Starší komentáře ke článku: Tvorba XML výstupu v PHP

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: scorpi

Datum vložení: 11.11.2003 7:39:56

Proc toto, kdyz existuje DOM XML , ktere ma IMHO trosku sirsi moznosti (nejen tvorba, ale i prochazeni dokumentem, zmeny struktury, atd.) a je to standard?

Avatar

Autor komentáře: Vít Peprníček

Datum vložení: 11.11.2003 10:24:10

O DOM vim, taky jsem to napsal do hlavičky. V tomto článku jsem chtěl popsat jak se taková třída dá vytvořit.

Avatar

Autor komentáře: Radim

Datum vložení: 11.11.2003 13:24:55

Myslim, ze pokud existuje primo v PHP nejaka standardizovana varianta jak to udelat, tj. DOM, tak programovat neco vlastniho je vicemene ztrata casu meho i toho, kdo to bude delat po mne.

Tedy, pouzivejte to, co uz nekdo vymyslel....

Avatar

Autor komentáře: Vít Peprníček

Datum vložení: 11.11.2003 17:30:29

<I>standardizovana varianta</I> - Php DOM je zatim v experimentalni verzi a porad se vyviji, navic je neni podporovana vsemi hostingy :(
<I>programovat neco vlastniho je vicemene ztrata času</I> a ziskavani zkušeností.
A jak uz jsem napsal drive mě spíš šlo o to ukazovat na příkladech spravny zpusob tvorby vlastních tříd v php než o nějaké nahrazovaní něčeho co už existuje. A tvorba XML my přišla jako dobrý příklad.

Avatar

Autor komentáře: ondra marek

Datum vložení: 13.11.2003 16:27:55

nikoliv mě spíš slo, nýbrž mně spíš šlo, nikoliv my přišla, nýbrž mi přišla
s pozdravem
ondra marek

Avatar

Autor komentáře: Odrik

Datum vložení: 10.9.2004 16:16:25

Podle mého toto smysl má.
Jednak proto, že se definice může změnit, jednak prostě proto, že rozumné používání objektů prostě dokáže ušetřit spoustu práce (např s ošetřováním vyjímek apod.).
Ano, DOM má širší možnosti, ale kdo říká, že si člověk nemůže tu třídu ještě rozšířit? A nebo naopak ji může použít i ten, kdo se v použití DOM XML nevyzná a přitom potřebuje XML dokumenty pomocí PHP vytvářet.
Lidi, zkuste nemyslet jen na sebe, vždyť tyhle články jsou psány nejen pro "machry"..

Díky autorovi...

Avatar

Autor komentáře: BoneFlute

Datum vložení: 25.10.2004 23:06:34

Já osobně si práci bez objektů vůbec nedovedu představit. Když mám po někom číst zdrojáky, napsaný jen tak, tak mi to prostě nejde. Přestože to určitě funguje, tak se v tom neorientuju.
To jen tak mimochodem... :-)

Avatar

Autor komentáře: Jan

Datum vložení: 13.11.2003 23:18:23

Doporucuji Pear komponentu XML Tree, ktera umi (co se tyce generovani XML) to same, co DOM XML. S tim rozdilem, ze pokud hosting nepodporuje DOM XML, tak Pear lzde prenest kamkoliv!

Avatar

Autor komentáře: Petr Ptáček

Datum vložení: 4.4.2006 13:33:10

Pokud budete používát tento script tak pozor na chybku, ktera je ve zdrojovym souboru rss_generator.db.test.php. Na zacatku jak nastavujete pripojeni databaze je polozka $sql->dbHost = 'localhost'; , ale ma byt $sql->dbServer = 'mysql.webzdarma.cz'; Tak si to opravte

Avatar

Autor komentáře: Josef Procházka

Datum vložení: 28.2.2007 13:16:41

Lidičky mám problém s načtením dat z XML v PHPečku. Oba dva soubory (jak .xml tak .php) mam v utf-8 kódování. Když načtu data z XMLka tak se mi to před diakritikou zalomí a vypadá to např takhle: ru či čka namísto ručička (jen příklad). Nevím jak to mám spravit. Nemáte typ? Děkuju.

Avatar

Autor komentáře: Starý Smrďa Rum

Datum vložení: 2.3.2007 12:53:22

Napada me jestli je spravne nastavene xml_encoding

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Machek

Datum vložení: 4.4.2008 1:14:37

Zdravím, nestává se často, že bych psal komentáře, ale teď musím. Zdá se mi, že tady na intervalu ať napíše kdokoli cokoli, nezůstane jeho příspěvek bez povšimnutí rejpalů (ať už pravopis nebo příspěvků typu proč to vymýšlet, když to už někdo vymyslel). Tuto třídu budu s drobnými změnami pro pětku PHP používat, protože mám jistotu, že poběží na jakémkoli hostingu a že umí přesně to co od ní chci (a nic víc, aby to nebyl PHP kolos). Gratuluju ke skvělému příkladu, přeju co nejméně narážek zamindrákovaných programátorských individuí a hlavně DĚKUJU

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz