Starší komentáře ke článku: um

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Martin Sadílek

Datum vložení: 19.3.2007 10:28:14

Dobrý den, pěkné, obchod se mi ale zdá docela pomalý, možná by to chtělo míň vytěžovat server skripty při listování v katalogu, nebo přitvrdit na hostingu, ale to není chyba. Neměl jsem čas se probírat zdrojovým kódem, ale znak > bych asi nahradil alternativním html kódem nebo obrázkem, když uzavíráte nepárový tag, dejte tam před lomítka mezeru prohlížeč to ocení:-) taky jsem nepochopil proč je tam podmínka na IE7, když na mozilu není, něměla by tam být spíše podmínka na IE6 a zbytek nechat stejně? pozdeji to budete předělávat ... htt acess, pokud na stránky vlezu bez www prefixu nepřesměruje mne to na www, to by konkrétně u takovýchto stránek mělo, budete mít duplicity ve vyhledávačích. Stránka má 4 indexy, http://www.um.me.cz/, http://um.me.cz/, http://www.um.me.cz/index.php, http://um.me.cz/index.php, budete mít duplicity. A co to chybějící T na titulní stránce!!! :-) Na těchto stránkách Vám chceme [b]nabídnou[/b] ručně vyráběné ... Jinak je to slušná práce.

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 19.3.2007 13:49:54

Slusna prace dokud si to clovek nenecha projet validatorem ;) Graficky jinak povedene. Doporucil bych jeste vylepsi URL katalogu.

Avatar

Autor komentáře: Heat

Datum vložení: 20.3.2007 14:18:40

Aby si sa nepokakal z validátora. pokiaľ tvorcovi stránka plne funguje, nevidím dôvod zenpokojovať sa z validácie. Inú duchaplný poznatok ku stranke blbečku nemáš? Ukáž čo si spravil Ty. Alebo si len expert na validáciu? Hňup!!!

Avatar

Autor komentáře: Dr. Zoidberg

Datum vložení: 20.3.2007 14:33:10

Zato tvůj příspěvek je opravdu duchaplný, to se musí uznat. Duvod je takovy, že validitou stránky usnadňuješ vyhledávacím robotům a prohlížečům práci. Proč by měli pálit watty, na stránky, u kterých si tvůrce nedal ani tu práci, aby je udělal validní, přitom, tady by stačilo opravdu málo, vzhledem k tomu, že je tam padesát procent chyb jen v tom, že autor neví, jak se používají entity. Být tím robotem, tak odkazy s & ignoruji. Pro příště si urážky laskavě ušetři, takto můžeš nadávat doma, ne tady.

Avatar

Autor komentáře: Dr. Zoidberg

Datum vložení: 20.3.2007 14:37:34

Ještě bych rád dodal, že potrefená husa nejvíc kejhá. Takže fakt, že ty stránky udělat validní neumíš, neznamená, že je to k ničemu.

Avatar

Autor komentáře: insider

Datum vložení: 19.3.2007 16:22:10

no ten kod :) jen hlavni stranka ma neco kolem 300 chyb ta tabulka v "z nasi nabidky" je vcelku zbytecna, zarovnani doprostred se da vyresit i pres dynamicke css styly, popr pres style ... menu: nemuzu si pomoct, ale ten obrazek + ve me vzbuzuje pocit, ze ta dana kategorie obsahuje podkategorie a ze pri kliknuti na + se to rozbali, ale ono ne, takze to + bych asi vymenil ... dale bych asi trochu odsadil slovo bizuterie, vypada to trochu divne, kdyz je to hned za kategorii ale musim rict, ze s javascriptem ste si pohrali pekne :)

Avatar

Autor komentáře: Oliva

Datum vložení: 19.3.2007 16:29:46

Šedé písmo na šedém pozadí se zrovna dvakrát dobře nečte (na úvodní stránce). A možná bych ještě zvětšil písmo u popisků zboží. A ty některé blikající nadpisy, no.., preferuji statické.

Avatar

Autor komentáře: Jmen0

Datum vložení: 19.3.2007 17:46:47

V těhle případech jde téměř vždy (čest vyjímkám) jen o zpětný odkaz. Kritika tu nikoho nezajímá :-D Tak se zas moc nepřetrhněte. :-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Sadílek

Datum vložení: 20.3.2007 9:09:01

Tak horke to snad zase nebude:-)

Avatar

Autor komentáře: Nedik

Datum vložení: 20.3.2007 18:35:33

Ono se sice jedná o komerční stránku, ale zase kvůli jednomu odkazu bych to rozhodně nedával na kritiku. Kritika webu je opravdu moc zdravá, jsem opravdu rád za tyto příspěvky, alespoň to můžu opravit. Přecejenom jsem to dělal ve spěchu a na dodělávky prozatím nezbyl čas. Určitě si pohraji s validitou a samozřejmě z htaccessem (a taktéž opravím to "T" pro šťouraly). Jinak mě celkem těší pochvala JavaScriptu, i když někdo může namítnout, že bez JS to nepojede. To je pravda, ale kolik procent lidí ho má vypnutý? (většina ani neví, co to je :-)) Navíc se JavaScriptem přistupuje na stránky, které nemusejí být prohledávány robotem, takže si myslím, že je to OK. No nic, kdyby jste ještě něco měli na tyto stránky, nebojte se a napište svou vlastní kritiku.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.3.2007 18:56:46

JS může mít vypnuto pět až patnáct procent lidí, podle cílové skupiny webu. Některé prohlížeče určité akce JS blokují (třeba Maxthon). Počítat je také nutno s antiviry, firewally a proxyservery, které z bezpečnostních důvodů JS filtrují či blokují (hlavně třeba v bankách a větších firmách). JS vadí i robotům. Záleží na zvážení, zda se kvůli tomuto potenciálu, který není vidět a tudíž většinou nikoho netrápí, stojí za to obtěžovat s alternativní verzí. Někdy to opravdu nemá smysl.

Avatar

Autor komentáře: matto

Datum vložení: 20.3.2007 18:44:15

mozno tebe ide len o spetny odkaz... ale nas normalnych zaujima co si o nasich strankach ludia myslia a to aj obycajny laikovia ale aj odbornici alebo ludia co v danej oblasti pracuju

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz