Starší komentáře ke článku: trailerzone.net

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Gin

Datum vložení: 1.10.2003 1:00:10

Oceňuji především velice pěkný design, je originální, barvy jsou neotřelé... Kód je validní, super. Jen v Opeře mi kazí dojem "odstávající" banner, škoda, že to vrhá stín na jinak perfektní práci. Nicméně stránka je "zobrazitelná" a to je hlavní. Myslím, že je to jedna z nejlepších, co jsem za poslední měsíce na intervalu v Kritice viděl..

Avatar

Autor komentáře: Jirka K.

Datum vložení: 1.10.2003 1:10:31

pekny, pekny, jen Mozille ta stranka moc neprospiva:( Ale to neni zase az tak neobvykly problem:) Doporucuju trochu se pohrabat v css, optimalizace by nemel by takovy problem, zbezne to pusobi docela solidne. Davam 1- ;)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 1.10.2003 1:35:09

Predpokladam ze cekat na web s osetrenym vyhledavanim je marna snaha ;)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 1.10.2003 1:38:39

Soucasne bych vytkl ikonky u traileru samotnych. Jsou ponekud necitelne a chybi jim title ktery by znacne usnadnil odhad co se za nimi skryva.

Avatar

Autor komentáře: Tratos

Datum vložení: 1.10.2003 14:32:26

Ahoj,
mohl bys to prosím trochu rozvést? Já přišel jenom na to že to bere procenta...
Mimochodem Interval má také dobře vyřešený vyhledávání. Nikdy to nic nenajde, pokud se nehledá rozšířeně.....
T.

Avatar

Autor komentáře: Tratos

Datum vložení: 1.10.2003 14:35:34

Uááááá, promiňtě píšu dřív než dočtu diskuzi do konce, kde je to už vysvětleno....
T.

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 1.10.2003 1:53:20

asi si nikdo nevsiml, ze pri zmene velikosti okna se preskladaji sloupce, to asi nema byt...ze... (myIE winXP)

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 1.10.2003 6:21:24

Děkuji za konstruktivní kritiku,
ikonky u trailerů mám v plánu přepracovat, toto je dost nouzové řešení a jak je vidět, je to poznat:)
formátování divů se změnou velikosti okna - toho jsem si nevšiml, děkuji.
ošetření vyhledávání - můžu se zeptat, co přesně máte namysli? Děkuji

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 1.10.2003 10:04:42

Jdou vam do formulare vkladat tagy... script, style... proste cokoli. Osetrete si entity.

Avatar

Autor komentáře: MATiO

Datum vložení: 1.10.2003 8:02:46

Dobrý den, web je to pěkný, ale v Mozille pod WinXP mi to špatně zobrazuje spodní lištu s Copyrightem - není úplně dole, ale je umístěna pod koncem levého menu, které je kratší než hlavní část s textem, takže Copyright překrývá ten text.
Na jednom webu zrovna řeším něco podobného - podařilo se mi to vyřešit tím, že jsem levé menu, hlavní část a pravé menu umístil celé do jednoho DIV tágu a pod něj jsem dal teprve div s copyrightem. Ale nevím jestli se to nemá dělat jinak - s divovýma konstrukcema teprve začínám, ale celkem se mi zamlouvají :-)

Avatar

Autor komentáře: Viki

Datum vložení: 3.10.2003 7:24:45

Mně to zase v Mozille 1.4 ten spodek úplně zpitvoří - text přes sebe. A menu nevypadá jako v IE - graficky se obalí jenom název hlavičky jednotlivých meníček (index, top 10), přitom v IE je to zarovnaný na střed pozadí a obalený přes celou šíři... Ale jinak pěknej webík!

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 1.10.2003 8:20:23

Vypadá to fakt dobře ale měl bych pár připomínek, u výběru kvality traileru by to také chtělo úvést jak jsou jednotlivé verze velké! Takhle to zjistím až po té co začnu stahovat.

A dále, nevím jestli je to problém jen v Mozilly ale špatně se mi vyskládá spodek u popisu traileru. Text tam mám přes obrázky a navíc je tam 2krát lišta z hodnocením!

dále by možná nebylo špatné vyházet všechny definice CSS vně.
Jinak to ale vypadá v pohodě.

Avatar

Autor komentáře: $rel

Datum vložení: 1.10.2003 9:20:01

jeste bych vytkl to menu s abecedou, trochu nepohodlne se na to klika, mozna by to chtelo vetsi font, nebo seskupeni po vic pismenech (a-f g-l m-r...), protoze stejne pod pulkou pismen nic neni a jen tak rychle nebude.

Avatar

Autor komentáře: Wrata

Datum vložení: 1.10.2003 9:41:47

Maličkost - nad ikonkou vykřičníku Title- Nahlašte chybný odkaz - nemělo by být spíše "nahlaste"?

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 1.10.2003 9:51:54

Na první pohled a pod IE to vypadá moc pěkně, takže to vezmu popořadě:

Design: velmi pěkný - ukázka toho, že i růžový design nemusí vypadat <I>úplně</I> teple (no trošku přece, ale snesitelně). Tu ovšem neshledávám problém žádný - spíše naopak, jak už jsem psal moc pěkné.

Validní kód: chválím, byť jen 4.0 Transitional, ale je validní nejen na hlavní stránce, což není zdaleka pravidlem. Trošku horší je to se samotnou strukturou dokumentu. Místo /strong class="header"/... by měl být použit opravdový header, tozn. nadpis hx, kdyby už kvůli ničemu jinému, tak proto, že jde o blokový prvek a nestane se pak s těmito nadpisy to, co se s nimi děje např. v Mozzile (viz níže). Rovněž konstrukce 1. nbsp nbsp /a ... jsou poněkud zuřivé - co takhle seznam... a taky bacha na nadužívání width:100% u divů - dělá to to, že se to v mozzile roztáhne na 100 procent PLUS PADDING, takže to přetíká. width:auto dělá totéž, bez těch negativních přetékání.

Přenositelnost mezi prohlížeči: není nulová, protože s oběma zamhouřenýma očima se to dá jakš takš číst, ale je to celkem bída - stačí ovšem pouze doladit čistotu (nikoliv validitu, ale správnost, jestli víte, jaký je v tom rozdíl) kódu a bude to.

Jinak jak ale říkám, dnes jsem přísnější než jindy jen kvůli tomu, že tento webík má opravdu blízko k tomu, být kvalitní. Stačí nepatrné zásahy do css (např. místo strong.header { .. } například #levysloupec h2 { ... }, vymazat u divů width:auto a pár droností podobného typu), malá úprava html a bude to super. A jedna rada na závěr: testujte stránky také alespoň pod NN a Operou.

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 1.10.2003 10:26:40

co se css týče, tak kromě skrolbarů, které podle css upravit nejdou a tudíž se musí počítat s tím, že to validátor neschroupe si dejte pozor na font-height, patrně jste tam chtěl napsat font-size

Avatar

Autor komentáře: F@ust (za team autorů)

Datum vložení: 1.10.2003 10:55:20

Opět děkuji za reakce... Optimalizaci pro Mozillu jsem neřešil, zatím mám odzkoušeno pod IE a Operou, ale na všechny se během týdne dostane:) Díky za tipy podívám se na to.

P.S.: to NENÍ růžová, ale červená, za tím si z principu stojím:))

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 1.10.2003 11:07:47

Právě že jde o to "neoptimalizovat to", ale udělat to přesně tak, jak by to mělo být.

P.S: A je to růžová! ;)

Avatar

Autor komentáře: PssT

Datum vložení: 1.10.2003 14:41:48

Malis > Právě že jde o to "neoptimalizovat to", ale udělat to přesně tak, jak by to mělo být.

A co takhle poradit, jak to presne ma byt? Nebylo by to ucelnejsi :-))

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 1.10.2003 15:11:07

Tak příkladmo, zápis: strong.header ve stylu a následně: strong class=header vám v Mozille fungovat nemůže, protože STRONG (který slouží ke zvýraznění textu a jedná se tedy o element sémantický) je pochopitelně inline element. A jako takovému mu dle normy nelze nastavit šířku. IE i Opera se nechají zmást, Mozilla nikoliv. Proto se vám celé menu rozpadne.

Mimochodem, díval jsem se do vašeho stylového předpisu a některé věci jsou jen těžko pochopitelné. A zdá se, že nejen mě, ale i prohlížečům. :))

Avatar

Autor komentáře: PssT

Datum vložení: 1.10.2003 16:32:21

Plavackovi
Plavacku, ja vim, ze ono se hrabat v cizim kodu neni zadna legrace a neni na to moc casu. Presto si myslim, ze tyto stranky (trailer) jsou opravdu pekne a stalo by za to, je dotahnout do prikladneho konce. Ono vyreseni problemu na konkretnich strankach da zajemcum o beztabulkovy layout daleko vic, nez "jednoduche" rady typu: 3sloupcovy layout snadno a rychle atp.
Samozrejme i ja vidim chyby napr:
Zbytecne definice HR v kodu, kterou lze vyrest ve stylech
Nadpisy clanku (datum) neni treba resit tabulkou
Vyskoceni paticky v Gecku, by slo resit vlozenim divu s nadefinovanym clear: both tesne nad patu.
Nastaveni minimalni sirky (aby nepodtekaly slouce) by se mohly resit jako za starych casu transparentni obrazkem 0 vysky a potrebne sirky (ale lze i jinak)
atd.
Jinak upozorneni pro autory, podarilo se Vam odriznout stary Netscape tak dokonale, ze nenacte vubec nic :)Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 1.10.2003 18:59:34

já to rozvedu. Abych někomu zdarma upravoval stylový předpis, na to skutečně čas nemám, i když mě občas taková dobročinnost popadne. Problém celého tohoto webu není v maličkostech, ale v tom, že autoři prozatím nemají CSS zažité. Prohlédnete-li si pozorně stylový předpis tohoto webu, zjistíte, že není zpracován se znalostí věci. Přitom jenom zde na Intervalu nebo na Sově v síti je spousta slušných návodů, jak vyrobit dvou nebo třísloupcový layout snadno a hlavně správně tak, aby patička webu neplavala, kde se jí zachce. To za prvé.

Za druhé tvůrci webu nedostatečně pochopili princip sémantiky webu. Jinými slovy, ale to zde už bylo řečeno, absolutní absence elementů Hx a tak dále (viz předchozí kritiky) celý zdroják shazuje web o třídu níž než by si zasloužil. Zkrátka tvůrci se správně rozhodli, že použijí k definici vzhledu webu CSS, bohužel nepochopili důvod, proč to mají udělat. Důkazem budiž použití tabulek tam, kde se jim zřejmě stylem nepovedlo udělat to, co si v grafickém návrhu předsevzali.

Jsme v sekci Kritika webu. Jsem dalek toho, abych každý zde zveřejněný web strhal a pohaněl. Snažím se dát svou kritikou návod ke správnému řešení, ale vzhledem k omezenému prostoru mohu poradit pouze všeobecně. Pokud se mi stane, a poslední dobou se mi to stává často, že mě poprosí o radu, doporučím každému, aby se na svůj web podíval s vypnutým stylem. Pokud bude čitelný, pochopitelný a snadno ovladatelný, pak tvůrce pochopil základy a principy oddělení formy od obsahu.

O tomto webu se to tvrdit nedá, lze jenom říci, že je to krok správným směrem ale systémem "Vyměníme tabulku za CSS a nějak to dopadne".

Avatar

Autor komentáře: PssT

Datum vložení: 1.10.2003 21:23:14

Plavackovi
Premyslel jsem :) nad Vasi odpovedi a uvedomuji si, ze mate pravdu.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 1.10.2003 15:20:58

No ono je to v rubrice kritika webu vsechno popsano cca pod kazdym druhym webem - stejne jako tyhle pseudochytre komentare. Proste se tu opakuji kazdou chvili ty same chyby.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Mačí

Datum vložení: 1.10.2003 11:15:56

Ale jsou také uživatelé, kteří Mozillu používají, jako třeba já, takže bych to řešil. Když na mě stránka dýchne při první návštěvě nepěkně, začínám si o ní myslet, že je zase "optimalizovaná pro IE" a jsem malinko znechucen.
První dojem bývá rozhodující, viz psychologie ;-)

Avatar

Autor komentáře: Camus

Datum vložení: 1.10.2003 11:56:00

Na první pohled velmi pěkný design kazí ne zcela správný kód HTML. O liště s copyrightem už tu psáno bylo. Moje Mozilla 1.4 pod W2K si ale neporadila např. se stránkou <a href='http://www.trailerzone.net/show_movie.php?id=rottk' target='_blank'>http://www.trailerzone.net/show_movie.php?id=rottk</a> Ttexty jsou nalepené přes sebe a číst se to opravdu nedá. Nicméně po odstranění těchto vad to určitě bude web jakých je bohužel velmi málo...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 1.10.2003 18:10:14

Dobrý den,

nemám takhle k večeru už moc času, takže to vezmu zkrátka, na zbytek se snad stihnu podívat během zítřka. Dívám se přes MSIE 6.0, Operu 7, NN6.2 a Mozillu 1.4 na WsXP.

Stránka na mě působí přehledným dojmem, díky úvodu je mi hned jasné, kam jsem se dostal. Navigace, resp. vyhledávání je rovněž intuitivní, nemám s ní(m) problém. Je pravda, že stránka využívá neotřelých barev, nicméně o převratný design nejde - nicméně o to se až tolik nejedná a já sám bych bych to lépe neudělal :)

Co bych ale lépe udělal, je tisková verze - koukal jsem na print preview ve všech výše zmíněných prohlížečích a všechny uřezávají konce textu, takže si toho na vytištěné stránce až tak moc nepřečtu. Je to škoda. Další škoda je, že se tisknou i obrázky a rejstřík, resp. formulář pro vyhledávání, které jsou na vytištěné stránce celkem k ničemu. Je sice pravda, že stránku s touto tematikou si moc lidí číst nebude, ale stejně bych tiskovou verzi ošetřil, protože je to velice snadné.

Dalším problémem je změna velikosti písma. Změnit velikost sice lze v NN6 a Opeře, ale už ne v MSIE 6.0. Nevím proč a teď nemám čas se s tím zabývat, ale je to fakt. Navíc, pokud měním velikost písma v NN, písmo vyjíždí z boxů, což taky není moc košer. Zkuste nadefinovat nějaký overflow.

Konečně třetí a poslední výtkou je vzhled stránky v NN6, kdy patička vyjíždí nahoru a zastavuje se někde uprostřed textu pod rubrikou Odkazy.

Toť vše, na víc už dnes nemám sílu. Na první pohled jde o vydařený web, autor si evidentně dal práci s optimalizací pro minoritní prohlížeče, ale nedotáhl ji zcela do konce. Ale vím, jaká je to pruda, takže se nelze příliš divit, já sám s tím mám taky problém. Pokud autor výše zmíněné nedostatky odstraní, bude z toho fakt pecka, na kterou se budu rád vracet. Mimochodem, ten Pán prstenů je fakt DOBREJ.

Přeju mnoho zdaru.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 1.10.2003 18:12:33

Jsem to hlava hloupá, ve druhém odstavci jsem chtěl napsat, že si tuto stránku mnoho lidí <B> tisknout nebude</B>. Čtenářů se jistě najde dost.

Avatar

Autor komentáře: brn

Datum vložení: 2.10.2003 15:09:55

moc pekne, mozna bych byl spokojenejsi s jinou barvou, ale je to perfektni a takovouhle stranku jsem zrovna nedavno hledal. Bookmarkuju.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 2.10.2003 16:13:37

web je vskutku vydařený, ale to už bylo řečeno výše, pár věcí dotáhnout...
co se mi ale fakt nelíbí je to abecední menu
doporučil bych udělat po více písmenech (už to někdo říkal), alespoň dokud nebude obsahu tolik, aby se ve výsledku nezobrazovaly 2 až 3 trailery, tím by se taky zvětšila čtenost stránek (kdo v seznamu nenajde hledaný film, koukne na jiný atp...)
nebo: pokud to nechcete předělávat, aspoň tu abecedu zvěčte!
a mimochodem. zadávat písmo v px pro celý dokument je chyba jak Brno!
jinak mnoho zdarů:)

Avatar

Autor komentáře: PaLi

Datum vložení: 2.10.2003 20:21:29

Prepacte ze som sa rozhodol riesit moj problem prave tu ale inak si neviem poradit... pri kontrole mojho CSS mi stale vypisuje tuto hlasku :

<B>Line : 0 font-family: You are encouraged to offer a generic family as a last alternative</B>

A nieviem co s tym mam urobit... dakujem....

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 2.10.2003 23:33:41

pro kazdy font existuje na ruznych platformach alternativni font. True Type Fonty se daji zavolat v Win, ale na jine platforme to jit nemusi a tak existuji takzvane generic family tedy klicova slova pro standardni skupinu nejakeho fontu. Nevim jestli jsem to vysvetlil uplne jednoduse a spravne, tak dam priklad :

font-family : Arial, Helvetica, sans-serif;
font-family : "Times New Roman", Times, serif;
font-family : "Courier New", Courier, monospace;

atd.
prvni font je pro Win, druhy pro MacOS, pokud nejde ani prvni ani druhy tak se pouzije treti, vzdy je reprezentovana nejaka rodina pisma, posledni je ten generic family, jako alternativni, kdyz neexistuji ty predchozi.

Tak snad je to ted jasne.

Jina se omlouvam, ale k tomuto webiku :
Moc se mi libi. Chyby vyjmenovali jini. Taky jsem si ho dal do Oblibenych a stahl a shledl par traileru. Diky. Siris.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 6.10.2003 11:49:24

Mám stejný problém, při dotazování mi bylo sděleno, že mám web na free serveru s reklamou, a právě tento server na 0 tou linu háže script s reklamou a v CSS stylech to háže takovou hlášku, ale na validitu dle W3C to nemá vliv, jen je tam sděleno "upozornění". Doporučení, nedělejte s tím nic, pokud máte stejný problém který jsem popsal.

Avatar

Autor komentáře: Rasto

Datum vložení: 6.10.2003 10:05:37

Taktiez sa ospravedlnujem ze svoju otazku pisem ku kritike Webu, ale po precitani skoro vsetkych prispevkov som si vsimol ze sa tu zislo ozaj vela kvalitnych ludi ... takze preto vopred dakujem.
Riesim optimalizaciu webu pre Operu ktora nevie ako IE margin-left v bloku center. Problem je to ze ked je standardne Opera aby sa identifikovala ako IE tak je cela moja optimalizacia pomocou detekcie browsera v JS nanic ... Neviete mi poradit ako to obist ? Najradsej by som bol bez JS, dost to natahuje kod stranky a tiez tie zurive podmienku ... no hroza ... Este asi by sa patrilo vysvetlit coho chcem dosiahnut ...
Stranka sa sklada ako u vacsinou z niekolkych casti (DIVov) Horny, lavy, stredny, pravy ... v com som mal trochu problem bol ako poskladat tieto divy (lavy,stred,pravy) aby nemuseli byt v tabulke .. vyriesil som to tak ze [center] [div id=lavy style=margin-left:-400px][/div] [div id=stred style=margin-left=-300px][/div]...........[/center] ako som uz spominal velky problem v opere lebo ta to zobrazi ozaj zaporne a 0 pre nu znamena vzdy lavy okraj a nie stred okna :( velmi pekne dakujem za kazdu radu

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 6.10.2003 11:01:21

Center se nepoužívá. Dělá se to pomocí divu, který má nastaveny hodnoty margin na auto (pokud chcete mít obsah uprostřed). Pro starší prohlížeče, respektive pro straší MSIE, se dělá ještě to, že se dá např. do body text-align:center - protože MSIE neumí margin:auto a v tomu divu obsah se vrátí text-align:left nebo justify.
No a do toho kontejneru už nacpete co chcete - třeba tři sloupce.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz