Starší komentáře ke článku: sportovnivozy.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: bambus

Datum vložení: 31.10.2007 7:48:18

Přejí pěkný den, vezmu to hezky od začátku. 1. Design mi přijde nezajímavý, nezaujal mě možná až moc (modré) je to ale subjektivní takže každý podle svého gusta. 2. Menu webu je tak nenápadné že jsem ho v první chvíli vůbec nenašel. 3. Zdrojový kód mi přijde moc neupravený a těch tabulek :-(. Dále se mi vůbec nezamlouvá ten JS přímo v indexu, to bych tam nedával, lepší do externího souboru. Celkové bych řekl slabší průměr, nemám moc času to podrobněji hodotit, avšak na první pohled mě zaujali tyto věci. PŘEJI HODNĚ ZDARU

Avatar

Autor komentáře: prejezd

Datum vložení: 2.11.2007 3:55:54

[i]a těch tabulek :-([/i] Čau. Prosím řekněte mi pádný důvod , proč je tak špatné dělat stránky pomocí tabulek? Stránky už dělám nějaký čas, sám sem tabulky opustil...více méně kvůli tomu, že to prostě tění IN. Slyšel jsem už pár důvodů proč tabulky ne, ale žádný pro mě není dost pádný. Napíšu můj seznam pro a proti tabulkám a budu rád, když přidáte Vaše postřehy - pomocí tabulek se netvoří stránky, ale formátují tabulková data - tabulkové stánky se pomalu načítají (Můj názor: o kolik to tak může asi být, 1 nebo 2 sekundy při vytáčeném připojení? Sám sem ho měl a dopředu počítám s tím, že to tak nepofrčí a připojení k internetu se stále zrychluje a proto bude tento argument za pár let naprosto irelevantní.) - vyhledávače je hůře indexují (Můj názor: těžko říct jestli je to pravda) + vytvoření dvou, tří, čtyř ... sloupcového layoutu je bez problémů + všechny prohlížeče zobrazují tabulky korektně a tím se vyhnete optimalizaci pro vyhledávače (Můj názor: pochopit jak funguje position v IE a jak v Mozille je na pů roku studia) + když někdo neumí udělat netabulkový layout, tak se ze stránky stane paskvil plný dvů, spanů... + návštěvník stránek nepozná co je to za layoput Pro mě je to zatím 4:3 pro tabulky. Budu rád za každý názor pro beztabulkový layout, abych si obhájil, že to taky tak dělám :) Předem děkuju za Vaše názory. Mějte se Prejezd

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 2.11.2007 9:07:50

Jeden pádný důvod proti tabulkovým layoutům se skrývá za Vaším tvrzením, že [i]...všechny prohlížeče zobrazují tabulky korektně[/i]. To je totiž pravda pouze pokud používáte některý z desktopových prohlížečů ve spojení s monitorem dostatečné velikosti (a jste-li přitom "normální", tedy nehandicapovaný člověk). Jakmile použijete jiný typ klienta nebo jiný typ zobrazovacího zařízení, toto tvrzení pozbývá platnosti. A hádejte, kolik lidí má dnes MDA nebo PDA? Hodně, hlavně těch bohatších a tudíž i koupěschopnějších a tudíž...

Avatar

Autor komentáře: Railbot

Datum vložení: 7.11.2007 15:48:42

Já bych jen dodal, že tabulky se nevykreslují pomaleji v závislosti na druhu připojení, ale v závislosti na prohlížeči, který s nimi může mít problém a pomalu je renderovat. Navíc není hloupé o tom diskutovat? Tabulky jsou zkrátka pro tabulková data, ne pro layout stránky. Sémantika. Už jen to každý rozumný člověk pochopí.

Avatar

Autor komentáře: PK

Datum vložení: 1.11.2007 2:15:57

Omlouvám se za mírný OT, nicméně... Standardní, píše se standardní :), ani nadstandardní výbava není výjimkou.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 2.11.2007 0:05:45

Pošedlé barevné ladění není zrovna nejlepší volba. Stránka postrádá barvy. I šedá má své uplatnění. Né však na webu o sportovních vozech. Zkuste se inspirovat u ostatních webů zaměřených na auta, např. http://www.skoda-auto.com/cze/ má SUPER web.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 3.11.2007 16:44:47

Nejsem webdesigner. Snazim se web hodnotit hlediska uzivatele, kterym potencionalne jsem. Web mi pripada barevne mirny, zajimavy, protoze grafika neotravuje at je na hlavni strance zobrazena jakakoli paleta barev vozu. Co bych osobne uvital by bylo menu nahore. V levem sloupci mi nepripada nejlepsi. Jsou-li lepsi tabulky anebo neco jineho nemohu hodnotit, tomu nerozumim. Mozna je i zbytecne davat na hlavni napis zbytecny efekt. Web skodovky je asi lepsi, ale to se neni cemu divit, pracuje na tom cely tym lidi, ktery nema nic jineho na starosti. Nenechte se odradit. Mozna bych na web pridal i nejake zajimave stranky prave o sportovnich vozech. Dodalo by to veci na zajimavosti a navstevnici by se mohli vracet. Hodne zdaru.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Hák

Datum vložení: 3.11.2007 20:29:09

Děkuji všem za názory. Rád bych na ně reagoval. 1. Takto dlouhý JS nemá opravdu v indexu co dělat, dám ho do toho externího souboru. Díky. 2. Tabulky používám pouze pro zobrazení jednotlivých aut, nikoliv jako layout. Layout je vytvořen přes divy. Mohu to takto nechat, když používám pevnou šířku webu, nebo je lepší se zbavit všech tabulek na webu a nahradit je plovoucími divy? 3. Nejsem grafik, takže opravdu design stránek může působit amatérsky. Šedo-modrou barvu jsem volil úmyslně. Původní můj záměr byl udělat nenápadnou a nerušící grafiku, aby vynikly barevné sportovní vozy. Ale je pravda, že by web mohl být barevnější a veselejší. Tuhle práci ale asi možná nechám do budoucna pro nějakého profi grafika. 4. Dozvěděl jsem se, že "standartní" i "standardní" je správně, prý pravidla dovolují oboje, ale možná se to změnilo, jak to je tedy správně? 5. Menu je asi opravdu potřeba upravit. Nemá prosím někdo nějaký nápad, jak jej změnit, pokud bych ho chtěl nechat v levém panelu? Nějak mi došla fantazie. Na horní část bych to radši nedával. Jirka: Děkuju za podporu. Informace bych postupně rád rozšiřoval, taktéž recenze aut, ap. Jinak nepochopil jsem tvojí větu "Mozna je i zbytecne davat na hlavni napis zbytecny efekt." Jaký efekt máš prosím na mysli? Budu rád za jakoukoliv další kritiku a nápady. Díky.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 3.11.2007 21:13:27

ad 2) V podstatě je Vaše použití tabulky pro prezentaci katalogu aut (tedy "tabulkových" dat) správné. Přesto bych doporučil použít spíše plovoucí divy (na způsob fotogalerie). Pevnou šířkou webu bych se neupokojoval, protože řada desktopových prohlížečů umí šířku měnit, i když je pevně zadaná, a všechny ostatní prohlížeče to dělají běžně (anžto je to pro ně existenční nutnost ;-) ad 4) Nevím, z jakého zdroje jste čerpal, nicméně [i]standard[/i] je v češtině "norma" a [i]standarta[/i] je "zástava" (tedy druh praporu). Slovo [i]standardní[/i] tedy znamená "shodný se standardem, běžný", zatímco slovo [i]standartní[/i] je paskvil, který nic neznamená (v celém jazykovém korpusu existuje vlastně jen jedno slovo s touto koncovkou). Nevím, kdy se tento zápis kodifikoval, zcela určitě se na něm ale v posledních letech nic neměnilo. Viz též http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#standard ;-) ad 5) Třeba byste mohl najít inspiraci na http://css.interval.cz/menu/ ;-)

Avatar

Autor komentáře: ASH721

Datum vložení: 7.11.2007 17:35:34

[b]Layout:[/b] Jelikož se jedná v mnoha případech o luxusní vozy, myslím, že by si web zasloužil i luxusní vizuální zpracování. K barvě bych řekl to, že osobně bych při takovém tématu bez rozmýšlení zvolil červenou barvu místo šedé a více než kdy jindy bych koukal na detail. [b]K designu jednotlivých boxíků:[/b] Je pravda, že klást důraz na design obsahu namísto přeplácávání layoutu není špatná volba. Ale ani ty boxíky s obsahem moc vzhledně nevypadají. - text je nalepený na okraje - fotky se tam tak nějak poflakují ze strany na stranu, nejsou zarovnané (v ie, ve ff i v Opeře) - boxíky mají stejnou barvu pozadí jako stránka a zároveň mají border. Mě osobně to přijde zbytečně rušivé. Zvolil bych na pozadí boxíku jiný (spíše světlejší) odstín než na pozadí stránky. [b]Zpeněžení:[/b] Netuším, jak to máte zařízené (a ani nežádám, abyste to tu rozkrýval), ale rozhodně bych hledal cesty jak získat provizi z prodeje auta. V některých případech by jedno prodané auto mohlo vydělat to samé, co reklama za pět let. Rázem by bylo i na luxusní design.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Hák

Datum vložení: 3.3.2008 19:52:05

Byly provedeny některé úpravy podle vašich připomínek. Budu rád za jakékoliv další názory. Děkuji.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz