Starší komentáře ke článku: ubytovani-beskydy.eu

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 10.8.2007 7:45:39

Velice hezky zpracovaná prezentace. Pokud jde o kód stránek, nedá se mu asi nic vytknout. Připomínky mám jen dvě, ale je to věc názoru, takže je berte s rezervou. 1) Trošku zamrzí, že web není elastický, takže uživatelé, kteří stále ještě používají menší rozlišení (věřte tomu, že takoví jsou), uvidí horizontální posuvník. 2) Při zvětšování velikosti písma se trošku rozhodí navigační nabídka a při větším zvětšení se položky nabídky skryjí pod obsah stránky. Jinak nemám webu co vytknout. Líbí se mi i jeho grafické zpracování.

Avatar

Autor komentáře: Vlasta (http://vavru.cz)

Datum vložení: 10.8.2007 8:53:12

Stránky jsou opravdu moc pěkné (grafika i kód) a jsou velmi svižné. Chybou je myslím, že na url http://www.ubytovani-beskydy.eu/uvod/ je stejný obsah jako na titulní stránce. Na stránce fotogalerie mi také chybí drobečková navigace. Člověk se bez ní lehce ztratí.

Avatar

Autor komentáře: L. Strnadel

Datum vložení: 10.8.2007 18:36:05

Musím Vám jěště jednou poděkovat, tato chyba je v našem admistračním systému a chyba se vyskytuje na všech webech. Google z nás asi radost neměl.

Avatar

Autor komentáře: Dlouhán

Datum vložení: 13.8.2007 13:45:29

Taky jsem se ve fotogalerii málem ztratil. Aspoň kdyby odkaz na aktuální stránku nebyl podtržený.

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk Šeba

Datum vložení: 10.8.2007 11:59:45

Web se mi líbí, ale obrázek v hlavičce mi přijde moc vysoký. Při rozlišení 1024x720 zabírá spolu s menu skoro půlku obrazovky.

Avatar

Autor komentáře: L. Strnadel

Datum vložení: 10.8.2007 18:05:06

Jako jeden z autorů velice děkuji za kladné ohlasy. Začnu reagovat postupně: Na duplicitní obsah upozorním a pokusíme se s tím něco udělat. Veliký header je reakce na požadavek klienta, který chtěl menčí prostor pro text, tím pádem jsem udělal header vetší. Děkujeme

Avatar

Autor komentáře: Spiedy

Datum vložení: 10.8.2007 23:20:05

Myslim, ze web je hodne slusne udelany. Souhlasim s kolegy ohledne pripominek vyse. Jeste bych mel ale jedno doplneni. V hlavnim menu by mela zustavat vysvicena polozka, ktera je prave aktivni. Uzivatel pak snadno muze ztratit prehled, kde se prave nachazi. Sice u takto maleho webu to neni pravdepodobne, ale dodrzovat by se to melo

Avatar

Autor komentáře: t603

Datum vložení: 13.8.2007 9:52:20

1) Kdo ma copyright? 2007? Spis Kveta Krkoskova nebo Xtend... 2) Proc je "Vytvoril Xtend Webdesign" uriznuty? Prechod zelene a zlute. 3) Ten horni obrazek (banner) je fakt moc vysoky. Na prvni stranku proc ne, ale dalsi stranky je to na ukor obsahu. A o obsahu to je, ne? 4) Fotografie v nejvyssi velikosti. Nejak se mi nezda zavirani (zpet). Ja jsem si nejdriv zavrel cele okno, protoze ten krizek nahore jsem diky oramovani fotografie (cerna a bila) ten sedy krizek v pravo nahore nevide. A nenapadlo me hned, ze se to za zavrit take kliknutim kamkoliv na obrazek. Kdyz se treba loaduje obrazek, tak by tam misto animace mohla byt veta, jak obrazek zavrit. Stepan

Avatar

Autor komentáře: Antonín Daněk

Datum vložení: 15.8.2007 18:46:52

To, že klient chtěl velký header beru, ale přesto by se mělo zajistit, aby byl nadpis a podnadpis viditelný za všech okolností. Mám širokoúhlý monitor - 1680 * 1050 a vídím bez radikálního zmenšení písma z nadpisu pouze: Cha ubytován

Avatar

Autor komentáře: Lumír Toman

Datum vložení: 15.8.2007 22:54:37

Text, který zmiňujete slouží pouze jako textová náhrada headeru a správně neměl být vidět. Tuto chybu jsem odstranil změnou stylu. Děkuji za upozornění.

Avatar

Autor komentáře: ~

Datum vložení: 18.8.2007 10:58:40

Uz jsem se utvrzoval v nazoru, ze zde neni co vytknout, ale precejen ano. Stranky, nebo nektera jejich soucast nacitana odjinud neustale otevira dialog nabadajici uzivatele, aby si aktivoval REFERER LOGGING (coz je z bezpecnostnich duvodu zcela nepripustne) a oduvodnuje to tim, ze nektere API nemusi byt bez nej funkcni. Ktery nedouk spoleha pri ochrane pred CSRF na referer_logging ? Vzdyt referer lze spoofovat a kazdy clovek bezpecnosti znaly jej ma trvale disabled. Mel by se misto nej uzivat token-based security princip.

Avatar

Autor komentáře: Lumír Toman

Datum vložení: 18.8.2007 12:13:28

Toto pochází z aplikace AMapy. Je to asi spojene s jejich ověřováním odkud je ta aplikace spouštěná. Použili jsme AMapy kvůli jejich flexibilitě s pohybem mapy, přibližováním...Ale možná se vrátíme zpět ke statickým obrázkům a pouze odkazu na server s mapami.

Avatar

Autor komentáře: ~

Datum vložení: 19.8.2007 11:02:36

V tom pripade ma kritika nalezi jen Atlasu, pravdepodobne pujde pouzit jednoduchy workaround, kterym vsechny alerty vyfiltrujete primo na svem serveru, budou potreba nejspise jen minimalni upravy v kodu. <?php /** * Configuration */ $sourceUrl = 'http://amapy.atlas.cz/api/api.ashx?guid=VAS_GUID'; $targetFile = dirname(__FILE__) . '/cleanedMap.js'; $opts = array( 'http'=> array( 'method'=> 'GET', 'header'=> 'Accept-language: cs\r\n', 'HTTP_REFERER' => 'http://atlas.sux' ) ); $context = stream_context_create($opts); $content = file_get_contents($sourceUrl, FALSE, $context); if ($content === FALSE) { throw new Exception(sprintf('file_get_content() returned false: cannot open %s for reading', $sourceUrl)); } $content = preg_replace('/alert\(.*\);/', '', $content); $hFile = fopen($targetFile, 'w'); if ($hFile === FALSE) { throw new Exception(sprintf('fopen() returned false: cannot open %s for writing', $targetFile)); } flock($hFile, LOCK_EX); fwrite($hFile, $content); flock($hFile, LOCK_UN); fclose($hFile); printf('<script type="text/javascript" src="%s"></script>', 'cleanedMap.js'); ?> Pokud je vyse uvedeny kod poskozen, docasne se nachazi take zde http://pastebin.ca/663115

Avatar

Autor komentáře: Jirka K.

Datum vložení: 19.8.2007 11:03:20

Stále se nemůžu ubránit pocitu, že tuhle hlavičku webu už jsem na nějakém jiném webu viděl...

Avatar

Autor komentáře: Lumír Toman

Datum vložení: 19.8.2007 12:10:57

Máte na mysli obrázek v headeru? Ten jste rozhodně vidět nemohl protože je složen z několika fotek + fotky chalupy, kterou stránky prezentují, překreslených do vektoru.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz