Starší komentáře ke článku: ticket-art.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Srakyi

Datum vložení: 26.11.2002 14:04:04

Jako vzdy budu velmi strucny a uvedu jen par postrehu, ktere mne napadly pri letmem prohlednuti webu ..
1. Design
Autor vsadil na pomerne tradicni, ale o to prehlednejsi a zazitejsi rozlozeni stranek, takze v tomhle smeru neni co vytknout. Jedine co mi do stranky tak nejak nezapada jsou barvicky a logo Ticket Art .. ale s tim se asi neda nic delat ;o) Na druhou stranu patri autorovi velke plus za perfektni kompatibilitu s Operou (testovano v 6.05) i Mozillou (1.2b), horsi je vsak s validnosti kodu, ktery se W3C validatoru (ktery byl mimochodem zrovna dneska upgradovan a dost pozmenen) moc nelibil ..
2. Obchod
Solidne odvedena prace, co vic dodat .. Mozna by nebylo od veci, kdyby bylo mozno kupovat i vstupenky na vice predstaveni najednou (neco jako kosik), protoze takhle si clovek musi kupovat listky na kazde predstaveni zvlast (a vsechno znova vyplnovat) (a taky je trosku skoda, ze nejde on-line koupit vic nez 8 vstupenek). Ja osobne pri on-line nakupu preferuju moznost platby jednorazovym platebnim prikazem, pripadne by byla fajn moznost zaplatit treba pres Qcka. Prestoze komunikace pri odesilani dat jede pres SSLko, nepresvedcilo by mne to k uvedeni cisla kreditni karty, a radeji bych nakoupil nekde jinde, nebo osobne v hotovosti.

Shrnuti:
Stranky ve mne zanechaly velmi kladny dojem, takze kdyz si budu potrebovat koupit vstupenky, urcite budu vedet kam se obratit (teda jestli se do te doby bude dat platit jinak nez cislem kreditni karty ;o)

Avatar

Autor komentáře: Daniel Macek

Datum vložení: 26.11.2002 14:32:09

Jako autor stránek Vám děkuji za vesměs kladný ohlas a rád bych nabídnul vysvětlení k Vašim postřehům.

1. Cílem byl skutečně maximálně jednoduchý a přehledný design. Jak jste sám podotknul, s firemními barvami a logem se skutečně nedá nic dělat, ale na druhou stranu, mohlo to být horší :) Na kompatibilitu jsem skutečně kladl důraz, i když 96% návštěvníků přichází s explorerem. Nelibost validátoru je způsobená převážně nadsazením verze html (současně 4.01) a přece jen, tak striktně ty standardy dodržovány nejsou, nejspíše snížim verzi.
2. Košík není v aplikaci zahrnut z důvodu skutečně minimálního počtu nákupů na několik představení současně. V těchto málo případech postačuje ponechání vyplněných hodnot v objednávkovém formuláři (pro konkrétní session). Pouze je nutné znovu vyplnit číslo karty, jelikož to se u nás nikam neukládá a po uvedení je ihned zasláno do autorizačního centra přes SSL.
Omezení počtu vstupenek, stejně jako nemožnost platby příkazem je dána požadavkem na co nejkratší nutnou dobu rezervace vstupenek, jelikož stejné vstupenky jsou zároveň prodávány v prodejní síti po celé ČR a na slovensku. Přesto o zavedení této možnosti v dohledné době uvažujeme.

Ještě jednou tedy děkuji za podnětné připomínky.
S pozdravem,
Daniel Macek
DEFINITY Systems
<a href='http://www.definity.cz' target='_blank'>http://www.definity.cz</a>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz