Starší komentáře ke článku: Třídění řádků tabulky dle sloupce JavaScriptem

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: wik

Datum vložení: 20.5.2004 9:32:48

ja som pomocou sortable riesil moj csstotalcmd, ale mam kus problem s triedenim. problem je popisany na stranke.. no a neviem cim to moze byt.

<a href='http://podstromami.port5.com/samples/csstotalcmd/index.html' target='_blank'>http://podstromami.port5.com/samples/csstotalcmd/index.html</a>

Avatar

Autor komentáře: llook

Datum vložení: 20.5.2004 10:21:36

Nezdá se mi moc košér použití takových věcí jako innerHTML() a podobných MS vymyšleností. Nešlo by použít DOM?

Třeba místo tohodle:

cell.innerHTML = '<a href="#" class="sortheader" onclick="ts_resortTable(this); return false;">'+txt+'<span class="sortarrow"></span></a>';

Něco jako tohle:

cell.setAttribute("onclick", "ts_resortTable(this);");
cell.appendChild(document.createElement("span"));
cell.childNodes.lastChild.setAttribute("class", "sortarrow");

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 20.5.2004 11:57:58

Dobrý den,

ano, máte pravdu - tyto postupy ovšem vycházejí z původního skriptu, jak je v článku uvedeno, a protože mě skript fungoval v Opeře i Mozille, upravoval jsem jen ty části, které jsem skutečně potřeboval upravit. Jistě by ale Vámi navrhovaná úprava byla přínosem.

Pavel Růžička
odborný redaktor Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 20.5.2004 16:44:04

Mozna by to chtelo min plagiatu a vic vlastni prace, ale to je preci skoda, proc bychom vymysleli vymyslene, ne? Nic proti Vam nemam, ale odbornym redaktorem by se IMHO mel nazyvat ten, kdo by nyni (kdyz to nebylo udelano predtim v jednom clanku) obe reseni vzal a porovnal pro ty, pro nez je DOM neznama a vyzdvihl + a -.

Avatar

Autor komentáře: scorpi

Datum vložení: 21.5.2004 20:24:13

innerHTML je sice vymyslenost MS, ale kazdej moderni browser ho umi - nevidim duvod pouzivat DOM, jenom protoze je to DOM, i kdyz treba innerHTML muze byt vyrazne rychlejsi (koukni treba na quirksmode.org - W3C DOM - Test - W3C Methods vs. innerHTML). Ted naprosto nemluvim o skriptu z clanku, ale mluvim obecne.

No a to cell.setAttribute("onclick", "ts_resortTable(this);") - schvalne si to vyzkousej v IE a pak napis....registrace udalosti se musi delat kapanek jinak...
dale, pouzivat setAttribute pro nastaveni tridy me neprijde moc elegantni, kdyz v DOM HTML na to mame property className...

Avatar

Autor komentáře: Tomas Tintera

Datum vložení: 20.5.2004 18:23:58

Tak na okraj. Jeden casty nesvar proti cestine. V clanku jedna o razeni tabulky ne o trideni. Radi se do nejakeho poradi (abecedne), tridi se (napr. recyklovatelny odpad) do nekolika skupin.

Ale jinak diky za pekny script. Budu to muset vyzkouset.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.5.2004 18:31:18

Nejčastějším nešvarem proti češtině, když už na to narážíte, je ignorace diakritiky, potažmo interpunkce. A jestli jde v tomto případě o řazení nebo třídění, o tom by se dalo velmi úspěšně debatovat, záleží totiž na konkrétním nasazení skriptu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mem

Datum vložení: 21.5.2004 14:21:58

Taky jsem chtel na to upozornit (i kdyz si tak clovek akorat koleduje o to, aby mu nekdo v diskuzi zacal nadavat do hnidopichu apod.;-), myslim, ze odbornici by se mohli i odborne a hlavne korektne vyjadrovat

Avatar

Autor komentáře: Tintera Tomas

Datum vložení: 20.5.2004 18:27:39

Vitam to tema razeni tabulky na klientovi! A diky za ten script, at uz je prejaty nebo ne. Urcite privitam i dalsi verze. Prosim, Interval poskytnete prostor tem co si vyse stezovali, at muzeme porovnat dalsi reseni. Hlavne ze to bude chodit v IE 5+ Mozille a Opere (7+ )

Avatar

Autor komentáře: Dave

Datum vložení: 7.5.2006 12:10:42

Dobrý den, prosím Vás, šel by tento script upravit, tak, aby se hned pri nacteni stránky setřídily řádky tabulky podle prvního sloupce směr z hora-dolů?Děkuji moc...Jinak je to super článek!

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 7.5.2006 13:46:11

Samozřejmě můžete ve vaší stránce na událost onload vyvolat tutéž akci, která se vyvolává kliknutím myši na první sloupec.

Avatar

Autor komentáře: Gagarin

Datum vložení: 9.10.2006 13:57:05

Mohl byste, prosím, napsat, jakou akci mám přesně zavolat v události onload? Zkoušel jsem tam dát ts_resortTable(document.getElementById('id_tabulky')), ale nějak mi to nechce nefungovat.

Avatar

Autor komentáře: Squad_leader

Datum vložení: 14.11.2006 23:58:21

Váš skript je dobrý a použitelný zejmena při automatickém generování za pomoci PHP. Těch úšklebků pocházejících od antimicrosofťáků si nevšímejte. Ta metoda funguje ve všech prohlížečích a to je klíčové. Jo není to "top" dílo, ale o to je pochopitelnější. Navíc použítí zmiňovaného appendChild atd... by pravděpodobně více znepřehlednilo kód. Tento skript určitě ještě použije hodně lidí.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz