Starší komentáře ke článku: svatebni-fotograf.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pepa

Datum vložení: 17.5.2006 0:03:06

Kolik stojí bronzový svatební balíček? Jestli míň jak 2000kc, tak to beru i bez svatby.

Avatar

Autor komentáře: Romana

Datum vložení: 6.5.2009 0:27:06

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli mne nekdo doporucite nejakeho svatebniho fotografa? Kamarad mne doporucil tuto slecnu – http://www.connorweddings.com/ ..nemate zkusenosti? Termin se mne blizi, tak to chci mit vyresene.. Romana

Avatar

Autor komentáře: JMÉN0

Datum vložení: 17.5.2006 8:00:20

ten odkaz do fotogalerie je dost zavádějící, když kliknu na miniaturní fotografii čekal bych, že se mi daná fotografie zvětší namísto aby mne "poslal" normálně na úvod fotogalerie spojení malého f a silného s v logotypu webu mi moc nesedí nějak jsem nepochopil ikonku (snad domečku?) v levém rohu menu když jsem viděl odkaz "návod na použití webu", tak jsem myslel, že tam najdu nějaké vychytávky jako accesskey a tak a dočkal jsem se jen přepínání stylů, které je tak minimální, že jsem si ho nejdříve ani nevšimnul (proč se nemění i grafika? změna barvy písma je slabota) obrázek dvojice vpravo hlavičky bych vyhodil, je graficky "mimo" prostor webu, možná by šel použít jako podklad stránek termín "focení škol" se mi zdá jako nevhodný ny sice přímo vulgarismus, ale "fotografování" by bylo lepší

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 17.5.2006 8:26:34

Mě se na první pohled stránky docela líbí. Na pohled druhý už mám nějaké menší výhrady. Například to zavádějící chování u skoku do fotogalerie mi taky vadí (čekal bych rovněž, že při klepnutí na minuaturu se mi zobrazí velká verze). Navíc ve fotogalerii chybí obrázek "foto nevěsta a svědkyně v zámeckém parku v Roztokách u Prahy" (nezobrazil se). Navíc je tam nějaká chyba. Zobrazil jsem si reportážní fotografie a prohlížel je odzadu po jedné. Když to došlo až na tuto chybějící fotku, tak se fotogalerie asi přepne do svatebních fotografií a pak mi začne zobrazovat fotky ze svateb. Chtělo by to opravit. Pokud jde o kód stránek, myslím si, že i na horní menu mohl být použit netříděný seznam UL). V sekci head je několik neuzavřených elementů (např. link, meta, apod.), ale jinak se zdá být kód celkem dobrý.

Avatar

Autor komentáře: peter

Datum vložení: 17.5.2006 8:50:52

Tak toto kritizovat nemozem pretoze by som to lepsie nespravil. :-( Aspon co sa grafiky tyka. Musim sa este vela ucit :-) Ma to este zopar malych chybiciek v kode, ale inak to je super.

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 17.5.2006 10:32:12

Trochu mě mate odkaz [b]"Kdo jsme"[/b] Nemá tam být [b]kdo jsem[/b]? Nebo je pan fotograf šlechtic a vyžaduje onikání ? :)

Avatar

Autor komentáře: juk

Datum vložení: 17.5.2006 11:43:06

Poupravil bych ještě... - na úvodní stránce do fotogalerie je "[i]... - návod použití webu.[/i]" a v patičce "[i]ovládání webu[/i]", zde bych volil stejné pojmenování pro stejnou "věc"(cíl) - pak když už jste na dané stránce o "[i]ovládání webu[/i]", tak v patičce mi příjde zbytečné aby zmyzel odkaz na danou stránku na které jste (byl to zřejmě pokus o imitaci přepínání, ale...) spíše by měl odkaz zůstat a chovat se stejně jako odkazy menu (zvýraznit kde jste, to se týká i barvy), nebo rovnou udělat imitaci přepínače (tlačítka) - ano jsou to sice již jen "normální" odkazy, ale v tomto webu (designu) bych je spíše řadil k menu odkazům (kvůli důležitosti náplně daných stránek) - název odkazu na "mapu webu" by šel i zkrátit - stránky byly asi navrhovány pro IE, na stránce "[i]ovládání webu[/i]" by to chtělo úpravy např. pro FF ("lítají" tam nadpisy kde by neměly) - když se pohybujete ve fotogalerii "[i]svatební fotografie[/i]" a budete prochazet šipkama po jedne "vpravo" tak to místy přeskakuje pořadí (např. z 8 fotky hned na 10), ale zpět "vlevo" je to vpořádku (vypadá to jen na špatné linkování) - snad poslední věc která mě napadá... u "[i]fotoslužby[/i]" v jednotlivých položkách mi příjde bez efektu stávající zvýraznění klíčových slov vedle fotografií - doporučuji jinou barvu bez sitosti nebo sitost a barvu černou. (nevýrazné... a pro lidi se slabším zrakem.... "bez komentáře") - web jako celek je pěkný a to kupodivu i u vypnutých stylů. Jen ubrat mu na šířce kolem 37px by mu možná i přidalo na kráse - nazávěr - moje plus patří hlavnímu menu, které není tvořené "seznamově", protože právě u vypnutých stylů je to kupodivu zajímavé (ve zdrojovém kodů sice trochu přeSPANováno, ale naštěstí jen u "pár" položek :-)) To byla taková všehochuť: "Co mě napadlo to jsem poznamenal." Pokud bych bral jen obsahovou část, příjde mi to psané "půl na půl" třetí osobou o panu ZB a jeho práci (webu) a jím samotným... Vypadá to přinejmenším divně.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 17.5.2006 12:53:42

Především to co zmínil Jakub, "kdo jsme" opravdu nesedí. K ukázce fotogalerie v levém menu: slovo "fotogalerie" udělat jako odkaz na úvodní stranu, ale fotky přímo na stránky se zvětšeninou. Co se týká grafiky, netvrdím, že je špatná - jednoduchá, vyvážená barevnost působí příjemným dojmem, vzdušná, ale kromě základní kostry jednotlivé prvky jakoby někdo zkopíroval z různých webů a plácnul dohromady na jednu stránku - nesedí k sobě. Ke značce ("logu") se raději nebudu vyjadřovat, asi nebyla v ceně. Hlavní foto v hlavičce u fotoreportáže, rodinného fota a focení škol je mimo mísu, to už raději mějte pouze jednu jedinou fotku na všech stránkách, než seženete pro všechny kategorie něco odpovídajícího, případně fotky v hlavičce zobrazujte úplně náhodně (bez ruky podepisující papír). Něco jako domeček před slovem fotoslužby jakoby na stránce přistálo z jiného vesmíru. Podobně dvojitá šipka ze čtverečků před slovem fotogalerie. Na své vlastní fotografii pan Bursík vypadá, jako kdyby mu v roce 1985 uletěly včely, šel kvůli tomu na policii a tam ho preventivně zavřeli do cely a vyblejskli - snad by se našla nějaká lepší. Když už jste si dal práci s vytvořením několika alternativních stylů, mohl jste se alespoň u jednoho trochu odvázat. Texty jsem pročítal jen namátkově a zdály se mi dobré až na ceník, který si tak trochu protiřečí názvem, protože v něm až na jednu nenápadně schovanou žádné ceny nejsou. Ke kódu po zběžném prohlédnutí nemám výhrady.

Avatar

Autor komentáře: Finwe

Datum vložení: 18.5.2006 8:36:14

První písmena loga (S a f) jsou opravdu hrozná. Osobně bych použil patkové písmo, snad i kurzívu. Písmo menu bych zmenšil, do zbytku webu mi nezapadá. Také by nebyla od věci kontrola pravopisu. Malá písmena na začátcích vět... Uvítal bych i konkrétní výpis vybavení (nebo minimálně typ - analog/digitál) Výběr fotografií dokreslujících text se mi taktéž nepozdává ;) - Např Dara Rolins je neostrá a to, že je celebritou nekvalitní fotografii neomlouvá. Tudíž buď lepší postprocessing, nebo vyměnit. Zbytek webu se mi líbí, ani ke kódu nemám žádné markantní výhrady.

Avatar

Autor komentáře: jakubb

Datum vložení: 18.5.2006 22:37:49

vemu to trochu z jine stranky...kdybych si mel vybrat svatebniho fotografa podle webu, tak beru vas

Avatar

Autor komentáře: Marek Dušek

Datum vložení: 18.5.2006 23:08:06

Jen poznámku, vesměs souhlasím s názory výše (ikdyž celkově bych web hodnotil velmi kladně), snad jen mi nesedí ta změna pozadí pod infem o pánu fotografovi. Dovoluji si však upozornit na chybku na stránce ovládání webu, uplně náhodou jsem si všiml, že v elementu obrázku "Návod pro změnu písma v IE" je vhozena navíc adresa obrázku jen tak do tagu, mrkněte na to ;)

Avatar

Autor komentáře: Spachal

Datum vložení: 20.5.2006 16:46:08

Pokud se jedna o skutecne jen amaterskou tvorbu, je web (v porovnani s ostatnimi zde presentovanymi, casto i 'profesionalnimi') velmi pekny. Zamereni je takove, ze ac jsou stranky vcelku datove objemne, hraji zde emoce velkou roli a 'grafika' je nutna .. Na druhou stranku napriklad uvodni stranka ma 440kb, coz uz je opravdu hodne. Kod slusny, trocha trid a elementu by sla asi ubrat :), ale kod je dobre citelny, strukturovany, komentovany. Oddeleni obsahu od designu je dobre, jen tak dal. Obecne proste plna spokojenost, jak jsem psal vyse, na amaterskou tvorbu vyborna prace :).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz