Starší komentáře ke článku: Toulky po webu 5.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 18.7.2002 10:26:10

Předpokládám, že zákazníci ABN Amro, kteří používají Explorer 4, Netscape 4 nebo nějaký podobný prohlížeč, jsou lidé, o které vlastně vůbec nestojí... myslím, že na tomto webu už webdesignerský fundamentalismus povede k přímým finančním ztrátám :-(

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 18.7.2002 11:05:17

Nemyslím, že tento přístup nutně musí vést k finančním ztrátám. Je nepochybné, že stránka některé návštěvníky odradí, ovšem netroufal bych si bez podrobnějších informací odhadnout, kolik jich bude ve srovnání s těmi, které naopak svou vysokou přístupností získá. Kromě toho, k finančnímu úspěchu stránek se počítají i náklady na jejich vytvoření a provoz.

Určitě by bylo zajímavé, kdyby majitel stránek časem zveřejnil studii o jejich používání.

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 18.7.2002 11:08:57

aaam.cz je v iDotu, tj. uvidíme, jak se pohne návštěvnost... ovšem myslím, že přidání aspoň jednoho stylesheetu pro starší prohlížeče by se opravdu vyplatilo.

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 18.7.2002 11:46:29

Naprosto souhlasím, že stylesheet pro IE4/NN4 tam chybí a že to je škoda. Přitom je to práce na hodinu, která celkové náklady nijak neovlivní.

Z iDotu ale asi moc nezjistíme. Abychom mohli dopad této koncepce nějak posoudit, potřebovali bychom minimálně znát průměrné počty PV na návštěvu rozdělené podle jednotlivých prohlížečů.

Avatar

Autor komentáře: Lubomír Gombos

Datum vložení: 18.7.2002 12:14:29

Není to sice důležité, ale Webmascon dělají Bělorusové, stejně tak stránky podobné Sově v síti Wa web-anatomija <a href='http://wa.artel.by' target='_blank'>http://wa.artel.by</a>.

Koho to zajímá, doporučuji podívat se na Historii běloruského internetu v obrázcích <a href='http://www.os.by/history' target='_blank'>http://www.os.by/history</a>, vcelku originální výtvor.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz