Starší komentáře ke článku: thepix

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Gregor

Datum vložení: 11.5.2005 0:18:30

XHTML 1.1+ sa da prehliadat v IE iba ked neodosielas hlavicku text/html!!! http://www.w3.org/TR/xhtml-media-types/#summary Vadi mi: 1. inline JS 2. na uvodnej stranke sa na hover efekt zmeni pozadie, ale kliknut sa da iba na link. preco? 3. Toto: <a href="http://thepix.site.cz/blog/"><span>T</span>HE <span>P</span>IX</a> sa da nahradit v css text-transform: capitalize; 4. Kod nema semantiku Paci sa mi: Design hlavnej stranky ked odhliadnem na tie otravne obrazky co sa mi ukazu pri prejdeni mysou na link. ;)

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 11.5.2005 9:02:53

Použité CMS se zdají být ok. Pokud jde o vstupní stránku, otevřel jsem si ji ve FF v menším okně (1024x768 :) a pop-up div způsoboval strídavé objevování a mizení scrollbaru, což ve výsledku házelo celou stránkou ze strany na stranu. Dá se tomu vyhnout všelijak, takže doporučuji. V IE nefunguje hover-efekt. Ty divy by měly být klikací, když už jsou hoverovací :) Ne jen odkaz. Na úvodní stránce se natáhne overlib.js, 48815 Kb skript čítající 1432 rádků. Tuším v něm skytou nějakou monstrózní funkcionalitu, když stránka samotná má jen 3Kb, ale nikde jsem na ni nenarazil. Myslel jsem, že to je součást CMS a chcete skript na úvodní malé stránce nacachovat, ale v CMS jej postrádám. Mám trochu strach, že to je jen pro tu úvodní stránku :) To bych se docela lek. Texty sekcí jsou na obrázku oka trochu špatně čitelné :( Možná to dělá to jarní sluníčko, no ale web by mohl být přístupný i na jaře. Ty pop-up náhledy vypadají jako nějaké menátko, hlavně ten pro galerii. Člověka trochu zklame, když nad něj najede a on mu zmizí. Já osobně bych je zobrazoval v nějaké části vstupní stránky, buď všechny v jedné, nebo jednotlivé náhledy v jednotlivých čtvrtinách, ale ne podle pozice myši jako kontextové menu.

Avatar

Autor komentáře: Zdenda

Datum vložení: 11.5.2005 9:37:32

Poslední dobou se stránky posuzují hlavně z hlediska validity kódu, sémantiky a dalších záležitostí týkajících se [b]formy[/b] prezentace. To nejdůležitější - [b]obsah[/b] - už vlastně nikoho nezajímá. Kritici mají nainstalovaných 10 prohlížečů a jekékoliv "rozhození stránek" je pro ně smrtelný hřích. Mě osobně nebaví pídit se po odchylkách od standartů ...já budu klidně tolerovat zbytečné šoupátko za to, že se něco nového dozvím... a tenhle web pro mě příliš originálních informací nepřinesl.

Avatar

Autor komentáře: a přijmení

Datum vložení: 11.5.2005 11:16:46

no to bude asi tím, že tento web je určen pro webdesignery a pro ně je možná důležitější jak je stránka udělaná a ne kolik druhů pokemonů je na stránkách popsáno :)

Avatar

Autor komentáře: louix

Datum vložení: 11.5.2005 20:07:20

Vlastně se jedná pouze o čistě osobní blog...

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 12.5.2005 8:48:33

Cílová skupina: čtenáři blogů Předmět kritiky: design, celkový dojem Až bude PK obsah, vyjádřím se k obsahu (i když tomu tak nerozumím). Hodnitit verbální a slohové kvality autora, a v případě osobního blogu vlastně i kvalitu a zajímavost jeho života by mohla být docela legrace. I když "čtenáři blogů" je tak široká skupina, že vlastně netuším, pro koho je vlastně blog určen :)

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 12.5.2005 17:27:50

Parada - zrusime na intervalu rubriku "kritika webu" a misto ni udelame "Kritika slohu"

Avatar

Autor komentáře: Zdenda

Datum vložení: 13.5.2005 10:02:02

Wdesignerům: Nijak jsem se nechtěl svým příspěvkem webdesignerů dotknout. Zaměření tohoto webu a těchto kritik je mi zcela jasné a články, či diskuze jsou zde poučné a inspirativní (pochvala intervalu a čtenářům). Webdesignem se nezabývám, jen občas něco potřebuji prezentovat v přístupné formě a zaráží mě nekonzistentnost trojice W3C-prohlížeče-webdesignéři. Někde se tam prostě dělá zbytečná práce. Václavu Prokopovi: Obsah nesouvisí se slohem, obsah je pro mě informace v jakémkoli provedení. Omlouvám se za naprosté odchýlení od zaměření diskuze.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 13.5.2005 14:00:08

Ano, samozrejme, ale pri nejake slusne prezentaci, nebo delsim textu tak trochu ano

Avatar

Autor komentáře: Rychi

Datum vložení: 11.5.2005 14:19:50

Rychle, graficky zdarile, celkem prehledne s drobnymi chybkami.

Avatar

Autor komentáře: louix

Datum vložení: 11.5.2005 19:58:25

Při zveřejňování kritiky tohoto webu se asi vloudila chybička, chtěl jsem zhodnotit pouze blog http://thepix.site.cz/blog/ , žádnou jinou (vstupní) stránku. :-)

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 12.5.2005 8:35:38

Težko hodnotit kvalitní CMS :( Jak řekl Rychi - rychle, graficky zdarile, celkem prehledne s drobnymi chybkam. Také ale zcela neosobní, tento web si rozhodně nezapamatuji. Sice hezká, ale tuctovka. Nic jste nepředvedl, nic jste nezkazil. Zkuste tomu vrazit trochu osobní ráz. Jedná se o osobní blog, není-liž pravda? Tak jen do toho.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 12.5.2005 18:34:19

S tímhle pozor, tento uživatel chtěl dát stránkám taky osobní ráz http://www.ondrej-mottl.cz/ Jak píše: tyto stránky mají vypadat, jak od 10 ti letýho kluka, jinak delam stranky kvalitne (Ja o tom pochybuju) Souhlasim, graficky zdarile, ale protoze predevsim hodnotim provedeni a kod, nemuzu sem toho mnoho napsat

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 14.5.2005 11:09:59

No když někdo začne psát web tak, že si sedne a napíše: <html><head> a není v tom zrovna kovanej, tak nejspíš vytvoří originální web, ovšem provedení a kód je ve hvězdách :) Oproti tomu při nainstalování blogovacího engine má člověk dost času na to, aby svůj web nějak odlišil od standardního vzhledu. Pix Blog mi přijde o poznání jednodušší, sladěnější a přehlednější, než http://b2evolution.net/about/pictures/b2evo_skin_custom.png ale ta určitá osobitost mi tam prostě chybí :) Alespoň na té hlavičce bych se trochu vyřádil, co tam dát obrázek něčeho, co mám rád, nebo cokoliv, jen ne bílé THE PIX na modrém pozadí. Zatím to vypadá, že Pix má rád nespojité barevné přechody. Připadá mi to prostě moc málo :(

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 14.5.2005 11:35:55

Vlastně jsem příspěvek "Co hodnotit" nemusel psát s otazníkem a raději rovnou nadhodit něco konkrétního. * Kód (dáno použitým CMS), * vizuální stránku (většina bloggerů se právě zde vyřádí buď k lepšímu, nebo k horšímu) - jestli je web přístupný a přehledný (obecně accessibility, usability ...ity ...ity :) * a pak osobitost a originalitu - jestli je web zajímavý a zaujme. * Někdo může hodnotit i obsah, čili jestli je web někomu užitečný. Co z toho chybí Pix Blogu už jsem uvedl výše.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz