Starší komentáře ke článku: Umožněte přidat stránku k oblíbeným odkazům

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Nothing

Datum vložení: 19.8.2004 8:33:41

:-)

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík

Datum vložení: 19.8.2004 8:57:08

Myslím si, že je to dobrý článek. Ne každý uživatel internetu ví o tom, že existuje nějaká možnost oblíbených položek a když už o nich náhodou ví, tak neví, jak se do nich stránky přidávají. Když takovým uživatelům autor nabídne možnost si stránku k oblíbeným přidat pomocí skriptu, tak proč ne. Nejhorší na tom je to, že uvedený postup nebude fungovat s vypnutým JavaScriptem, ale to už se netýká těch uživatelů, pro které by byl určen (ti ani nevědí, že nějaký JavaScript existuje), takže to asi ničemu nevadí.

Avatar

Autor komentáře: DFly

Datum vložení: 19.8.2004 13:38:58

pokud uzivatel nevi ze "existuje nějaká možnost oblíbených položek" pak mu bude k nicemu si tam bookmark ulozit protoze ho odtamtud nebude umet pouzit :-)))

Avatar

Autor komentáře: dgx

Datum vložení: 19.8.2004 9:10:48

>> window.print je dobré se dotazovat proto, abychom si byli jisti, že nejde o verzi Opery pro mobilní zařízení

A co nechat i majitele mobilních zařízení si přidat bookmark?

Avatar

Autor komentáře: Martin Hassman

Datum vložení: 19.8.2004 10:23:24

Mala poznamka k Mozille. Clanek se sice zminuje o sidebaru, ale jiz podrobneji nepopisuje, o co se presne jedna. Snad se nikdo nebude hnevat, kdyz se to pokusim doplnit:
Seznam cesky sidebaru (pro priklad, ze by se nekdo chtel inspirovat) - <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.czilla.cz/sidebars/' target='_blank'>http://www.czilla.cz/sidebars/</a>
Oficialni navod na tvorbu sidebaru - <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://devedge.netscape.com/viewsource/2002/sidebar/' target='_blank'>http://devedge.netscape.com/viewsource/2002/sidebar/</a>

Jinak v Mozille lze krome sidebaru pouzit vlozeni Vyhledavaciho modulu, coz muze byt treba v prohlizeci Firefox pro uzivatele uzitecnejsi (dostupnost primo na hlavni liste).
Vice o vyhledavacich modulech - <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.czilla.cz/sidebars/search.html' target='_blank'>http://www.czilla.cz/sidebars/search.html</a>

Avatar

Autor komentáře: Adam Hauner

Datum vložení: 19.8.2004 10:41:42

Udalost "onlick" je mozno pridat na vetšinu prvků HTML, takže nevidím důvod, proč znásilňovat značku pro odkaz.

Přidávání pro Mozillu před Sidebar je kravina, doufám, že se za ten nápad dostanete do Pekla.

Avatar

Autor komentáře: Míla

Datum vložení: 20.8.2004 10:23:56

S tím názorem na <a href="#" onclick=...> souhlasím, protože <a href="#" ... je v podstatě skok na začátek aktuální stránky, a když jsem někde uprostřed dlouhé stránky, skočí to kromě definované činnosti na začátek, což je rozčilující. Při použití jiného elementu se ovšem ztratí "ručka" kurzoru, kterou je třeba definovat CSS.

Avatar

Autor komentáře: kjouba

Datum vložení: 20.8.2004 10:51:17

> skočí to kromě definované činnosti na začátek
jak jste si zajisté všimnul a přečetl v článku, ono skočení na začátek se neprovede, protože je stornováno návratovou hodnotou false.
Naopak je použití odkazu důležité, neb jak jste si jistě pečlivě přečetl a ne se jen podíval z rychlíku a plesknul jsem nějaké rádoby moudro, prohlížeč Opera vyžaduje odkaz s atributem "rel"

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 19.8.2004 11:58:54

já bych to udělal jednodušeji, když má uživatel MSIE dostane tuto nabídku (přidat do oblíbených), když má něco jiného tak nedostane nic, protože 98% uživatelů normálních prohlížečů umí svůj browser používat a nepotřebují :) těm bych třeba zpřístupnil klávesové zkratky, které bych schoval pro klikače (uživatele MSIE)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.8.2004 19:28:09

To ale přeci je popsáno v druhé části článku, stačí trochu kombinovat. Osobně si také myslím, že by každému klientu mělo být "servírováno" jenom to, co mu patří ;-)

Avatar

Autor komentáře: Richard Palát

Datum vložení: 19.8.2004 21:16:09

To je akorát cesta do pekel věčného rozpoznávání klientů a jeho verzí ...
... neustálého IFování zda je klientem NN či MSIE či BL.E nebo CHČ.E.
Pakliže klient patří mezi ty, na které si autor skriptu(ů) vzpomněl či má ověřeny jejich schopnosti, je nucen dále zjišťovat verze.
Posílal bych jim jen to, co musí obecně umět. A když to neumí, jeho věc.

To bych taky mohl zjišťovat, jestli umí například "alert" a když ne, tak psát 2 až nezjistitelné množství verzí onoho alertu.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.8.2004 22:44:37

Takhle jsem to samozřejmě nemyslel, měl jsem na zřeteli různé hacky a nutné obezličky, kterými se zajišťuje základní funkčnost v různých prohlížečích. V takových případech IMHO by se měl používat odpovídající mechanismus, například podmíněný komentář, místo komplikovaného a nesmyslného hackfiltru...

Avatar

Autor komentáře: Jan Kubíček

Datum vložení: 3.9.2004 11:07:14

Dozvěděl jsem se jak si mohu svoji www stránku nechat přidat k oblíbeným stránkám návštěvníka.
Patřím k těm, kteří ví, že v IE existují oblíbené stránky. Pokud má človek moc oblíbených stránek, tak se může stát, že se přestane jednou znázorňovat zařazování oblíbených stránek do podadresářů. Navíc zde není možnné k jednotlivým stránkám si dělat vlastní poznámky.
Jistou možností, kterou používám, i když je pracná, je že s pomocí HTML jsem si vytvořil menu s jehož pomocí v hlavním rámu vyvolávám jednotlivé položky menu ( jako jako je např.: Telefony, Portály, Tiskoviny, Doprava, ...). V hlavním rámu se mi po klinknutí otevírají jednotlivé položky menu (Telefony.html, ... ), které se dají dále větvit.
Výhodu je, že s využitím možností HTML jako jsou tabulky, seznamy, odkazy, text a všech prostředků, které mi dává v mém případě je to html, mohu použít na poznámkování a odkazy.
Windows XP navíc umožňuje na plochu umístit webovou stránku a po zvolení příslušného html souboru, mám své oblíbené stránky stále po ruce.
Pokud máte nědo lepší způsob, jak si uchovat svoje oblíbené stránky, budu rád, když se o to podělíte i na mé e-mailové adrese.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 4.9.2004 11:44:33

Používat prohlížeč, který umožňuje bookmarky ukládat do stromové struktury sám o sobě. :-)

Avatar

Autor komentáře: Fred

Datum vložení: 28.5.2005 12:46:01

A co takhle uvádět zdroj! http://home.arcor.de/xbo/sidebar-cross-browser/

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 29.5.2005 9:27:11

A co takhle nejdřív trochu logického myšlení? Takových dokumentů jsou na internetu tisíce, proč by zrovna tento měl být zdrojem? Silně pochybuji, že by kolega Růžička něco čerpal z německého textu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Fred

Datum vložení: 29.5.2005 20:03:53

Ten zdroj byl původně anglicky a proběhl docela dost weblogy. To řešení se mi holt zdá až příliš podobné.

Avatar

Autor komentáře: Lamulka

Datum vložení: 8.11.2005 9:44:32

Máte, prosím, někdo k dispozici ucelený přehled ostatních (skupin) prohlížečů a jak v nich zde popsané provést? Díky.

Avatar

Autor komentáře: Paní Domácí

Datum vložení: 8.11.2005 9:46:26

Můžete také, prosím, začít uvádět místo "domácí" výstižnější "výchozí"? Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: ...

Datum vložení: 4.6.2007 4:24:40

použil bych spíš domovskou, vzhledem k terminologii... výchozí mi zcela uniká...

Avatar

Autor komentáře: Joseph

Datum vložení: 29.1.2007 23:03:21

Dobrý den, jaký koliv java script do stranky udělám tak pak otevřu tu stránku v IE a vždy mi vyjede okno jestli povolit a nebo ne. Jak mám prosím vás udělat aby to povolil automaticky děkuji

Avatar

Autor komentáře: vhojta

Datum vložení: 18.3.2007 9:44:33

Chci napsat, ze script funguje bez problémů a da se i dobře očesat, tak aby uzivatele nazatezoval zbytečnými hlaskami, ale je problem v tom: kdyz přidam záložku do Firefoxu, tak je u ní nastaveno "Načíst tuto záložku v postraní liště" což si myslim, že je celkem nepříjemné. Dělá to všem? Jaké je možné reseni? Děkuji!!

Avatar

Autor komentáře: Biker

Datum vložení: 10.2.2008 19:24:00

s tim otviranim ve FF v tom postranním panelu mi to dělá taky, jak na to?? Díky

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 23.3.2009 13:35:42

osobně mi dnes přijde rozumnější použít alužbu AddThis nebo podobnou...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz