Starší komentáře ke článku: svadeni.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 2.3.2007 12:28:47

Prijde mi hodne divne davat hned po H1 H4. Tahle struktura postrada logiku. Pomoci CSS se da poskladat dokument logicky, i kdyz vzhled bude stejny. Navrhoval bych posunout menu za obsah a pred obsah dat skryty odskok. Pomoci pozicovani CSS potom menu presunout zpet na puvodni misto. Zdrojak vypada ciste, takze nechapu tento kiks: <div class="perex" id="spa" height="150" width="100%" co to tam dela?

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hejda

Datum vložení: 4.3.2007 23:02:37

Občas mě zaráží s jakou suverenitou "autoři" stránek prezentují svá díla. Jsem autorem internetové seznamky http://www.nalovu.cz, pro stránku s hodnocením fotografií (http://www.nalovu.cz/hodnoceni) jsem si v roce 2004 vyrobil lištu s tlačítky pro ohodnocení fotografie. Na kritizovaných stránkách mi trochu vadí jedna věc: [b]autor si vzal mou lištu, vymazal z ní čísla napsal si svá. A nyní je to jako jeho dílo?[/b] Není trochu drzé toto vydávat za své dílo aniž byste mi to alespoň sdělil? ;) Vím, že na té liště to nestojí.... ale přecejen jsem na svou lištu pyšný :))

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.3.2007 23:52:05

Nevím, kdo z vás měl na svém webu diskutovaný prvek dříve. Nicméně, podíval jsem se do zdrojového kódu - způsob provedení hlasování se principiálně liší. Podíval jsem se na oba obrázky - nejsou identické, barvy i styl se mírně liší (čili nejde o "pouhé" přepsání čísel). Stejný obrázek jsem vytvořil pomocí filtru ve svém grafickém programu během několika vteřin (přesněji jsem použil jeden filtr na barevnou škálu a druhý na zakulacení tlačítek). Hovořit v tomto případě o krádeži je sice možné, ale vcelku bezpředmětné, krádež nelze prokázat. Dokonce nelze prokázat ani vzájemnou inspiraci, protože jde o velice běžný prvek, který kdokoli ze zúčastněných mohl vidět kdekoli na internetu, nikoli zrovna na jednom ze zúčastněných serverů. (A stejně dobře ho každý ze zúčastněných mohl vytvořit zcela nezávisle, nejde o žádné individuální umělecké dílo.) Stejné situace se řeší stejnými způsoby a stejné nástroje poskytují stejné výsledky. Rozumný člověk by takové věci měl chápat. (Nerozumný může založit další RIIA a začít porovnávat akordy, nebo spíše pixely ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hejda

Datum vložení: 5.3.2007 10:47:26

Děkuji za zodpovězení mé otázky, ikdyž tedy stále čekám na vyjádření "autora" - jsem jen zvědavý. Barevnou škálu pro ta tlačítka jsem tehdy ještě dělal ručně a shoda barev, rozteče tlačítek i přesné rozměry .... to je pro mně tedy opravdu fascinující náhoda :) Nyní už tedy vím, co si můžu v "tvorbě" dovolit :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.3.2007 11:08:00

Abyste mohl někoho popotahovat za krádež, musel by dotyčný buď použít přímo Váš obrázek (maximálně s úpravami prokazatelně dodatečnými, jako je například vlastní vodoznak na cizí fotografii), nebo by se muselo jednat o dílo uměleckého charakteru se snadno identifikovatelnými a nezaměnitelnými charakteristickými rysy - což je nemožné v případě obecného prvku, jako je tento, který je možno vytvořit standardními nástroji automatizovaně. V daném případě si můžete myslet, že ke krádeži došlo, nicméně to nemůžete říkat nahlas, protože by šlo o trestný čin pomluvy (viz Zákon č. 140/1961 Sb. Trestní zákon, $206 Pomluva, trestáno odnětím svobody až na 2 roky ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hejda

Datum vložení: 5.3.2007 11:44:17

Ano, toho si jsem vědom. Proto jsem nikoho neobvinil ale pouze položil otázku (za slovem krádež je otazník). Abych dostatečně objasnil svůj postoj k této věci: 1. Lištu nepovažuji za dílo 2. Nikoho nehodlám obviňovat ani žalovat 3. Jen mně fascinuje galaktická shoda náhod (také se jedná o seznamování, lišta je ručně uplácaná - nevygenerovaná, barvy jsou ručně nastavené) Vím jak jsem lištu vytvořil já, a jelikož jsem v tomto konkrétním případě použil celkem kuriozní postup (až zbytečně) ve skutečnosti chci jen vědět jak ji vytvořil tento "autor" a v jakém SW. Třeba mi nakonec poradí jak dělat i jiné věci automatizovaně ;)

Avatar

Autor komentáře: Michal Binka

Datum vložení: 21.3.2007 20:39:23

Nevylučuji, že jsem se u Vás inspiroval. Inspiruji se na mnoha portálech a pro Vás to může znamenat pouhou poklonu z mojí strany (nic více, nic méně). Každopádně bych rozhodně odmítal jakoukoliv krádež. Výsledek mojí práce je vždy originál, je to celek s mnoha prvky, které mohou někomu připomínat prvky, které už viděl někdy před tím někde jinde. Čekal bych spíše konstruktivní kritiku portálu, ale chápu potřebu upozornit na kreativní počiny nadějí českého webdesignu :-)

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hejda

Datum vložení: 5.3.2007 11:49:41

BOXY VPRAVO Opticky mi trochu vadí, že pod nadpisy v boxech v pravé části webu je vidět čára - písmo je přeškrtlé. V IE nelze zvětšovat písmo. Některé odkazy jsou podtržené a některé ne. Web má 3 úvodní stránky: (odkazuje na ni 3-mi způsoby) http://www.svadeni.cz/ http://www.svadeni.cz/uvod/ http://www.svadeni.cz/# Logo není klikací (spousta lidí ho tak dnes očekává). Jinak se mi celkem líbí nápad s postavičkama nahoře ;)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz