Starší komentáře ke článku: topbicycle.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 21.2.2005 7:27:45

graficky je design dosdt zastaraly a moc neodpovídá tématu, cyklistický webík by mohl být odvázenější a modernější kód je zastaralá mašinka (tabulkový design v trans doctype) dokument nemá žádnou dsémantiku a strukturu, zdroják je plný "obskurních" tagů font, inline stylů a podobných přežitků menu nejsou dělaná jako sezbnam odkazů, ale jako buňka tabulky s linky odělenými tagem BR v jednom místě zdrojáku jsem našel cca 16 paragrafů ve kterých byla jen nezalomitelná mezera, nezkoumal jsem, co tím chtěl básník říct

Avatar

Autor komentáře: gwaihir

Datum vložení: 21.2.2005 11:41:02

Jak bylo řečeno, pro web tohoto zaměrění bych očekával mnohem odvážnější koncepci designu.. Tento layout je příliš strohý a ani barvy nejsou vyloženě v souladu - nesedí mi tam ta sytá modrá (text). Zdrojový kód jsem nezkoumal, hned po jeho zobrazení mi začaly skřípat zuby - proč staré HTML?

Avatar

Autor komentáře: Dworkin

Datum vložení: 21.2.2005 13:34:45

Srovnejte s http://www.amazon.com Taky mate ten dojem, ze design pochazi odsud ?

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 21.2.2005 14:09:30

Ukazku zalozek od Amazonu pouzil Steve Krug ve sve knize Don't make me Think! Kdyz uz zalozky, aspon prepracovat...

Avatar

Autor komentáře: Adam V.

Datum vložení: 21.2.2005 15:31:06

Neomezoval bych se pouze na prepracovani zalozek... :o) Proc ma vlastne ceska verze 100% width a anglicka ne? A proc je odkaz na jinou jazykovou verzi jen na hlavni strankce?

Avatar

Autor komentáře: topbicycle

Datum vložení: 21.2.2005 15:38:04

Děkujeme Vám za příspěvky a názory. Než se vyjádříme k jednotlivým bodům, rádi bychom předem řekli, že nejsme weboví designéři, ale živíme se příjezdovým cestovním ruchem. Za 10 let naší existence na webu jsme začali od stádia, kdy jsme si na web najímali odborné externí firmy - výsledkem byly webové stránky, které získaly "Golden Web Award" za design, měly krásné intro, ale neprodávaly nic a návštěvnost měly zanedbatelnou. Problém byl hlavně v tom, ze designéři vymýšleli nová, neotřelá řešení a ve webu jsme měli problém se vyznat i my. Dalším problémem byl zdlouhavý a obtížný proces při potřebě jakékoliv změny na stránkách, speciálně v angličtině. Takže jsme si přečetli 2 knižky - Nielsenuv Webdesign a Kruguv "Webdesign - Nenuťte uživatele přemýšlet", koupili si Dreamweaver MX a začali sami. Nechtěli jsme vymýšlet nová řešení, neumíme "vychytávky", ale chtěli jsme si postavit web s jednoznačnou navigací (tu nám dodal Steve Krug), v co nejjednodušším jazyce - HTML,a v tabulkách, tak, aby nás mohli vidět i na starých prohlížečích a aby to nebylo moc pomale i na dial up. Takže máme zastaralé záložky podle Kruga (a Amazonu) a protože je to výborná a osvědčená navigace. Asi jako volant v autě. Asi je pravda, že náš design je dost zastaralý a není dost odvázaný. Naší cílovou skupinou nejsou teenagers na horských kolech, ale klienti ve středním věku z USA, kteří už na kolech moc neblázní, spíše jen v poklidu cestují. TKód je zastaralá mašinka^ - vycházeli jsme z doporučení Bretta Tabkeho a článku o úspěšných webech (keep it close to html 3.2 if you can), opravdu nevím, proč by všichni museli používat nejnovější věci. Ani v Americe nemají zdaleka všichni nejnovější verze prohlížečů. Pravdou je, že tam máme spoustu zapomenutých tagů, částečně i proto, že při tempu změn na strankách tam Dreamweaver ten balast nechá. Prosím, berte náš příspěvek jako názor strany, pro kterou je web prostředkem prodeje a ne výlohou nových a originálních postupů a designů. Tomáš a Ondra, Topbicycle

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Brzek

Datum vložení: 21.2.2005 21:00:26

Z vašeho názoru je patrné, že nemáte nejmenší potuchy o tom, kam směřují nové směry we webdesignu. Zdrojový kód webu by měl být [b]přehledný[/b], aby se v něm vyznal i někdo jiný než web píše. To se o vašem kódu moc říci nedá. :-( Další záležitostí je zobrazení webu na [b]všech[/b] a tudíš i strých prohlížečích v [b]čitelné[/b] a [b]přehledné[/b] podobě a v neposlední řadě i [b]snížení doby[/b] načítání stránek. Nevím, jestli jsou dial-up uživatelé spokojení s čekáním na načtení celé tabulky... Jinak ale hodně štěstí ve vašem počínání

Avatar

Autor komentáře: Jinam

Datum vložení: 21.2.2005 21:27:36

Kdybych se webdesignu již nějaký čas nevěnoval, asi bych vzal váš příspěvek za bernou minci, to co píšete zní opravdu přesvědčivě. Uvědomte si prosím, že drtivá většina toho, co jste napsali, je jenom výsledkem vaší nevědomosti, pohodlnosti a arogance.

Avatar

Autor komentáře: naluc

Datum vložení: 21.2.2005 22:17:48

Nevědomosti určitě, pohodlnosti možná, ale arogance?

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 22.2.2005 6:57:01

klienti středního věku z USA jsou generace Woodstocku, odkojení LSD a THC ti odvážnější design přežijí :)

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 22.2.2005 14:33:41

Osobně nemám nic proti html 3.2 (4.01), klidně, validní to je a celkem i slušně strukturované, takže ok. Vadí mi rozdíl šířky mezi českou a anglickou verzí. Česká verze má nepříjemně kostrbaté písmenka v menu - chce se to mrknout jak se dělá správně převod. Minimálně to logo vyměňte za nějaké neožvýkané a neokousané, vždyť to je přece hlavní vizitka vaší společnosti. Ta zelená na stránce mapy mě málem zabila, zvláště v kombinaci s těmi oranžovými odkazy. Když už si stránky děláte sami, nechte si alespoň vyřešit grafikem barevné kombinace :-). Že kola vozíte z Mikulova, jsem se dozvěděl až po podrobnějším studiu stránek, určitě by to mělo být v úvodním textu, případně i naznačeno nějak v té úvodní mapě. JInak stránky hodnotím za dobré, protože krom těch pár výhrad co jsem měl se na nich člověk dozví, co potřebuje.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 22.2.2005 14:53:13

Zapomněl jsem se zmínit, že připomínky se týkají české verze, počítám, že anglickou vám dělala zmíněná firma a proto jsem ji nehodnotil.

Avatar

Autor komentáře: topbicycle

Datum vložení: 22.2.2005 16:24:40

Českou verzí jsme začali a až po jejím dokončení jsme pracovali na anglické. Začali jsme s nastavení 100% šířky ( mysleli jsme, že je to vůči uživateli příjemnější), ale texty se nám v různě velkých oknech nehezky lámaly (zde přiznáváme nevědomost, ale jsme jen amatéři) a tak jsme se pro anglickou verzi rozhodli jít s nastavením pevné šířky. I ty písmenka v menu jsme jakž takž v anglické verzi vylepšili. S tím logem máte pravdu – propadli jsme optimalizaci grafiky na minimum kvůli rychlosti načítání a trochu jsme to přehnali. Opravíme to. Stejně tak barvy – v anglické verzi už jsme dělali vše v jedné barvě, tu zelenou v české verzi musíme změnit (neprodali jsme ani jednu mapu :-) ) Diky za připomínku tykající se informace odkud vozíme kola – už jsme to napravili. Protože obě jazykové varianty se obsahově nepřekrývají ( produkt pro Američany je jiný než pro Čechy ), rozhodli jsme se dát odkaz na jinou jazykovou verzi jen na homepage.

Avatar

Autor komentáře: jája

Datum vložení: 22.2.2005 14:35:33

golden web awards neni zadna slusna cena to je obycejna komercni reklama

Avatar

Autor komentáře: Oswald

Datum vložení: 23.2.2005 5:19:51

Jen poznámka k těm záložkám - ony jsou opravdu skvělé a Amazon ví, proč je používá. Ale tím, že jsou jednotlivé položky druhé úrovně odděleny čárou odzhora až dolů, tak není úplně jasné, ža to druhá úrověn je. Mrkněte ještě jednou do toho Kruga nebo ten Amazon a uvidíte, co myslím.

Avatar

Autor komentáře: Oswald

Datum vložení: 23.2.2005 5:19:52

Jen poznámka k těm záložkám - ony jsou opravdu skvělé a Amazon ví, proč je používá. Ale tím, že jsou jednotlivé položky druhé úrovně odděleny čárou odzhora až dolů, tak není úplně jasné, ža to druhá úrověn je. Mrkněte ještě jednou do toho Kruga nebo ten Amazon a uvidíte, co myslím.

Avatar

Autor komentáře: Oswald

Datum vložení: 23.2.2005 5:27:08

Uff, teď jsem si všiml, že Amazon u těch záložek (a vlastně nikde) nepoužívá alty! To je síla :-) Chválím autory topbicycle.com, že oni je, narozdíl od webu, který je podle mnohých vzorem požitelnosti, používají.

Avatar

Autor komentáře: rasch

Datum vložení: 25.2.2005 14:51:18

Všiml jsem si, že ikona vlajyk na změnu jazyka se objevuje pouze na hlavní stránce. to je záměr?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz