Starší komentáře ke článku: Tabulka v HTML mávnutím proutku

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ritchie

Datum vložení: 10.2.2002 22:12:14

Pokud jsem potreboval nekdy rutijne upravit html kod, pouzival jsem sed - je opravdu univerzalni.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Hyldebrant

Datum vložení: 11.2.2002 7:13:49

Chci upozornit na to, že tag center a parametr valign jsou nestandardní.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 11.2.2002 14:30:06

Mno, to neni ani tak problem interval.cz, jako spise toho programu :) Ale nikde ve clanku neni zminen nazev programu? :(

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 12.2.2002 9:59:22

Atribut valign neni nestandardni - viz. HTML 4.0

Avatar

Autor komentáře: Pavel Hyldebrant

Datum vložení: 13.2.2002 8:15:46

V HTML 4.0 Strict je parametr valign nestandardní.

Avatar

Autor komentáře: Petr Študent, delphi-miniGuru

Datum vložení: 11.2.2002 9:42:53

... neodvážil bych se dát uživateli do hlavní nabídky přímo položku menu, která něco <B>vykoná</B>. Možná by se hodilo vytvořit v hlavním menu položku '&Akce' vedle '&Soubor'. Po stisku '<U>A</U>kce' by se rozbalilo podmenu s akcemi, tam by se uživatel mohl naučit i zkratkové klávesy (pokud má chuť je používat); u hlavní položky není možné vidět zkratkovou klávesu. Když už tedy by musely být položky hlavního menu výkonné, doporučoval bych je odlišit od ostatních např. '<B>&Vložit!</B>'. Abych jen nekritizoval, je to docela použitelná pomůcka, může mnoha lidem <B>usnadnit život</B>. (jsem otevřen kritice i na mé programy, řekl jsem si o to! Viz. <a href='http://www.stupe.webpark.cz' target='_blank'>http://www.stupe.webpark.cz</a> )

Avatar

Autor komentáře: Stodůlka Jan

Datum vložení: 12.2.2002 22:37:25

Výkonné položky v hlavním menu jsem dal schválně aby se to rychleji ovládalo myší. Pokud budete s programem chvíli pracovat poznáte, že je to lepší než se pořád dokola proklikávat přes menu.
Nicméně na vaši radu jsem to napsal aspoň velkými písmeny.
Někdo zde psal, že v článku není název programu (příspěvěk byl již smazán), tak tedy: <B>HTML Tabulka</B>. Aktuální verzi (1.4) programu si můžete stáhnout na <a href='http://jnf.hyperlink.cz' target='_blank'>http://jnf.hyperlink.cz</a>.

Avatar

Autor komentáře: Petr Študent, delphi-miniGuru

Datum vložení: 14.2.2002 13:59:41

Nicméně je to nestandardní (hezké slovo, že:) používání. Nic nepokazím, když řeknu, že hlavní položka se v systémových oknech win nikde neobjevuje. Zvyklý uživatel Windows (ani nemusí být počítačově nadaný) by z toho mohl být zaskočen, někteří nepřekonatelně. A Vy vyvíjíte program běžící pod platformou win. Také jsem psal cosi o hlavní položce menu AKCE s podpoložkami akcí. Tam by bylo možné klikat myší (pravda, jsou to 2 kliky; čtěte dále). Ale minule jsem nezapoměl ani na toto zdržení a Vámi šikovně navrhované F5-F6-F7-F8 jsem nijak nepotlačil. Dokonce by bylo možno vidět zkratky přímo v podpoložkách menu (nabídky).

Ze všeho nejrychlejší je: myš nepoužívat. Nejsem zdravý, říkáte si! Samozřejmě myš nepoužívat, pokud je to možné. Věřím, že i Vy již dnes nehledáte v menu ÚPRAVY, položku KOPÍROVAT ale prostě stisknete klávesovou zkratku CTRL+C.

Závěrem: Uživatel, který si oblíbí tento program si jej oblíbí z důvodu jeho funkčnosti. Až trochu vyzraje v jeho (myšoidním) ovládání, nebude pro něj žádná překážka naučit se klávesové zkratky (ať už z popisu* nebo odpozorováním zkratek z podmenu).

*Já popisy nečtu, jenom vytvářím a předpokládám, že uživatelé také nemají čas číst moje bláboly :o.

P.S.: Češtinářům se omlouvám za slovo 'myšoidní'.

Avatar

Autor komentáře: Ruvit

Datum vložení: 25.2.2008 11:37:50

Mě je to v podstatě jedno, v html neprogramuji, jen jsem potřeboval v rámci hry Geocaching dostat do "listingu" tabulku. Po složitém psaní a hledání jsem nakonec narazil na tento prográmek, který můj problém zcela vyřešil, protože tabulky se zde krásně převádějí, takže autorovi za něj velmi děkuji.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz