Starší komentáře ke článku: slavkovice

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 11.4.2003 6:43:48

<B>Hodnocení z hlediska běžného uživatele:</B>
Design včetně barevné kombinace sympatický a ladící k tématu webu, jinými slovy, dá se na to koukat, jo jo, to by šlo. A ejhle, zabrousím do fotografií, chci se vrátit na stránku Aktuálně a Error 404 - soubor nenalezen? Ale, ale. Nevadí, mám tlačítko Zpět tak klikám. Koukám na výsledky zápasů, ale co to? Není to česky, místo <B>Š</B> čtvereček? No, domyslím si to, proč ne, jsem uživatel chytrý a inteligentní. Naštěstí ve Statistikách už jsem se češtiny dočkal, je to dobrý. Jsem tu poprvé, koukám na Program, jenže... co je to za zkratky? VAT - SLA? SLA - JAM? Netuším a dumat nad tím se mi nechce. Seznamka a hokej??? Ahááá.. to je reklama, ale je vlevo i vpravo, to mě zmátlo. No nic, vytisknu si Soupisku a Statistiky a doma si pročtu, v práci nemám moc času... safra, to je zase zbytečný barvy, tiskne mi to i menu a reklamy, ach jo... Příště asi zkusím jiný web. Tenhle není moc přítulnej pro nás obyčejné návštěvníky.

<B>Z pohledu tvůrce webu:</B>
Jako obvykle, chybějící DOCTYPE, takový folklór českého internetu. Nevhodně definovaná rodina písem, z toho vyplývá i nefukčnost češtiny na některých stránkách. Mulión (vysvětlím - mulión je o něco méně než milión) vnořených tabulek, každý řádek tabulky definuje nejen šířku ale i výšku a kód narůstá do obludných rozměrů. Na druhou stranu je dobře, že zjistím, jaký je dneska den. Odkaz na neexistující stránky hovoří jasně o tom, že fáze testování webu byla mírně řečeno odbytá. Designu jako takovému se moc vytknout nedá, hodí se k tématu. V Mozille se rozsype hlavička stránky a naruší tak docela zajímavý vzhled menu. V Opeře se mi pro změnu nezobrazí žádný text na hlavní stránce a na stránce Výsledky taky nic. Úvodní stránka má téměř 300 KB... no, to je asi na modemisty dost silný kafe, ale pro ně zřejmě tento web není určen. Je mi to moc líto, ale hodnotit tento web kladně prostě nemohu. Je to špatná práce a u firmy LAPA DESIGN bych si nikdy tvorbu webu neobjednal.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 11.4.2003 7:49:37

Mam takovy pocit, ze to ani neni firma. Jeden clovicek udelal jeden web a hned si mysli, ze si zalozi "firmu". Zadny zaznam v rejstriku, ale mozna jsem se prehledl. A navic v kontakt e-mail, ktery patri jine firme...

Avatar

Autor komentáře: webmaster HC Slavkovice

Datum vložení: 11.4.2003 18:52:44

Zdravim,
sem rad, ze jsem sklidil takovou skvelou kritiku. Konecne nekdo umi radne ohodnotit stranky. Jinak abych se k tomu nejak vyjadril... No, myslim, ze ve vsem mate zhruba pravdu. Jsem v tomhle oboru zacatecnik a mam se este hodne co ucit. V brzke dobe hodlam stranky pozmenit, takze jestli mate dalsi pripominky k temto, tak jen tak dal, at ty nove vypadaji k svetu.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 11.4.2003 19:28:30

Me se jako uzivateli (a to nijak jednoduchemu ale celkem narocnemu) stranky libi po graficke strance a obsahove take nejsou spatne. Spatne odkazy ap. to je samozrejme chyba, stranky se nacitaji tak 20sec (56kbps), a asi by to opravdu chtelo testovat i jinych browserech nez v IE.

Jenom si nemuzu odpustit poznamku na p. Lesetickeho. Asi byste si mel nejdrive zamest pred vlastnim prahem, napr. napivu.com je sice stranka s krasnym zdrojakem, ale k cemu je to uzivateli, kdyz ho odradi ten strasny design??

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 12.4.2003 7:51:26

Máte pravdu, design Napivu je fakt divoký, omlouvá mě snad jedině to, že takový měl být, protože to vyplynulo z přání vlastníků domény. Ale abych vás uklidnil, na novém designu se pracuje a to v souvislosti s tím, že měníme doménu na Napivu.cz. Ale čistě mezi námi... hodnotit design stránky je vždycky věc ošemetná, protože ne každému se líbí všechno. I v této rubrice se raději vyhýbám subjektivnímu hodnocení grafiky.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 12.4.2003 13:06:40

V tomto s vami ovsem souhlasim.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 13.4.2003 22:27:20

Nemyslim si, ze mate pravdu i design ma sva pravidla a rozhodne by se tad y hodnotit mel...pokud stranky funguju, do zdrojaku se nikdo nediva /myslim tim uzivatele/, ale design jej ovlivni pri nazoru na stranky hned...To je muj nazor.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 13.4.2003 22:50:14

Design by se tady hodnotit měl, v tom s Vámi souhlasím. Měla by se hodnotit ovšem jeho technická a funkční stránka - o tom je Interval, o technických záležitostech pro odborníky. A každý, kdo se sem přihlásí, projevuje mimořádnou statečnost (vystavit se kritice) a zároveň zájem mít nejen líbivé, ale také technologicky čisté stránky ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz