Starší komentáře ke článku: SSH2 a jeho použití v PHP - transfery dat (SCP a SFTP)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: nerveless.one

Datum vložení: 3.8.2007 10:12:02

V příkladu u SCP přířazujete spojení do $spojeni, ale od ssh2_scp_send() dále používáte jako identifikátor spojení proměnnou $connection. Aneb kopírování z manuálu se občas nevyplácí :-).

Avatar

Autor komentáře: Martin Carbol

Datum vložení: 4.8.2007 18:27:13

Dobry vecer, mate bohuzel pravdu, obcas se to nevyplaci... :( Je take ale pravda, ze je to nejjednodussi zpusob... nez neco zdlouhaveho vymyslet. :) Necham to co nejdrive poupravit. Carbol M.

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 6.8.2007 16:38:51

Funkci rename() s protokolem SFTP používat lze. Uvádí to dokumentace a praktická zkouška to potvrzuje. Používá se tento zápis: rename("ssh2.sftp://$sftp/stary", "ssh2.sftp://$sftp/novy")

Avatar

Autor komentáře: Martin Carbol

Datum vložení: 6.8.2007 17:29:47

Dobré pozdní odpoledne, prakticky jsem to přímo nezkoušel (proto to také samozřejmě neuvádím), ale možné je všechno... Carbol M.

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 9.8.2007 13:06:42

Mohl by mi někdo vysvětlit v čem je SCP tak nevhodné a zastaralé? Díky.

Avatar

Autor komentáře: Martin Carbol

Datum vložení: 9.8.2007 14:46:29

Dobré odpoledne, nejlépe Váš dotaz zodpovídá wikipedia, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_copy . Mimo jiné je zde psáno o komplexnosti SFTP narozdíl od SCP... Většinou je více populární to, co je komplexní a řeší více najednou. Carbol Martin

Avatar

Autor komentáře: Radek

Datum vložení: 11.11.2007 5:12:57

Rad bych upozornil na nekolik drobnosti... Za prve fce unlink neni na mazani symbolickych linku, ale (znacne zjednodusene receno*) na smazani jakehokoliv souboru. Viz manual: ssh2_sftp_unlink — Delete a file. Za druhe, je sice pekne popsano scp, pak je receno, ze se nema pouzivat, ze se ma pouzivat sftp, ale uz neni popsano, jak pres SFTP prenest soubor. Je sice pravda, ze je to v manualu, ale kdyz uz clanek je vicemene rozvedeny preklad manualu, tak by mel obsahovat i toto.... ------- * Unixove systemy totiz odlisuji soubor a "vyskyt souboru v adresari". Rika se tomu hardlink. Kdyz vytvorim soubor v nejakem adresari, tak se soubor ulozi na disk a do daneho adresare se napise "tady je soubor jmeno1". Pak muzu snadno udelat link "jmeno2" na ty sama data. V tu chvili mam soubor jen jeden, ale dva jeho vyskyty v adresarich (naprosto rovnocene). Kdyz zavolam fci unlink (jmeno1), tak se proste smaze odkaz, ale soubor zustane, protoze se na nej jeste odkazuje jmeno2. Teprve kdyz smazu jmeno2, tak se soubor smaze - system si pro kazdy soubor eviduje, kolik ma jmen a pokud toto cislo klesne na 0, tak soubor smaze. A protoze vetsina souboru ma jen jedno jmeno v adresari, tak fce unlink vicemene funguje jako smazani. Naopak symbolicke linky, o kterych se autor zminuje, jsou jen obycejni ukazatele na soubor, neco jako zastupce z windows. Pokud smazu soubor, na ktery se odkazuje symlink, tak proste symlink ukazuje do prazdna a pri pouziti udela error.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz