Starší komentáře ke článku: turcianskevenuse.sk

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marty

Datum vložení: 14.3.2005 10:25:15

Grafika je úměrně dobrá vzhledem k zaměření stránky. Co bych ale vytkl je špatná čitelnost(malý kontrast popředí a pozadí) menu a hlavního nápisu spolu s podnadpisem. Celkově je písmo na stránce velice malé pro mě skoro až nečitelné. To že je deklarovaná velikost písma v absolutních hodnotách(a tedy v IE se nedá zvětšit) to jen podtrhuje. Co se týče kódu nemám výhrady, rychlý, čistý, validní. Ale to menu nalevo bych asi udělal pomocí seznamu.

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 15.3.2005 12:18:46

s tym pismom mate pravdu..trochu som ho zvacsil..a definoval ho relativne..menu som cez zoznam neurobil preto, aby to ako menu aj vyzeralo ked vypnete styly..ten kontrast neviem..asi je maly pre menu..podla mna by mozno pomohlo trochu hrubsie pismo..

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.3.2005 12:55:04

Obávám se, že jste se dopustil, jak se říká, dvojchyby. Strukturální elementy typu seznamu se používají právě proto, aby stránky zůstaly dobře přístupné a použitelné i bez stylů, bez ohledu na to, co s nimi ten který prohlížeč vyvádí. Věřte, že odkazy v seznamu toto splňují mnohem lépe a jistěji, než do stránky volně vhozené odkazy, které se navíc těžce prohřešují proti důležité zásadě WCAG, požadující, aby takové odkazy oddělovalo něco víc, než jen pouhá mezera, u které se nikdy neví, jak s ní prohlížeč naloží ;-)

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 14.3.2005 21:07:10

Tak nemůžu souhlasit s předchozím příspěvkem, písmo je dobře čitelné a dostatečně velké i s dobrými kontrasty, v menu bych změnil všechny písmena na malá nebo velká, a přidal efekt a:hover:visited (nastavil stejný jako na a:hover)a upravil čárkované ohraničení (odstranil ho z pravé strany - je tam zbytečné) obrázkům bych přiřadil target="_blank", tedy otevírání do nového okna, CSS i XHTML je validní, grafika je jednoduchá a působivá, stránka se mi dobře zobrazila pod Firefoxem i pod IE 6 a to i v okně 800x600. Celkové shrnutí bych kvalifikoval jako dobře odvedenou práci

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 15.3.2005 12:31:25

to pismo je dobre citatelne asi preto ze som ho uz trocha zvacsil..ospravedlnujem sa za chaos ktory tym vznikol..to ciarkovane ohranicenie by podla mna v pravo malo byt..uzatvara to..to je subjektivne..ten target="_blank" mi s vlastnej skusenosti nevyhovuje..skor tam asi dam tlacidla prev, next a back..s tym a:visited mate pravdu..je to tam zbytocne..(zbytocne vela farebnych odtienov)

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 14.3.2005 21:55:20

až na ten trochu šílený vršek, jehož pozadí vypadá jako "moje první zkušenost s programem malování" jsou dobré. Připojuji se k pochvale.

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 14.3.2005 22:38:28

S tím nedostatečným kontrastem v menu a nadpisu souhlasím. Celkový grafický design není špatný, ale některé části samotné grafiky celkový dojem kazí, např. ta zmíněná hlavička. A osobně se mi také nelíbí ty čárkované okraje. A poslední věc - zmínka o technologiích (xhtml, css ...) v patičce webu je na ryze neodborném webu nadbytečná.

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 15.3.2005 0:54:56

No nevím nevím... moje srdce si web s takovýmto "designem" nikdy nezíská (ikdyž se zabývá velice chválihodnou věcí). Modrožluté barevné stuhy působí trochu jako tuctová šablona z programu od f. Micr..oft. A nějaká čmáranice přes "to" to rozhodně neoživila. A přerušované čáry? Proč proboha?? Rámečky jsou navíc i nějak divně použité - v IE 6.0 jsou na určitých místech vynechané -> přerušovaná přarušovaná čára je na mně opravdu trochu moc. ZÁVĚR Design stránek na mne působí tak, jako by jste vyprali barevné prádlo na 100 st. Celsia (a to se děvčata nedělá :-) [b]chtělo by to trochu oživit[/b] Jinak Vám přeji pevné zdraví a velice mne těší, že Vaše sdružení existuje! Držím palce

Avatar

Autor komentáře: Brachy

Datum vložení: 15.3.2005 13:20:21

Design se mi líbí, myslím že je dobře sladěný pro cílovou skupinu návštěvníků... Pohlídal bych si délku hada přerušovaných čar na levém okraji stránek, které mají delší vnitřní část. Podle mě by měly být obě části stále spojené. Spolu s tím bých i protáhl modro-žluté pruhy pod menu a na levé straně pod obrázkem až k patičce, kterou bych se pokusil trošku graficky oddělit. Nakonec bych zvolil výraznější a více kontrastní barvu na hover linků.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz