Starší komentáře ke článku: Stránky pro různá zařízení na jedné adrese v ASP.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: ja

Datum vložení: 10.2.2006 14:52:45

Tak nevim. "Na rozdíl od podobné funkce v PHP, o které jsme již psali, za nás detekci typu a schopností zařízení totiž provede .net Framework sám." Proc je tedy ten kod narozdil od PHP tak dlouhy? :o)

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 12.2.2006 17:15:21

Ten kod je hlavně proto tak dlouhý, že využívá do detailu jemných nástrojů NFw a jeho konfiguračních možností. Jinak se to dá napsat také ala krumpáč na tři řádky a ty zbývající bude řešení case pro výběr zařízení. Na stránce pro přesměrování (která má vypnuté udržování stavových informací) zavedete prostor názvů Mobile a věc řešíte funkcí v PageOnload např. takto: Private Function IsMobileDevice() as Boolean Dim mc As MobileCapabilities = Request.Browser Return mc.IsMobileDevice End Function Pak stačí jen řešit typ zařízení a jeho vlastnosti při návratu True...a tam to ani v PHP není o nic kratší (jde o case nebo select programování). Samozřejmě slušný člověk ještě řeší výjimky v kodu pomocí Try-Catch-Finally, to jen tak na okraj.:))

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 15.2.2006 10:53:04

Nejak jsem nepochopil, jestli ty ruzne verze stranek jsou na jedne URL (a posila-li se pak hlavicka Vary), nebo jde o skutecne presmerovani na ruzne URL podle klienta. Diky, Leo

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 15.2.2006 20:03:59

To záleží na zpracování webu, možné je obojí. Teoreticky lze napsat web, který má jen jednu stránku a její obsah je vypisován archickým response.write či inputem do literal z vlastních objektů (definovaných v externích třídách) mime-type, doctype a stavové informace jsou nastavovány dynamicky a vše se rozhoduje již na této stránce (a není potřeba žádného přesměrování). Je to však velice náročné na programování. Pod .NET 2.00 to jde dokonce relativně elegantně řešit pomocí masterpages, ale připravit obsah takové master také není moc jednoduché. V každém případě však není nutno přesměrovávat na jiný subweb či web, stačí přesměrovat v rámci vlastního webu na stránku, která požadavek zpracuje žádaným způsobem. Mime-type a cokoliv dalšího - s tím můžete pod .NET (PHP, ASP) nakládat libovolně, pokud nepíšete špagety, ale máte slušně navrženou koncepci stránek. Ale možná Vám jen nerozumím a hloupě žvaním.:)

Avatar

Autor komentáře: houba

Datum vložení: 15.2.2006 20:25:52

hned v první větě se píše, že jde o redirektor, ne?

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 15.2.2006 22:55:45

Ale v nadpisu je "Stránky pro různá zařízení na JEDNÉ ADRESE" a to me zmatlo. Leo

Avatar

Autor komentáře: František

Datum vložení: 22.11.2008 22:33:49

Dotaz zní takto, nelze tohle hodit do Global.asax, tedy když se nejedná o zobrazující prezentace a tím by došlo k přesměrování na http://web.domena.cz pro WWW, pro mobil na http://mobil.domena.cz a pro WAP na http://wap.domena.cz.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz