Starší komentáře ke článku: Správce souborů pomocí DataGridu v ASP.NET - klientské skripty

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Michal Mocnak

Datum vložení: 23.6.2004 14:45:43

Zdravim, pri pouziti tohoto systemu mi nastal mensi porblem. Nemuzu editovat ani mazat soubory. Soubory nejsou uvolnene z pameti tudiz jsou porad otevrene. Staci kdyz se provede fce BindDataDrid(,,) a uz je nemuzu editovat...musim vzdy ukoncit proces ASP.NET abych je mohl rucne smazat..nevite cim by to mohlo byt ?? diky

Avatar

Autor komentáře: kjouba

Datum vložení: 24.6.2004 1:28:25

hm, divný, mě to občas udělá, že vyhodí chybu, že se souborem někdo pracuje, ale po chvíli - pár vteřin - už to zase pracuje, soubor se tak na po druhé, na potřetí podaří smazat nebo přejmenovat.
Že by tam někde chyběl destruktor nebo něco zavřít? Nic mě nenapadá.

Avatar

Autor komentáře: miner

Datum vložení: 20.2.2005 22:15:52

A jak nastavit přístupová práva k souborům? Ukázka u článku nefunguje. Když to rozběhnu u sebe, funguje to, až na to, že nejde mazat soubory. System.UnauthorizedAccessException. Jak nastavit práva, aby šlo mazat soubory?

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 10.3.2005 23:06:18

Ke složce, se kterou má "Správce souborů" pracovat, musíte nastavit oprávnění pro proces, pod kterým spouštíte vaše ASP.NET stránky - obyčejně je to místní účet ASPNET, tomuto je potřeba přidělit oprávnění číst, zapisovat, modifikovat a mazat. Případně byste mohl provozovat aplikaci s pomocí impersonifikace pod libovolným zvoleným účtem, ovšem to je nad rámec této diskuse.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz