Starší komentáře ke článku: swah.net

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 2.4.2007 8:57:50

Celý web na mě působí dojmem leporela - kousků grafických nápadů posbíraných z různých zdrojů a víc než co jiného to připomíná výsledek kuchařského umění legendárního pejska a kočičky. Krapet zmatek. Mimochodem - osobně nemám rád, když mě někdo neustále přesvědčuje o tom, jaká jsem počítačová lama a jaký prohlížeč mám používat, protože při vší úctě je to má volba. Celé je to velmi podezřelá móda a na podobné blogy se už většinou nevracím.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Chadraba

Datum vložení: 2.4.2007 9:31:58

No kdyby jenom pohádku. To menu nahoře: proč je překryto tou fotkou? Jsou tam nevýrazné nadpisy. Jenom vizuální strong jim nesvědčí.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek - autor leporela

Datum vložení: 2.4.2007 11:27:41

Omlouvám se za druhý příspěvek, mohl to být napsáno v jednom. Proč je menu nahoře překryto tou fotkou? Pokud narážíš na horší čitelnost dvou odkazů v navigace, o pár px jsem to už upravil. Menu nahoře je překryto tou fotkou ze stejného důvodu, jako je pravý sloupec překryt onou fotkou, který navíc překrývá levý tmavý sloupec, jednoduše se mi to tak líbí.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek - autor leporela

Datum vložení: 2.4.2007 11:19:22

Mrzí mě, že se těch pět řádků kódu dotkly zrovna vás, i když moc nechápu důvod. Myslím, že je to řešeno celkem nenásilnou formou, nikde neútočím nijak na uživatele a pokud je to nakonec přebráno špatnou cestou, je to podobné, jako kdybych se já cítil dotčen tím, že označujete můj web za zmeť grafických nápadů posbíraných z různých zdrojů, čímž mě označujete nepřímo za zloděje podobnět jako já vás za lamu.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 2.4.2007 11:28:08

Možná jsme se špatně pochopili a nebo já pochopil špatně výhrůžku, že používám nebezpečný prohlížeč a měl bych se nad sebou rychle zamyslet. Pokud se vás mé vyjádření dotklo, pak se omlouvám za svou prostořekost. Pokud se týká grafiky webu, nezlobte se, ale celému dílu chybí jednotná grafická linka. Prvek, který by téma a myšlenku webu sjednocoval. Horní navigační menu působí násilně a vůbec do layoutu nezapadá. Logo (téměř nečitelné) je také jakoby z jiného světa. Uznávám, že hodnotit grafiku je docela oříšek, protože každému se líbí něco jiného, nicméně vyjádřil jsem jenom své pocity, jak na mě web zapůsobil. Chaoticky.

Avatar

Autor komentáře: Alex

Datum vložení: 2.4.2007 11:49:16

Co se tyka designu: neni spatny - je to vzdycky otazka osobniho vkusu, navic uz jen za NEpouziti flashe (dalsi 'nova' moda davam body do plusu ). Vim, ze bych se mel spis vyjadrovat k forme nez obsahu, ale vzhledem k tomu, ze autor uvadi hrdost na sve znalosti webdesignu, dovolim si byt taky kapicku osobni... Pokud si nekdo hraje na odbornika na takove urovni, - ze hned na uvodni strance upozornuje navstevnika aby vstoupil na [i]'spravnou cestu'[/i] bezpecneho prohlizece (a CV uvede v docu :-( ), - ktery se skromne predstavi jako znalec webdesignu ([i]'Dnes už, myslím, že mohu říci, že XHTML i CSS ovládám a to i po stránce validity....'[/i]) Tak ten by nemel mit na uvodni strance 32chyb (...validator)... BTW: to varovani pred 'CTRL+C a CTRL+V' ve zdroji me skoro az dojalo Mozna to sem DOOPRAVDY nepatri, ale uz me dost vytaceji lide, kteří v DreamWeaveru nebo FrontPage spáchají jednu dve stranky a uz radi lidem okolo co mají delat a co je Roff[ a pasuji se na web guru… Takove stranky jsou tady kazdou chvili a mam pocit, - ne ze autor trpit nedostatkem pokory, ale hlavne soudnosti…

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 2.4.2007 12:31:58

Pořád nemůžu přijít na to, z čeho plyne vaše jedovatá zaujatost. Z toho, že upozorním na fakt, že existují i jiné prohlížeče než je IE mi opravdu nevychází odborník potažmo web guru stejně jako z té citované věty vytržené z kontextu. Co se zbytku týče - hádali bychom se tu do aleluja, nevím, proč se podobným způsobem snažíte rozpoutat žabomyší válku.

Avatar

Autor komentáře: Alex

Datum vložení: 2.4.2007 12:53:32

Moment, ja myslel, ze vas zajima nas nazor na vas web... Co se tyka toho upozorneni, ze existuji i jin prohlizece - to je presne ONO!!! Pokud by jste to jako upozorneni napsal tak je to korektni, ale hnat to pres 'varovani' nad nebezpecnym sw... To nesedi, uzivatele znaleho veci to nadzvedne a laika vydesi... Navic jsem se neprimo za svuj pristup omluvil... [b]Pokud to nebylo vyrazne tak se jeste jednou omlouvam za osobni narazky...[/b] Nicmene, co kdyby jste se opravdu zamyslel nad tim, ze tady (zatim) nemate zadnou chvalu, ale jen upozorneni na nedostatky. Lide vam pisi jake mate chyby na vasem webu a jedine cim odpovidate je udiv nad tim [i]'proc'[/i] a [i]'co jsem komu udelal, ze je na me takovy'[/i] !?!?!? Protoze jste tu kritiku chtel, protoze jste se tvaril, ze Vas zajem jinych lidi zajima, proto vam lidi pisi svoje nazory. Tak se proBuh neurazejte a zkuste reagovat konstruktivne... Az web dotahnete do faze, ze bude lidem stat za to aby vam napsali a pochvalili ho, pak je to OK. Zatim jste na druhe strane, tak se neurazejte a poucte se z toho...

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 2.4.2007 13:22:46

Samozřejmě, proto jsem web lvům předhodil. Chvála samozřejmě poteší o mnoho více, než kritika, ale nejsem žádný ješita co by si potřeboval zvýšit návštěvnost nebo ego chválou na diskuzních fórech, zde jsem nic jiného než kritiku nečekal, koneckonců jedná se o diskuzi, proto se snažím diskutovat, zatím mám ale pocit, že pouze odvracím jedovaté osobní rány, které nemají s kritikou moc společného. Nechoulím se nikde uraženě v rohu s uvozovkami nad hlavou, pokud mám ale reagovat konstruktivně, pak přeci jen na konstruktivní kritiku. Nicméně co se týče upozornění na IE dávám Vám za pravdu a nějak ho změním nebo spíše celé zruším.

Avatar

Autor komentáře: ASH721

Datum vložení: 2.4.2007 12:07:28

K tomuto webu jsem již psal kritiku v diskusi na JPW. Bohužel z odpovědi autora jsem získal pocit, že zde příliš prostoru pro ponaučení není. Nicméně zrekapituluji své poznámky i pro ostatní diskutující: 1. Hlavní navigace obsahuje zbytečné odkazy, je nevýrazná, schovaná, špatně čitelná (kontrast písmo vs. pozadí). 2. Toolbar je na místě hlavní navigace, s domečkem na začátku, což ještě zvyšuje možnost ztráty orientace (popletení s hlavní navigací). 3. Title už není na mnoha stránkách stejný, ale stále extrémně dlouhý, nezáživný a kostrbatý. Jako odkaz ve vyhledávání by mne rozhodně nezaujal. 4. Inputy ve formuláři jsou ostylovány opravdu nepříjemně. Já bych do toho nepsal, ale autorovi se do toho podle vlastních slov píše dobře. Také jsem již poznamenal, že když už má odesílací tlačítko vlastní ID, mohlo by být ostylováno jinak. Autor se ptal jak to s tím souvisí, odpovím tedy zde: Inu tak, že jestliže mám ostylován input globálně s nějakým obrázkem na pozadí, tak input#contactform prostě mohu ostylovat jinak. Odesílací tlačítko, které má stejný vzhled jako text input, dle mého vypadá jako nehotová práce. --- Ta poznámka o prohlížeči mne neuráží, ale přijde mi trochu dětinská. --- Kód i grafika nejsou špatné, ale přesně jak napsal Plaváček, je to ten typ webu, na který se člověk obvykle nechce vracet. Alespoň na mne to tak působí. Kdybych měl říci proč, pak zřejmě proto, že autorova kreativita je pro ten web důležitější než můj uživatelský prožitek. Což také autorovi nevyčítám. Pokud je to web určený autorovi a okruhu kamarádů, není co řešit. Pro mne halt není.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 2.4.2007 12:42:46

Když už mě zde stavíš do pozice nepoučitelného namyšleného tvrdohlavce, možná by se slušelo uvést i odkaz na vlákno, aby si mohl udělat obrázek každý sám a ne pouze z tvé interpretace. Takže pokud dovolíš, zrekapituluji své odpovědi odkázáním do fóra - http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=46535 Ad 3. Title - pravděpodobně jsi se podruhé nedíval pozorně, k žádné změně nedošlo.

Avatar

Autor komentáře: ASH721

Datum vložení: 2.4.2007 13:17:16

Děkuji, odkaz do fóra jsem neuvedl z jednoduchého důvodu. Nevím totiž, jak to udělat, aby byl funkční. Moje interpetace zde ale není určitě nijak překroucená oproti JPW. Mojí kritiku jsi sice ocenil jako konstruktivní, ale většinu připomínek vyvrátil s tím, že ty to chceš dělat takto. Pak ale nerozumím tomu, jaký je důvod zařazování do kritiky. Chceš kritiku slyšet, aby ses mohl poučit z názorů ostatních, nebo pouze chceš, aby se o tvém webu mluvilo? Ad title: Promiň, asi jsem nebyl pozorný, to je možné. je to ale ta nejméně podstatná část informace. Nic to nemění na tom, že tvé titles ke kliknutí příliš nelákají. Pokud jsou navíc stále stejné na různých stránkách, pak pouze zdůrazňuješ, že tě duplicitní titles příliš netrápí. Do žádné pozice tě nestavím. Kritizuji tvůj web, neb jej ke kritice předhazuješ. Do tebou výše zmíněných pozic se můžeš postavit pouze sám.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 2.4.2007 13:37:59

Bohužel ani mně se tak nepodařilo. Toť právě ono, snažím se diskutovat a ne se hádat, čekal jsem odpověď, bohužel se už nedostavila. Zbytek viz http://interval.cz/clanky/swah-net/diskuse/#story47979 . Ale pomalu nám to sklouzává v offtopic, proto navrhuji zakopat válečnou sekyru a přestat řešit vyjadřování v diskuzi.

Avatar

Autor komentáře: ASH721

Datum vložení: 2.4.2007 14:00:05

Ne, já se samozřejmě také nepřišel hádat. Kritiku webu neberu jako prostor pro hádku, ale jako prostor pro to někomu pomoci. (A teď nemyslím jen tebe, ale i další čtenáře kontétních kritik.) Svůj čas bych určitě mohl využít i jinak. Odpověď na JPW se nedostavila prostě proto, že z tvé odpovědi bylo zřejmé, že diskuse je u konce. Většinu připomínek jsi smetl se stolu i s argumenty. Tudíž další diskuse by už byla opravdu jen dohadováním o to, co je správný postup. Samozřejmě, že ne, že zakopu válečnou sekeru, především jsme žádnou nevykopali. Hranici mezi osobním atakem a normální diskusí vnímá každý trochu jinde, podle subjektivního dojmu z čteného textu. Věř, že v mé kritice není osobního vůbec nic. Některé slovní obraty je třeba brát z chladnou hlavou, jinak se taková kritika pro tebe stává utrpením. Omlouvám se, pokud jsem se tě nějak dotkl. Dotknout jsem se chtěl pouze tvojí práce, tak, jak to takové kritice přísluší. Dále bych již opravdu nechal prostor dalším diskutérům :) Ahoj )

Avatar

Autor komentáře: David Yilma

Datum vložení: 2.4.2007 15:52:14

Dobrý den, pročet jsem si výše uvedené a je faktem, že s hodnocením webu v podstatě souhlasím. I na mě grafika působí "neuspořádaně", nicméně na první pohled mě zaujala. Na druhý je to dost nepřehledné a musím vynaložit nějakou práci vůbec na použití webu. Hover efekt na odkazech bych změnil na jinou barvu, jelikož zelená mi nepříjde příliš "sedící" k barevnému schématu (= žlutá a hnědá ?). Co se týče chyb v kódu. Skutečně validátory hlásí vždy téměř 20 chyb a více. Většinou jde o chybějící uzavírací tagy apod. Tedy poměrně základní a na druhou stranu odstranitelné vady.

Avatar

Autor komentáře: Spachal

Datum vložení: 3.4.2007 0:19:12

Aby kde uvadena kritika nevyznela spise negativne, ja musim rici ze pro uvedene zamereni blogu je jak design, tak 'kod' relativne v poradku a o to asi hlavne (spolu s obsahem) autorovi slo. Pokud ale je web zamereny i jako referencni prace pro pripadny zakazkovy webdesign, je to uz mnohem, mnohem horsi 'vizitka' .. Pokud se autor 'ohani' znalostmi xhtml/css, v paticce hrde uvede 'strict verzi', mel by si skutecne vetsinu z banalnich chyb ohlidat, to uz je jen otazkou autorovy 'vizitky', v amaterske oblasti nic vice, nic mene :). Co mi vadi vice nez design (i kdyz tech 500~kb je take docela zbytecne dost :P..) je prilis drobne pismo, navic definovane absolutne. Pozitivni je zase osetreny vystup pro tisk a handheld zarizeni. Proste na amaterskou tvorbu imho velmi zdarily vysledek, alespon s tim, co je zde obcas presentovano jako professionalni prace :| .. ps: na dnes uz cim dal tim castejsim 22" lcd to pozadi jaksi neni zcela v poradku, opet 'takova drobna chybicka' :) ..

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 3.4.2007 8:25:55

Ty lzi na strankach jsou misty az nehorazne :) v prohlaseni o pristupnosti se pise: [i]Všechna písma na stránce jsou tvořené fontem Tahoma, velikost písma je v relativních jednotkách, lze je proto zvětšovat běžnými nástroji vašeho prohlížeče.[/i] jak jiz bylo receno.. pismo je v PX .. coz moc relativni neni. Jedine co se v IE zvetsuje, jsou kosticky u UL seznamu :) ta poznamka o nepokrades (v kodu) je dosti prehnana. To ma autor vsechny lidi, kteri vlezou do kodu, za zlodeje? Pritom me prijde... ze treba konkretne Prohlaseni o pristupnosti nekde ukradl, protoze jaksi nesedi k jeho strankam :) Vytvoreni stranek v XHTML strict nebudu radsi komentovat, zvlast kdyz autor prohlasuje, ze pise validne. ohledne JS v odkazu: nedalo by se tohle: [i]<a rel="sidebar" href="javascript:window.external.AddFavorite('http://swah.net/', 'swah.net')">[/i] napsat takto? [i]<a rel="sidebar" href="#" onclick="window.external.AddFavorite('http://swah.net/', 'swah.net'); return false;">[/i] Trochu subjektivni pohled: - logo stranek se kapku ztraci v tom cemsi na pozadi - fotka zalejzajici do menu na me pusobi dost neprijemne - konkretne to zalejzani, ta fotka jako takova ne :) - hover u polozek v menu je dost tmavy. Mam dobre zkalibrovany monitor.. a stejne se to dost na te tmave sede ztraci. Co teprve lidi, kteri maji "o trochu horsi" monitor.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 3.4.2007 10:39:18

Jak jsem slíbíl, nechám subjektivních výlevů i když se musím hodně přemáhat. Písmo je momentálně opravdu v absolutních jednotkách, ukradl jsem to ze své předešlé verze a zapomněl to v nynějsí změnit, proto se za tuto lež, kráděž a uvedení v omyl omlouvám. Poznámka v kódu je už odstraněna od včerejška, uznávám, že to bylo poněkud infantilní, i když ovoce to přineslo v podobě asi 4 lidí, kteří použili ten ikonkový panýlek. [i]autor prohlasuje, ze pise validne[/i] proboha to snad ne, pravděpodoně tu větu už budu muset upravit, protože nedá nikomu spát. Přední strana čítá cca. 25 chyb, z toho má asi 17 na svědomí rs díky perexu. Zbytek je díky počítadlům typu TOPlist atd. a mé dvě chyby kvůli zarovnáné tabulce s align center. To logo se opravdu ztrácí, něco s tím bude muset provést stejně jako s hover v navigaci, jelikož to už taky někdo podotknul. Nicméně děkuju za postřehy.

Avatar

Autor komentáře: BYZI

Datum vložení: 3.4.2007 12:19:28

Hover efekty, efekty s odkazy jsou vazne nevyresene, pokud si vypnu obrazky (nebo se nejaky obrazek nenacte), je MENU s bilym pismem opravdu spatne citelne, zvlaste na bilem pozadi... DOPORUCUJI ZMENIT BARVU POZADI, POKUD SE POZADI NENACTE. body { background:#FFFFFF url(../obrazy/ ... body { background: #999 url(../obrazy/ ....

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 3.4.2007 22:57:26

K čemu slouží odkaz PDA? Pro PDA máte jen jednu stránku z celého webu? Není to tam jen proto aby to tam bylo ? :)

Avatar

Autor komentáře: Langos

Datum vložení: 5.4.2007 11:06:09

Jen k té grafice: mě se to líbí. Hlavně tedy hlavička. To, čemu někdo říká leporelo, mi připadá jako povedená "koláž". I to logo se mi líbí, i když se mám trochu pocit "kde jsem to už viděl" ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz