je produkt, který slouží k vytváření různých menu a banerů z jejich předpřipravených šablon a proto není důvod se stydět je v rozumné míře používat. Mě jenom vadí, že to od nich vyznělo jako by jsem to menu ukrad.

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 5.10.2004 11:51:06

spíš jde o to, že je to menu překombinované, lepší by bylo použít seznam (ul + li) a napozicovat jen ten první div, ve kterém to celé menu je
a s tím url by chtělo opravdu něco udělat :)

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 7.10.2004 14:28:57

protože menu je děláno pomocí změny pozadí

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 4.10.2004 8:55:45

zdravim, zvazil bych zmenu jmena ci dat do domeny pomlcku, ja uz tam videl oralek ;))), nez jsem se pres to "kako" dostal ke koralku tak mi to chvilku trvalo ;)))

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 4.10.2004 10:05:27

To jsi videl peknou vec - ja jsem zase to "koRalek" pochopil jako "kořalek" (sorry za diakritiku) - takova skolka kořalek je taky fajn ... :)

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 4.10.2004 11:56:38

ještě že to tady nečtou :)) to by koukali

Avatar

Autor komentáře: Igor Jamnický

Datum vložení: 4.10.2004 14:50:46

Stránka urobila na mňa dobrý, svieži dojem, ktorý sa trocha pokazil po zistení, že menu bolo prevzaté z iného zdroja.
Stránka dobre pracuje na IE aj vďaka absolútnej výške písma (čo si už všimol aj p.Plaváček) . Pri ostatných prehliadačoch pri zväčšovaní písma dochádza k pretekaniu textu cez ohraničenú plochu pre zobrazenie stránky.
Je to zapríčinené absolútnym polohovaním všetkých blokov "div" a nastavením pevnej výšky a šírky blokov. Pri Opere obrázky na spodku stránky zasahujú do textu a spodný okraj je malý. Naopak v Konquerore spodný okraj je tak veľký, že rolovaním stránky sa zobrazí len pozadie.
CSS štýly: nastavenie parametrov v menu1, menu2 atď. sa opakuje, nešlo by využiť pre spoločné parametre class a id ponechať len pre background?
Pretekaniu textu cez hlavný rámček by sa dalo zabrániť použitím float: left alebo float:right namiesto position:absolute pre stlpce.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 4.10.2004 16:46:20

Plaváčkova slova "...<I>v duhových barvách vyvedený nadpis</I>..." bych moc neřešil (pokud jsem je správně pochopil jako kritiku), nadpis bych nechal. Když se ale podíváte na stránku jako celek, tak s nadpisem neladí jak menu, tak i ti různí motýlci a ptáčci, které bych nejspíš z designu vypustil. Dál bych stránku nezužoval výškově a nechal bych jí nějaký ten prostor dole, což platí zejména v Ze života školky, kde by pak mohla zůstat fotka v pravém horním rohu. Web by možná vypadal zajímavěji s elastickou šířkou, což ale představuje usilovnější práci. Místo stínů bych fotografiím přidělil rámeček, který by je zvýraznil.
To by bylo v krátkosti asi tak vše...

Avatar

Autor komentáře: Hynek Zatloukal

Datum vložení: 5.10.2004 15:54:27

Tak menu mi neladí s dedsignem stránky (nemám nic proti Xaře Webstyle).
Kód: nechápu, proč webmaster má stránky napsané v XHTML 1.0 Transtitional čí jak se to píše, když to (skoro) ladí s XHTML 1.0 Strict.

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 5.10.2004 16:14:43

Ano, Doctype by měla být podle použitých CSS spíše ve STRICT, jak tu již bylo poznamenáno. Také se menu udělat přes seznamy CSS, prostě ještě dost práce.
Celkový dojem stránky se mi zdá solidní. Grafika menu však nekoresponduje s celkovým pojetím stránky, takže tím pádem menu dost trčí ven, ale nebudu opakovat, co zde již bylo řečeno.

Avatar

Autor komentáře: r09

Datum vložení: 6.10.2004 23:47:43

Vy se tady rozplyvate na technikou, ale co ty deti???

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz